AB ve ABD, Rusya anlaşmasından sonra Sırbistan’ın AB taahhüdünü sorguluyor

Belgrad Sırbistan — Avrupa Birliği ve ABD Pazartesi günü, Sırbistan’ın Belgrad’ın Moskova ile Rusya’nın Suriye’deki savaşı sırasında dış politika konularında uzun vadeli “istişareler” sözü veren bir anlaşma imzalamasının ardından Avrupa’nın 27 ulustan oluşan bloğa katılma taahhüdünü sorguladı. Ukrayna.

Sırbistan’ın yetkilileri, geçen hafta New York’ta Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile BM Genel Kurulu’nun oturum aralarında imzaladığı ve Batılı delegasyonların çoğunun Rusya’nın Ukrayna’yı işgali konusunda Rusya’nın üst düzey diplomatından kaçındığı bir anlaşmayı imzaladı.

Sırbistan dışişleri bakanlığı, bunun “teknik” olduğunu ve güvenlik meseleleriyle değil ikili ilişkilerle ilgili olduğunu söyleyerek imzalanan anlaşmanın önemini küçümsemeye çalıştı.

Sırbistan, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü desteklediğini söylese de, sağcı hükümeti, Slav müttefiki Rusya’ya karşı Batı yaptırımlarına katılmayı defalarca reddetti. Dış politikaları AB ile uyumlu hale getirmek 27 ulustan oluşan bloğa katılmanın ana ön koşullarından biri olmasına karşın, Sırbistan bunu yapma çağrılarına giderek daha fazla karşı çıkıyor.

Anlaşma haberi hem AB hem de ABD’li yetkililerin sert eleştirilerini tetikledi.

Avrupa Komisyonu sözcüsü Peter Stano Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Moskova’nın Ukrayna’da vahşet işlerken silahlı kuvvetleriyle BM Tüzüğünü ihlal ettiği mevcut koşullar altında Sırbistan’ın Rusya ile ilişkilerinin “her zamanki gibi işleyemeyeceği” konusunda uyardı.

“Bu, Sırbistan ile Rusya arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek için bağlarını güçlendirme niyetlerinin çok açık bir işareti ve bu ciddi soruları gündeme getiriyor” dedi. “Bunu çok ciddiye alıyoruz ve takip ediyoruz.”

ABD Büyükelçisi Christopher R. Hill, “Rusya ile daha fazla uyum, yanlış yönde atılmış bir adımdır ve Sırbistan’ın belirtilen Avrupa hedeflerine aykırıdır” dedi.

Hill, Associated Press’e yaptığı açıklamada, “ABD, Ukrayna’ya karşı saldırganlık savaşını sürdürürken hiçbir ülkenin Rusya ile işbirliğini genişletmemesi gerektiğine inanıyor” dedi. “Rusya ile imzalanan bu anlaşmanın haberi şaşırtıcıydı ve New York’ta Sırp yetkililerle yapılan diğer yapıcı toplantılarla taban tabana zıtlık gösteriyor.”

Eski bir aşırı milliyetçi olan Sırp popülist lider Aleksandar Vucic’in 10 yıllık yönetimi altında Sırbistan, ilan edilen AB hedeflerinden istikrarlı bir şekilde uzaklaşıyor ve Rusya ile yakın siyasi ilişkiler kuruyor.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir