7 Yıldır ABD’de Yaşayan Göçmenler İçin Yeni Yasa Yerleşik Statüsü İstiyor

7 Yıldır ABD'de Yaşayan Göçmenler İçin Yeni Yasa Yerleşik Statüsü İstiyor

Hareket, ABD’de yaşayan Yeşil Kart adayları tarafından memnuniyetle karşılandı. (temsili)

Washington:

Dört üst düzey Demokrat senatörden oluşan bir grup, hayalperestler, H-1B ve uzun vadeli vize sahipleri de dahil olmak üzere 8 milyona kadar kişiye Yeşil Kart için çok ihtiyaç duyulan bir yol sağlamak için yasa çıkardı. Tasarıya göre, bir göçmen, ABD’de sürekli olarak en az yedi yıl yaşadıysa, yasal daimi ikamet statüsüne hak kazanabilir.

Göç Yasası’nın Yenilenen Göçmenlik Hükümleri, Çarşamba günü Senatör Alex Padilla tarafından Senato’da tanıtıldı ve Senatörler Elizabeth Warren, Ben Ray Lujan ve Senato Çoğunluk Kırbaç Dick Durbin tarafından ortak sponsor oldu.

Padilla, “Modası geçmiş göçmenlik sistemimiz sayısız insana zarar veriyor ve Amerika’nın ekonomisini engelliyor. Faturam, 35 yıldan uzun bir süredir ilk kez Sicil kesim tarihini güncelleyecek, böylece daha fazla göçmen yasal daimi ikamet için başvurabilecek” dedi.

“Bu, belirsiz bir gelecek korkusu olmadan özgürce yaşamalarına izin vererek, bazıları on yıllardır Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan, çalışan ve katkıda bulunan milyonlarca göçmen üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir” dedi.

Resmi olarak Daimi İkamet Kartı olarak bilinen Yeşil Kart, ABD’ye göçmenlere, hamiline kalıcı olarak ikamet etme ayrıcalığı verildiğinin kanıtı olarak verilen bir belgedir.

Mevzuat, Dreamers, zorla yerinden edilmiş vatandaşlar (TPS sahipleri), sınır dışı edilmekle karşı karşıya kalan uzun süreli vize sahiplerinin çocukları, temel işçiler ve yüksek vasıflı üyeler de dahil olmak üzere 8 milyona kadar kişiye yeşil kart için çok ihtiyaç duyulan bir yol sağlayacaktır. Yeşil kartın kullanılabilir hale gelmesi için yıllardır bekleyen H-1B vizesi sahipleri gibi işgücü, bir açıklamada bulundu.

Göçmenlik yanlısı lobi grubu FWD.us’un tahminlerine göre, bu yasa tasarısında yer alan belgesiz kişiler vatandaş olurlarsa, ABD ekonomisine yılda yaklaşık 83 milyar dolar ve vergi olarak yaklaşık 27 milyar dolar katkıda bulunacaklar.

Eşlik eden yasa, Kongre Üyesi Zoe Lofgren tarafından Temsilciler Meclisi’ne sunuldu.

Temsilciler Meclisi Göçmenlik Alt Komitesi Başkanı Lofgren, “On yıllardır toplumlarımıza ve ekonomimize önemli ölçüde katkıda bulunan göçmenler yasal bir belirsizliğe sürüklendi” dedi.

“Yıllardır topluluklarımızın bir parçası olan göçmenlere yasal daimi ikamet statüsü sağlamak için bu tarihsel olarak iki taraflı hükmü güncellemek, göçmenlik sistemimizi daha adil ve ülkemizi daha güçlü hale getirecek” dedi.

Milletvekilleri, Nüfus Dairesi olarak da bilinen Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın 249. Maddesinin, İç Güvenlik Bakanı’na, belirli bir tarihten beri ülkede bulunmaları ve diğer şartları yerine getirmeleri durumunda, belirli kişileri yasal daimi ikamet statüsü için kaydetme yetkisi verdiğini söyledi. .

Bölüm 249 ilk olarak 1929’da kodlanmıştır ve Kongre, en son 1986’da olmak üzere dört kez değiştirmiştir. 1986’dan bu yana hiçbir değişiklik yapılmamıştır ve uygunluk için son tarih, 50 yıldan daha önce olan 1 Ocak 1972’dir.

Hareket, ülkede yaşayan Yeşil Kart adayları tarafından memnuniyetle karşılandı.

Nepal ve Organizatör TPS Sahibi Anil Shahi, “Bizim için tek insani ve uygulanabilir çözüm, Tescil Yasası’nın sunmayı amaçladığı vatandaşlığa giden bir yoldur. Kongre’nin harekete geçmesini ve doğru olanı yapmasını talep ediyoruz. Kayıt Yasasını geçirin,” dedi. Adhikaar & Communities United for Status & Protection (CUSP) ile.

30 yılı aşkın süredir bu ülkede yaşıyor.

“Senatörler Padilla, Lujan, Warren ve Durbin’in, 35 yılı aşkın bir süredir revize edilmemiş mevcut bir göçmenlik yasası olan kayıt defterini güncellemek için Kongre’yi harekete geçirme konusundaki cesur liderliğini alkışlıyoruz. Kayıtların güncellenmesi, göçmenlere erişim olanağı sağlayacaktır. daimi ikamet,” dedi CHIRLA yönetici direktörü Angelica Salas.

(Başlık dışında, bu haber NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir