Air New Zealand, Auckland ve New York’u tarihte ilk kez birbirine bağlıyor

(CNN) – Gökyüzünde 16 saat kaldıktan sonra, Air New Zealand’ın New York City’ye ilk doğrudan uçuşu 17 Eylül’de JFK havaalanına ulaştı.

NZ2 uçuşu, ilk olarak Mart ayında duyuruldu ve havayolunun pandemi sonrası toparlanmasının önemli bir köşe taşı oldu. Eşlik eden uçuş NZ1, JFK’den Auckland’a ters rotada yaklaşık 17.5 saatte uçuyor.

Air New Zealand CEO’su Greg Foran yaptığı açıklamada, “Air New Zealand, dünyanın en büyük şehirlerinden biri olarak, Big Apple’ı 29 uluslararası destinasyon listesine eklemekten gurur duyuyor” dedi. dünya.

Yeni Zelanda, 31 Temmuz 2022’de uluslararası turistlere yeniden açıldı.

Havayolunun JFK’de bir yer bulma arzusu asla bir sır değildi.

2022’de uçuşlar daha önce duyurulduğunda Foran, “Geleneksel olarak 1 ve 2 numaralı uçuşlar bir havayolunun amiral gemisi rotası için kullanılıyor. Ve işte New York böyle olacak — amiral gemisi rotamız.”

New York’a ek olarak, Air New Zealand, San Francisco ve Honolulu da dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ndeki beş noktaya daha uçuyor.

New York, havayolunun doğu kıyısına ilk (ve şu anda tek) doğrudan uçuşu olduğundan, Yeni Zelanda’dan gelen yolcuların Kuzey Amerika ve Avrupa merkez şehirlerine bağlanması daha kolay olacaktır.

Gemideki her şey açılış yolculuğuna özel hissetmek için yapıldı.

Uçaktaki yemekler, havayolunun ilk çıkışını yapan paua saucisson (abalone sosis) dahil olmak üzere Yeni Zelanda etleri, şarapları ve ürünlerinden oluşuyordu.

Göre Yeni Zelanda Habercisi, Foran’ın kendisi gemideydi ve premium ekonomi ve ekonomi kabinlerinde müşterilere yemek servisi yapmakla görevlendirildi. 787-9 Dreamliner indiğinde yolcuların alkışladığı bildirildi.

Uçakta Yeni Zelanda turizm bakanı Stuart Nash ve eski başbakan Helen Clark gibi bazı Yeni Zelanda ileri gelenleri de vardı. Mevcut başbakan Jacinda Arden’in katılmayı planladığı, ancak bunun yerine Kraliçe II. Elizabeth’in cenazesi için Londra’ya gitmesi gerektiği bildirildi.

Ancak, hafta sonu beklenmedik bir kırışıklık vardı.

New York’tan Auckland’a NZ1 seyahat planındaki bazı yolcular, inişte çantalarının yanlarında yolculuk yapmadığını keşfetti.

Air New Zealand COO’su Alex Marren CNN Travel’e verdiği demeçte, “Ne yazık ki olumsuz hava koşulları nedeniyle ek yakıt gereksinimleri nedeniyle, bazı müşteri çantaları New York’ta yüklenemedi ve onları mümkün olan en kısa sürede Yeni Zelanda’ya götürüyoruz.”

“Müşterileri güncellemek ve çantalarıyla yeniden birleştirmek için temas halindeyiz. Bu durumun neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

Havayolu, CNN’ye bunun tek seferlik bir sorun olduğu konusunda güvence veriyor ve “Müşterilerimizin varış noktalarına güvenli bir şekilde gitmelerini sağlamak ve aşırı hava olayları sırasında kesintileri mümkün olduğunca azaltmaya çalışmak için süreçlerimiz var” diye ekliyor.

Air New Zealand, dünyanın en uzun yolcu uçuşu için verilen savaşta ciddi bir rekabet içinde.

Şu anda, dünyanın en uzun iki uçuşu, Singapur Havayolları tarafından gerçekleştiriliyor. Singapur ve New York’un JFK’si ve biri Singapur ve Newark Uluslararası Havaalanı arasında. Eski saatler baş döndürücü bir 9,534 mil hızla ilerliyor ve havada yaklaşık 18 saat harcıyor.
Avustralyalı Qantas, ANZ’nin başlıca rakiplerinden biri ve havayolu, uzun uçuşlar söz konusu olduğunda karışımın dışında kalmayı reddediyor. bir başlatıyor Melbourne’den Dallas’a uzun mesafe Aralık ayında uçuş.
Bu yılın başlarında Qantas, lansman için önemli bir adım attı. Proje GündoğumuAvustralya ile New York ve Londra şehirleri arasında doğrudan uçuşlar kurmak için uzun zamandır hayalini kurduğu hedef.

Havayolu, ultra uzun mesafeli rotaların 2025’te faaliyete geçebileceği umuduyla 12 Airbus A350-1000s uçağı sipariş etti. Bu uçuşlar 19 saatten fazla sürecek ve onları dünyanın en uzun aktarmasız uçuşları yapacak.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir