Aaron Judge, Albert Pujols ve bir kutlama mevsimi

Yıllar önce, bilge bir kişi bir keresinde şöyle demişti: “Beyzbol, onu yöneten insanlara rağmen en büyük oyundur.”

Bu, Rob Manfred’in Cuma gecesi ülkenin çoğunu TV izleyiciliğinden mahrum bırakan Apple akışlı MLB açgözlülüğüne rağmen, Aaron Judge ve Albert Pujols beyzbolun ruhunu steroid vebasından temizleme işine sakince gittiklerinde, bu hafta sonundan daha doğru olmamıştı. Komiser Bud Selig’in durumu ele alması çok uzun sürdü.

Aniden ve biraz beklenmedik bir şekilde, beyzbol, bir değil iki “temiz” slugger’ın ev sahibi kilometre taşlarına yaklaştığı bir kutlama mevsimi ile kendini buldu – Yargıç Roger Maris’in 61 yıllık Amerikan Ligi rekorunu kırdı ve 61 homers ve Pujols oldu 700 kariyer homers ile tarihte sadece dördüncü oyuncu.

Ve bilmiyor muydunuz, Pujols Cuma gecesi Cardinals’in özel kulübüne katılmak için iki ev sahibini vurdu ve bu da sadece Apple tarafından yayınlandı – bu yüzden basketbol sahasında olmadığınız sürece kimse buna tanık olmadı. Beyzbol için utanç.

Pujols’un başarısı emekliliğe giderken onun son şansı olacak olsa da, Judge sadece Maris’in rekorunu kırmakla kalmayıp beyzbol tarihinin en büyük sezonlarından birini bir araya getirdikten sonra potansiyel olarak oyundaki en yüksek ücretli pozisyon oyuncusu olmayı düşünüyor. Hafta sonuna girerken, AL’yi vuruşta ve ana dallarda homers, RBI, koşular, OBP, slugging, OPS ve toplam üslerde liderlik etti. 60 homers’ı Phillies’in ikinci Kyle Schwarber’ından 20 fazla.

Bunu, II. Dünya Savaşı’ndan bu yana yaşanan diğer en iyi sezonlardan bazılarıyla birlikte değerlendirirsek:

Frank Robinson’ın Orioles için 1966 AL MVP yılında, Triple Crown’u (.316/49 HR/122 RBI) kazandı ve aynı zamanda koşular (122), OBP (.410), yavaşlama (.637) ve OPS’de ligin lideri oldu. (1.047). Ancak Mickey Mantle’ın 1956 Triple Crown MVP yılı, vuruş (.353), homers (52), RBI (130), koşular (132), slugging (.705), OPS (1.169) ve toplamda ana dalları yönettiği için daha da iyiydi. bazlar (376). 1949’da Ted Williams, .343’e ulaştığı ve AL’yi homers (43), RBI (159), koşular (150), OBP (.490), slugging (. 650), OPS (1.141) ve toplam bazlar (368).

Yargıç’ın kendi üzerine bahse girdiği tarihi sezonun, Nisan ayında Yankees’ten geri çevirdiği yedi yıllık/213,5 milyon$’dan (30.5 milyon $ AAV) önemli bir artış kazandığına şüphe yok. Soru ne kadar önemli? Yargıç, pek çok kelimeyle, Yankees’e, Mike Trout’un pozisyon oyuncuları için en yüksek 35.54 milyon AAV’lik büyük ligine orantılı olarak ödenmesi gerektiğini hissettiğini söyledi. Bu noktada, muhtemelen Yankees için bir sorun olmayacak, bu yüzden savaş yıl sayısına inecek.

Hakem’in kaç tane iç saha oyuncusu vurduğu önemli değil, gelecek yıl hala 31 yaşında bir oyuncu olacak ve Yankees’in (ve diğer tüm kulüplerin de) tamamen farkında olduğu gibi, sekiz veya 31 yaş ve üzeri oyuncular için daha fazla yıl şanssızlığa mahkumdur – iki klasik örnek, Miguel Cabrera’nın 2016’da Tigers ile sekiz yıllık/248 milyon dolarlık sözleşmesi ve Pujols’un 2011’de Angels’la 10 yıllık/240 milyon dolarlık anlaşmasıdır.

İnce Çizgili Ekspres

İnce Çizgili Ekspres

Haftalık

Daily News spor editörleri, ödüllü köşe yazarlarımızdan ve ünlü yazarlarımızdan haftanın en iyi Yankees hikayelerini seçiyor. Her Çarşamba gelen kutunuza teslim edilir.

2016’dan sonra bir daha asla .300’ün üzerine çıkamayan veya 75’ten fazla yarışta yarışamayan Cabrera, bitiş çizgisine sendeleyerek ilerliyor. 2012’de Cardinals’den Angels’a iltica ettiğinde .328’lik bir ömür boyu vurucu olan Pujols, bir daha asla .300’e ulaşamadı, kariyer ortalaması .296’ya düştü ve Angels’la geçirdiği dokuz yılda sadece üç 100-RBI sezonu geçirdi.

Beyzbol boyunca 30’lu yaşlarındaki oyuncularla uzun vadeli sözleşmeler hakkında analitik felsefe göz önüne alındığında, Yankees, Hakim için kendi aleyhine teklif verecek. Onlarla baş başa kalmayı göze alabilen takımların ya yeniden imzalamaları gereken pahalı serbest oyuncuları var (Dodgers ve Trea Turner, Red Sox ve Xander Bogaerts) ya da Giants ve Cubs durumunda 30’lu yaşlarındaki bir oyuncuya 37 milyon dolarlık bordro bağlamaktan başka doldurulacak çok fazla boşluk var.

Tahminimce Yankees, yıllara bağlı olarak 260-300 milyon dolar arasında bir yere Hakemi yeniden imzaladı – istifa ederken, büyük olasılıkla bir oyuncuya verdikleri en kötü sözleşme olacağı gerçeğinden istifa etti.

Beyzbol Operasyonları Başkanı’nın Kraliyet ailesi tarafından ateşlenmesi Dayton Mooresektördeki en saygın yöneticilerden biri, özellikle oyun sahibi ile birleştiğinde geçen hafta oyun boyunca şok dalgaları gönderdi. John Sherman’ın onu en iyi asistanı ve uzun zamandır müttefiki GM ile değiştirme kararı JJ Picollo. Uzun zamandır bir izci ve her ikisinin de arkadaşı Perşembe günü bana şunları söyledi: “Bunu gerçekten anlamıyorum. Dayton, JJ’i tuttu. İkisi de Braves’ten geldi. İkisi de aynı adam. JJ muhtemelen tüm işe alımlarda vb., Dayton’dan daha fazla oyuncu geliştirme ile ilgilendi.”

Ancak 2019’da, Moore’un yönetimindeki Dünya Serisini kazandıktan dört yıl sonra Royals’i satın alan Sherman, takımları kaybetmekten başka bir şey görmedi – son beş yılda üçüncü 100 mağlubiyet sezonuna yaklaşıyorlar – ve Çarşamba günü, bu sezon en az .500 civarında olmasını beklediğini söyledi.

Royals içindeki kaynaklara göre, Sherman, Moore’un takımı geliştirmek için hamleler yaparken saldırganlık eksikliğinden dolayı hüsrana uğradı. Ayrıca yöneticiye o kadar da hayran olmadığı söylendi. Mike MathenyLouis’de yedi yıl geçirdikten sonra eyaletler arası Kardinaller tarafından eksik bulunduktan sonra Moore’un 2019’da işe aldığı. Picollo’nun ilk hamlelerinden birinin yeni bir menajer kiralamak olacağı biliniyor. Belki de Moore’un en büyük eleştirisi, Kraliyetlerin kaliteli başlangıç ​​sürahileri geliştirememesiydi. 2015’ten bu yana, ilk turda sekiz başlangıç ​​atıcısı hazırladılar ve şimdiye kadar bunlardan sadece biri, Brady Şarkıcı, bu 1 numaralı sözü yerine getirdi. …

Kraliyet ailesi Sherman’ı hayal kırıklığına uğratmış olsa da, AL Central’daki hiçbir takım, geçen hafta Muhafızlar tarafından süpürülerek patlamasını tamamlayan ve yedi maç geride bırakarak ezici bölümün favorisi White Sox’tan daha düşük performans göstermedi. geçici yönetici altında Miguel Kahire (yani hepsi değildi Tony La Russa’nın Chicago medya birliklerindeki pek çok kişinin savunduğu gibi hata.) Şimdi soru şu ki White Sox yönetim kurulu başkanı olacak mı? Jerry Reinsdorf, 40 yıllık mal sahibi olarak bu yıl en yüksek maaşı alan şirket, aynı şekilde kendi ön ofisini de sarsıyor. Ancak beyzbolun Reinsdorf’tan daha sadık bir sahibi yoktur – bazıları bir hataya sadık diyebilir – ve beyzbol operasyonlarının uzun süredir başkanıysa Kenny Williams ve GM Rick Hahn güvenliyse, yakalayıcı/DH ile başlayarak kesinlikle büyük bir kadro yeniden karıştırması gerekir. Yasmani Grandal ve yardımcı Leury Garcia, bu yıl beyzboldaki en kötü iki oyuncu olabilir ve oyundaki herhangi bir normal oyuncu arasında en düşük iki toplam taban sayısına (en az 300 plaka maçı) sahip olabilir. Her zaman ortalamanın altında bir yakalayıcı olan Grandal, 300’den fazla plaka maçında 15’ten az sayı (Cuma itibariyle) ve 60’ın üzerinde gol atan tarihteki ikinci oyuncu olurken, Garcia’nın .500 OPS’si şimdiye kadarki en düşük oyuncu. 300’den fazla plaka görüntüsüne sahip bir White Sox oyuncusu. Ve sonra var luis robertsadece bir yıl önce bir gelecek olarak selamlanan bir zamanlar harika White Sox orta saha oyuncusu Willie Maysancak kim hem kelimenin tam anlamıyla (onu kadronun dışında tutan sürekli küçük yaralanmalar) hem de mecazi olarak (Amerikan Ligi’nde ikinci yarıda iki veya daha az RBI ile 65’ten fazla yarasaya sahip ve ev sahibi olmayan tek oyuncu) All-Star arasından beri çalışır.)

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir