ABD’li Gazeteci Brent Renaud Ukrayna’da Vuruldu

Cenevre Sözleşmeleri uyarınca, çatışma bölgelerinde çalışan gazeteciler, sivil sayılır, yani onlara yönelik hedefli saldırılar savaş suçları oluşturur. Bu ayın başlarında, Britanya’nın Sky News gazetesinde çalışan bir gazeteci ekibi, şüpheli Rus pusu kendilerini defalarca tanımlamalarına rağmen. Muhabir Stuart Ramsay vurularak yaralandı ve mürettebat daha sonra İngiltere’ye tahliye edildi.

Gazetecileri Koruma Komitesi program direktörü Carlos Martinez de la Serna Pazar günü Renaud’un öldürülmesini kınadı ve faillerin adalete teslim edilmesi çağrısında bulundu.

Martinez de la Serna, “ABD’li gazeteci Brent Renaud’un Ukrayna’da ölümünü öğrendiğimizde şok ve üzüntü duyduk. Bu tür bir saldırı kesinlikle kabul edilemez ve uluslararası hukukun ihlalidir” dedi. Beyan. “Ukrayna’daki Rus kuvvetleri, gazetecilere ve diğer sivillere yönelik tüm şiddeti bir an önce durdurmalı ve Renaud’u kim öldürdüyse hesabı sorulmalıdır.”

2015 yılında Renaud ve kardeşi Craig, Peabody Ödülü kazandı Vice News belgeseli için Son Şans Yüksekciddi duygusal bozuklukları olan sorunlu devlet okulu öğrencilerinin “okul şiddetine tavizsiz bakışı ve şefkatli tasviri” nedeniyle övüldü.

Arkansas, Little Rock’tan olan Renaud, 2019 yılında Harvard Üniversitesi tarafından da Nieman Fellow’u yapıldı. Nieman Gazetecilik Vakfı’nın küratörü Ann Marie Lipinski, Nieman topluluğunun onun ölümünü öğrenmek için can attığını söyledi. “Nieman Arkadaşımız Brent Renaud yetenekli ve nazikti ve çalışmaları insanlıkla doluydu” dedi. Twitter’da yazdı.

Renaud kardeşlerin çalışmaları, onları Afganistan ve Irak’taki savaşların yanı sıra Meksika’daki kartel şiddeti ve Kuzey Afrika’daki aşırılıkçılığı kapsayan, genellikle tehlikeli yerlere götürdü.

Pazar günü, güçler kuşatma altındaki güneydeki Mariupol kentine bir dizi bombalı saldırı düzenleyerek ilerlerken, Rusya’nın ölümcül savaşında yine kanlı bir gündü. Bu haftanın başlarında bir Şehirdeki doğumevi yıkıldı Rus greviyle.

Savaşta şimdiye kadarki en ölümcül tek saldırılardan birinde, Yavoriv’deki askeri eğitim üssüne hava saldırısı Ukrayna’nın batısında 35 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. memurlar. Üs, NATO üyesi olan Polonya sınırından yaklaşık 10 mil uzaktaydı.

Sullivan, bir NATO üyesinin topraklarını vuran herhangi bir saldırının – tesadüfi bile olsa – üye ülkelerden güçle karşılanacağı konusunda uyardı.

CBS’ye verdiği demeçte, “Başkan, ABD’nin NATO topraklarının her santimini savunmak için müttefiklerimizle birlikte çalışacağını defalarca açıkça belirtti ve bu da her santim anlamına geliyor” dedi. “Ve eğer NATO topraklarına bir askeri saldırı olursa, bu 5. Maddenin uygulanmasına neden olur ve biz de NATO ittifakının tüm gücünü buna karşılık vermek için kullanırız.”

Chris Miller, Ukrayna’dan bu hikayeye katkıda bulundu.İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir