ABD: Pittsburgh yakınlarındaki lunaparkta silahlı saldırıda 3 kişi yaralandı

WEST MIFFLIN: Cumartesi günü geç saatlerde güneydoğudaki bir eğlence parkında açılan ateş sonucu ikisi genç üç kişi yaralandı. PittsburghCadılar Bayramı temalı bir festival başlatıyordu.
Allegheny İlçesi polisi, Cumartesi günü saat 23.00’ten kısa bir süre önce açılan ateş sonucu 39 yaşındaki bir erkek ve 15 yaşındaki iki erkek çocuğun bacaklarından yaralandığını söyledi. Kennywood Batı Mifflin’deki park. Park güvenliği, parkta güvenlik görevlisi olarak çalışan yerel ve ilçe polisiyle birlikte müdahale etti.
Acil müdahale ekipleri, adamı ve gençlerden birini hastaneye götürdü, burada adam bacağından kurşun yarası nedeniyle tedavi edildi ve serbest bırakıldı. Bacağından kurşun yarası bulunan genç, bacağından sıyrık bir çocuk ise bir yakını tarafından hastaneye götürüldü; her iki genç de stabil durumda listelendi.
Görgü tanıkları, müfettişlere Musik Express aracının önünde iki grup gencin bir tartışmaya karıştığını ve siyah kapüşonlu sweatshirt ve koyu renkli COVID maskesi giyen bir erkek tarafından ateş edildiğini söyledi. Polis, olay yerinin yakınında bir tabanca bulunduğunu söyledi.
Kennywood, Pazar günü saat 12:30 civarında Twitter’da parkın gece kapatıldığını ve tüm konukların çıktığını belirten bir açıklama yayınladı. Yetkililer, “bu akşam meydana gelen bir durumun farkında olduklarını ve yerel kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştıklarını” söylediler. Misafirlerimizin ve ekip üyelerimizin güvenliği bizim önceliğimizdir.”
Park, web sitesinde tüm konukların, personelin ve yönetimin giriş kapısındaki metal dedektörlerden geçmesi gerektiğini ve tüm çanta, cüzdan ve soğutucuların aramaya tabi olduğunu söylüyor. Site ayrıca “parkta her türlü silahın kullanılması kesinlikle yasaktır” diyor.
KDKA-TV, polisin parkın güvenlik kameralarını ve tanık ifadelerini kullanarak soruşturma yürüttüğünü bildirdi. İlçe polisi elinde bilgi veya video bulunan herkesin müfettişlerle iletişime geçmesini istedi. bu Pittsburgh Kamu Güvenliği Departmanı bir sosyal medya gönderisinde memurlarının yardım ettiğini söyledi.
Kennywood, kuruluşunun ilk gecesini kutluyordu. Hayalet Güz Festivali, parkın web sitesine göre 16 Ekim’e kadar sürmesi planlanıyor. Parkın web sitesinde, o güne ait biletlerin Phantom Fall Fest’in diğer günleri için geçerli olması nedeniyle Pazar günü kapalı olacağı ve Cuma günü yeniden açılacağı belirtildi.
Web sitesi, parkı yedi roller coaster ve çocuklar için sürmek içeren bir aile eğlencesi yeri olarak faturalandırıyor.
West Mifflin’den Ward Troetschel, Pittsburgh Post-Gazette’e Cumartesi günü saat 21:45 civarında geldiğini ve “çok fazla refakatsiz çocuk” gördüğünü söyledi. Gençlerin agresif olmaları ve “kavga başlatmaya çalıştıkları” için 22:30 civarında ayrıldığını söyledi. Ayrılırken en az 100 kişilik gruplar iki ya da üç kez yanından geçtiler, Troetschel “Bir sürü kaos” içeren bir sahne olarak nitelendirdi.
Irwin’den Thomas Harrison, Tribune-Review’a, ateş edildiğinde nişanlısı ve anne babasıyla birlikte olduğunu ve ardından insanların çığlık attığını, koştuğunu ve parktan çıkmak için birbirlerini ittiğini söyledi.
Harrison, “Çocuklar ağlıyordu” dedi. “Bazı insanlar sevdiklerini arıyordu.”İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir