ABD, Porto Riko’nun Fiona kurtarma yardımının %100’ünü ödeyecek

Başkan Biden Perşembe günü yaptığı açıklamada, adanın geçen hafta sonu Fiona Kasırgası’nın doğrudan isabetinden kurtulmaya devam etmesi nedeniyle federal hükümetin Porto Riko’daki tüm fırtına kurtarma çabalarını bir ay boyunca finanse edeceğini söyledi.

Başkan, Federal Acil Durum Yönetim Ajansı’nın Manhattan şehir merkezindeki bölge merkezinde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bütün ay boyunca enkaz kaldırma, arama ve kurtarma, su restorasyonu ve barınma ve yiyecek için %100 – %100 federal finansmana yetki verdim” dedi. -kapı fırtına brifingi.

Biden, bu hafta başlarında Porto Riko’daki kurtarma çabaları için şehir ve eyalet kaynaklarını tahsis eden Başkan Adams ve Vali Hochul tarafından FEMA’nın 1. Dünya Ticaret Merkezi ofislerinde düzenlenen brifinge katıldı.

Hochul’un yönetimi 100 eyalet askeri gönderdi Adams, yardım için NYPD üyeleri de dahil olmak üzere daha küçük bir acil müdahale ekibi gönderdi.

Hochul ve Adams, Perşembe günkü toplantının halka açık kısa bölümünde konuşmadılar.

Biden, ABD topraklarının pek çok sakininin 2017’de yaklaşık 3.000 kişinin ölümüne neden olan Maria Kasırgası’ndan hala tam olarak iyileşmediği göz önüne alındığında, Porto Riko’yu geri almanın yönetiminin görevi olduğunu söyledi.

“Beş yıl sonra hala Maria Kasırgası’ndan acı çeken Porto Riko halkı, sizinle olduğumuzu bilmeliler” dedi. “Biz çekip gitmeyeceğiz. İçtenlikle söyledim.”

Fiona Pazar günü Porto Riko’yu muazzam bir güçle vurdu ve saatler boyunca 30 inçlik yağmur yağdı ve kasabaların tüm bölümlerini sular altında bıraktı.

Fırtına ayrıca Porto Riko genelinde elektriği de kesti ve adanın birçok yerinde Perşembe günü elektriksiz kaldı. Adada Fiona ile ilgili dört ölüm bildirildi.

Fırtına da var Dominik Cumhuriyeti’ne çarptı ve Perşembe günü geç saatlerde Bermuda’yı vurma yolundaydı.

Ulusal Kasırga Merkezi’ne göre, Fiona’nın New York’u vurması beklenmiyor, ancak hafta sonu yerel olarak yaşamı tehdit eden sörf ve dalga dalgaları getirebilir. Tahminler, fırtınanın Cumartesi veya Pazar günü Kanada’daki Nova Scotia ve St. Lawrence Körfezi üzerinde etkili olacağını gösteriyor.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir