Aaron Judge, sezonun 61. ev koşusunu yaptı ve Roger Maris’in rekorunu kırdı

TORONTO – Aaron Judge hariç herkes biliyor gibiydi. Yankees slugger’ı, berabere biten oyunun yedinci devresinde batmayan bir platin aldı ve sadece yırtmasına izin verdi. Kutudan dışarı fırladı ve ilk başta biraz kararsız bir şekilde uçmasını izledi. Hat sürücüsü, Rogers Center’daki sol alan duvarının 394 fit üzerinden uçtu. Yargıç gülümsedi, elini ve işaret parmağını havaya kaldırdı ve beyzbol dünyasının geri kalanıyla birlikte nefes verdi.

Hakim, Çarşamba gecesi sezonun 61. iç saha yarışına çıktı ve Roger Maris’in 1961’de Yankees’in Blue Jays’i 37.008 önünde 8-3 yendiği 61 yaşındaki Amerikan Ligi rekorunu kırdı.

Yargıç kendini küçümseyen bir kahkahayla, “Yeterince aldığımı düşündüm, ama bunu yapalı birkaç gün oldu,” dedi. “Asla çıkıp çıkmayacağını gerçekten bilemezsin ve bu yüzden üslerin etrafında biraz koşmaya çalıştım ve sonra çiti aştıktan sonra … ve sonra şimdi oyuna lider olduğumuz için rahatladım, çünkü Gerrit [Cole] bu gece kıçını yırtıyordu.

“Ve sonra Roger Maris’i bağlamak için, hayal ettiğiniz şey bu, gerçek bile olmadığını düşünüyorsunuz.”

Aaron Judge, sezonun 61. homer'ı olan iki koşuluk bir sayı vuruşu yaptı.

Yargıç, Toronto solcusu Tim Mayza’dan 3-2’lik platini Blue Jays boğa güreşi sahasına dövdü. Toronto bullpen antrenörü Matt Buschmann tarihi topla bitirdi ve Blue Jays’e daha yakın olan Jordan Romano onu gözaltına aldı ve Yankees’e teslim edildiğinden emin oldu.

Yargıç ev plakasını geçtikten sonra, homer ile birlikte arabaya bindiği Aaron Hicks’e ve güvertede olan Oswaldo Cabrera’ya sarıldı. Takım arkadaşlarının ve koçlarının geri kalanı sahaya döküldü ve herkes, küçükler arasında birlikte geldiği Luis Severino’dan geçen hafta aktif kadroya yeni katılan Harrison Bader’a kadar slugger’dan sarıldı.

Sahadan çıkarken, Yargıç vuruş başlığını çıkardı ve Yankees’in ilk sığınağının hemen üstündeki, annesi Patty ve Maris’in oğlunun yan yana oturduğu koltukları işaret etti. Üsleri dolaşırken 30 yaşındaki oğluna öpücük gönderen Patty ve Roger Maris Jr. sarıldı.

“O, sadece Amerikan Ligi’nde bunu yapan adam olarak değil, 61 sayı isabeti bulduğu için saygı duyulması gereken biri. Ancak 62’ye ulaşırsa, tek sezonluk ev sahibi gerçek şampiyon olarak hatırlanmalı,” dedi Maris. “Aslında o kişi. Ve bence olması gereken de bu. Beyzbolun bu rekorlara bakması gerektiğini düşünüyorum ve bence beyzbolun bir şeyler yapması gerekiyor.”

Yargıç, büyük lig tarihinde bir sezonda 61 deplasman maçına çıkan beşinci adam, Barry Bonds (2001’de Giants ile 73), Mark McGwire (1998’de 70 ve Cardinals ile 1999’da 65), Sammy Sosa’ya (66) katıldı. 1998’de, 2001’de 64 ve 1999’da Cubs ile 63) ve Maris 1961’de Yankees ile. Maris’in rekoru, performans arttırıcı ilaçlar kullanırken yaptıklarından şüphelendikleri için Bonds, McGwire ve Sosa’yı iskonto eden bazı beyzbol tutkunları tarafından hala yüksek su işareti olarak görülüyor.

İnce Çizgili Ekspres

İnce Çizgili Ekspres

Haftalık

Daily News spor editörleri, ödüllü köşe yazarlarımızdan ve ünlü yazarlarımızdan haftanın en iyi Yankees hikayelerini seçiyor. Her Çarşamba gelen kutunuza teslim edilir.

Giants and Bonds’u izleyerek büyüyen Yargıç, Bonds’un 73’ünü MLB rekoru olarak görürken, Maris’in 61’i onun omuzlarında bir yük haline gelmişti.

“Kesinlikle,” dedi Yargıç. “61’e ulaşmak kesinlikle biraz rahatlama. Bunu düşünmemeye veya kafanıza sızmasına izin vermemeye çalışın, ancak bunu bir Yankee galibiyetinde, özellikle de Gerrit Cole’un tüm zamanları bağladığı bir gecede, tek sezonluk vuruşta yapma şansını elde edin. [franchise] kayıt, tam orada oldukça özel bir gün.”

O zamandan beri yedi oyun, sekiz gün olmuştu. Hakim 60 numarayı vurmuştu ve beyzbol dünyasının gözleri gördüğü her sahaya odaklanmıştı. MLB, 61 numaralı ve ileriye dönük her birinin kimliğini doğrulayabilmelerini sağlamak için özel olarak işaretlenmiş toplara sahipti. New York’taki MLB Ağı ve radyo istasyonları, her at-bat’ını yayınlamak için programlamaya başladı.

20 Eylül’de Korsanlar’a karşı 60 numara ile Çarşamba gecesi tarihi homer maçı arasında 34 plaka maçına çıkmıştı. Bu, Yargıç sezonunun en uzun ikinci ev koşusu kuraklığını yakaladı, sadece Ağustos ayında bir homer olmadan gittiği 41 plaka görünümünden sonra ikinci oldu. Bu yedi oyun sırasında, diğer 10 Yankee ev sahipliği yaptı, Bombacılar 6-1’e gitti ve Amerikan Ligi bölümü unvanını perçinledi.

Aaron Judge, Roger Maris'in sayıyı attıktan sonra annesi Patty'ye sarılır.

Ve Yargıç işi bitmedi.

“Bir beyzbol efsanesi ve harika bir aile ile bağlantı kurma şansını elde etmek, şu anda tarif bile edemiyorum. Maris’in bu oyunda yaptığı şey, ne tür bir insan olduğu çok büyük bir onur. Sonsuza kadar onunla bağlantıda olacağım, bu yüzden kesinlikle asla unutmayacağım bir an” dedi. “Kesinlikle besleyeceğim. Annemin burada beni desteklemesi …. o her şeyde benimle birlikte oldu, orası kesin. Küçükler Ligi günlerinden, beni okula hazırlamak, ilk antrenmanlarıma ve maçlarıma götürmek. Biliyorsun, ilk profesyonel maçım, orada olmak, ilk çıkışım ve şimdi bunun için burada olma şansım var. Bu çok özel.

“Ve daha işimiz bitmedi.”

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir