2022’nin en şık yeni otelleri ve spa’ları açıklandı

Editörün Notu – Kaydolun Dünyanın Kilidini Açmak, CNN Travel’ın haftalık bülteni. Açılan ve kapanan destinasyonlar, gelecekteki maceralar için ilham kaynağı, ayrıca havacılık, yiyecek ve içecek, nerede kalınır ve diğer seyahat gelişmeleri hakkında en son haberleri alın.

(CNN) – Ağırlama endüstrisi tüm hızıyla geri döndü ve son birkaç yılda dünya çapında bir dizi heyecan verici yeni otel ve spa açıldı.

En göz alıcı yeni tasarımlardan bazıları, yeni tasarımını piyasaya süren mimarlık ve tasarım dergisi Dezeen tarafından onurlandırıldı. 2022 ödül listesi.

Kısa listeye alınan projeler 90’dan fazla ülkeden 5.000’den fazla giriş arasından seçildi, ancak ilk üç giren ülke ABD, İngiltere ve Çin. İç mekan ve mimari kategorilerinde adından söz ettiren otel ve spalar, başta Meksika olmak üzere Avrupa ve Kuzey Amerika’dan büyük ilgi gördü.

Dezeen’e göre, 2022 için en iyi tasarlanmış yedi yeni otel ve spa merkezi burada. Finalistler bu yıl Kasım ayında açıklanacak.

Hamam ve Arpa (Brüksel, Belçika)

Bira kaplıcaları – şerbetçiotu, şifalı bitki ve su küvetlerinde banyo yapmak – Çek Cumhuriyeti’nde uzun zamandır bir gelenektir, ancak bira yapım tarihine rağmen, Bath & Barley Belçika’da açılan ilk bira kaplıcasıdır.

Antwerp tasarım ajansı WeWantMore’un çalışmak için mükemmel bir şablonu vardı: Brüksel’in eski şehir merkezinde, çarpıcı bir tonozlu mahzeni olan asırlık bir bina. Yenileme, bakır, tahıl ve vitray gibi miras malzemeleri kullanarak ziyaretçilerin fıçı biralardan birini denemeden önce ahşap banyolara dalmaları için rahatlatıcı bir alan yaratıyor.

Schwan Locke (Münih, Almanya)

Münih’teki Oktoberfest’i yapmanın en şık yolu — Theresienwiese alanları sadece birkaç dakika uzaklıktadır — 151 geniş stüdyo daire içeren bir otel-ev melezidir.

Paylaşılan yaşam alanları arasında spor salonu, ortak çalışma alanı, kahve dükkanı, perakende satış ve BAMBULE! restoran-bar, yerel Michelin yıldızlı restoran Mural’ın arkasındaki ekip tarafından yönetiliyor.

Hoxton Poblenou (Barselona, ​​İspanya)

Hoxton zinciri, bu yılın başlarında Barselona’da 11. otelini ve ilk İspanyol karakolunu açtı.

Ennismore tasarım ekibi, geometrik formları kullanmasıyla tanınan İspanyol mimar Ricardo Bofill’den ilham aldı.

240 odalı otelde bir çatı havuzu ve taqueria’nın yanı sıra bir pizza terası ve dilim dükkanı bulunmaktadır.

Downtown LA Uygun Otel (Los Angeles, California)

Downtown LA Proper Hotel, 1920'lerden beri hareketli bir mekan olmuştur.

Downtown LA Proper Hotel, 1920’lerden beri hareketli bir mekan olmuştur.

Kelly Wearstler

Downtown LA’deki bu 148 odalı bina, 1920’lerden kalma tarihi bir binada eğlenceli ve modern bir görünüm kazanıyor. Latin Amerika ve Fas etkileri, yerel çağdaş sanatçılar Abel Macias, Ben Medansky, Morgan Peck ve Judson Studios’un mekana özel enstalasyonları ile fresklerde ve kaplamalarda etkilidir.

Çatı katındaki havuz şehir manzaralıdır, ancak suların tamamen size ait olmasını istiyorsanız, her zaman özel tam boyutlu kapalı yüzme havuzuna sahip Pool Suite vardır.

Casona Sforza (Puerto Escondido, Meksika)

2020’de Oaxaca’da açılan bu yetişkinlere özel tesis ve mimar Alberto Kalach’ın binası gerçekten dikkat çekici bir tasarım.

11 tonozlu süit tropikal ahşap, doğal malzemeler ve nötr renklere sahiptir ve her biri ötesindeki masmavi denizin panoramik manzarasına sahiptir. Tasarım ve doğanın gerçek dengesi.

Casona SforzaLa barra Santa María Colotepec, 70934 Puerto Escondido, Oaxaca, Meksika

Hotel Terrestre (Puerto Escondido, Meksika)

Ayrıca Puerto Escondido liman kasabasında bulunan Hotel Terrestre, beton, beyaz kerpiç, “maqui” ahşap ve doğal çam ağacı gibi yerel malzemelerden inşa edilmiş %100 güneş enerjisiyle çalışan bir butik oteldir.

Bina, zengin bitki örtüsüne sahip bir bahçe cennetinde gizlenmiştir ve her odanın kendi açık duşu ve özel kum ve çiçek bahçesi vardır.

Hotel Terrestre, Carretera Salina Cruz- Pinotepa, 71983 Puerto Escondido, Oaxaco, Meksika

Valle San Nicolás Kulüp Binası (Valle de Bravo, Meksika)

Sordo Madaleno Arquitectos, Meksika’nın Valle de Bravo bölgesinde bir konut geliştirme için bu kulüp binasının arkasındaki ekip.

Kasaba, su sporları için bir merkezdir ve bu dairesel bina, göl ve dağlık konumundan en iyi şekilde yararlanır.

Yapının konsepti, göle demirlemiş ve su üzerinde yüzen bir teknedir.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir