ABD’li taşıyıcı, G. Kore gemileri, Kuzey’in tehdidinin ortasında tatbikat başlattı

SEUL, Güney Kore — Bir ABD uçak gemisi ve savaş grubu, Kuzey Kore’nin olası bir yanıt olarak kısa menzilli bir balistik füze denemesinden bir gün sonra, beş yıl aradan sonra ilk kez bu tür eğitimlerinde Pazartesi günü Kore Yarımadası’nın doğu kıyısındaki Güney Kore savaş gemileriyle tatbikat başlattı. egzersiz.

Kuzey Kore, ABD-Güney Kore askeri tatbikatlarını bir işgal pratiği olarak gördüğü ve genellikle rakiplerine saldırmak için tasarlanmış silah gösterileriyle tepki gösterdiği için önümüzdeki günlerde daha fazla test yapabilir.

Güney Kore donanması yaptığı açıklamada, dört günlük tatbikatların müttefiklerin “Kuzey Kore provokasyonlarına yanıt verme konusundaki güçlü kararlılığını” göstermeyi ve ortak deniz operasyonları gerçekleştirme yeteneklerini geliştirmeyi amaçladığını söyledi.

Donanma açıklamasına göre, ABD kruvazörü ve Güney Koreli ve ABD destroyerleri olan nükleer enerjili uçak gemisi USS Ronald Reagan da dahil olmak üzere 20’den fazla ABD ve Güney Kore donanma gemisi tatbikatlar için seferber edildi. Eğitime ABD ve Güney Kore savaş uçakları ve helikopterlerinin de katılacağı belirtildi.

Bu, ABD’nin Kuzey Kore nükleer ve füze testlerine yanıt olarak Güney Kore ile deniz tatbikatları için Reagan da dahil olmak üzere üç uçak gemisi gönderdiği 2017’den bu yana, yarımadanın yakınında bir ABD uçak gemisini içeren bu tür ilk ortak tatbikat olacak. Müttefikler o zamandan beri Kuzey Kore’nin nükleer programı veya COVID-19’a karşı koruma konusunda şu anda uykuda olan görüşmeleri desteklemek için düzenli tatbikatlarından bazılarını iptal ettiler veya küçülttüler.

Güney Kore tahminlerine göre, Pazar günü ateşlenen Kuzey Kore füzesi, Kuzey’in doğu kıyısındaki sulara düşmeden önce 60 kilometre (37 mil) maksimum yükseklikte yaklaşık 600 kilometre (370 mil) uçtu. Bazı uzmanlar, Kuzey Kore’nin nükleer kapasiteli, yüksek manevra kabiliyetine sahip bir balistik füze fırlatmış olabileceğini ve 600 kilometrelik uçuşunun, Reagan’ın daha önce demirlediği güneydoğu Güney Kore limanını vurmak için yeterli menzile sahip olduğunu söylüyor.

Kuzey Kore, ABD ve Güney Kore’nin nükleer diplomasiye devam etme çağrılarını kararlı bir şekilde reddettiği için bu yıl rekor sayıda füze testi gerçekleştirdi. Kuzey Kore, ABD-Güney Kore askeri tatbikatlarına ve ABD öncülüğündeki ekonomik yaptırımlara atıfta bulunarak ABD düşmanca politikalarından vazgeçmedikçe müzakerelere geri dönmeyeceğini söyledi.

Bu ayın başlarında, Kuzey Kore, bazı durumlarda nükleer silahların önleyici kullanımına izin veren yeni bir yasayı kabul etti ve bu, giderek artan saldırgan nükleer doktrinini gösteren bir gelişme. Bazı analistler, Kuzey Kore’nin nihayetinde nükleer kapasitesinin kısmen teslim edilmesi karşılığında yaptırımların hafifletilmesi ve diğer tavizler elde etmek için ABD ile silah kontrol müzakerelerini hedefleyeceğini söylüyor.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir