Başkanlar Kupası sonuçları: ABD takımı Quail Hollow’da 2022 galibiyetini garantiledi

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

Kaptan Tiger Woods’u 2019’da dramatik bir mücadele zaferine ilham verdikten sonra, Team USA bu hafta Charlotte Quail Hollow Club’da arka arkaya dokuzuncu Başkanlar Kupası zaferini hedefleyecek. Bienal etkinliğinin önceki 13 baskısına bakmak için galeride gezinin.

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

Eski ABD Başkanı Gerald R. Ford (resimde), Eylül 1994’te Virginia, Gainsville’deki Robert Jones Trent Golf Kulübü’nde düzenlenen Başkanlık Kupası’nın onursal başkanlığını yaptı.

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

Hale Irwin’in kaptanlığını yaptığı (ortada sağdaki resimde), ABD Takımı ilk karşılaşmada David Graham’ın Uluslararası Takımına karşı rahat bir 20-12 zafer kazandı ve 1992 Masters şampiyonu Fred Couples maçlarında kusursuz bir 3-0-0 rekoru kırdı. .

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

1996 Başkanlar Kupası, turnuva tarihindeki en yakın koşulardan biriydi. Etkinlik Robert Trent Jones Golf Kulübü’ne geri dönerken, Arnold Palmer – onursal başkan eski Başkan George HW Bush ile birlikte resmedildi – ABD’yi Peter Thomson’ın Uluslararası tarafına karşı 16.5 – 15.5’lik bir zafere götürdü.

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

Etkinliğin üçüncüsü, 1998’de, turnuvanın ABD’den ilk kez ayrıldığını gördüğünde, Uluslararası Takım bugüne kadarki tek Başkanlar Kupası galibiyetini kaydettiği için kupa da gitti. Thomson’ın kaptanlığı altında, Avustralya’daki Royal Melbourne Golf Club’da 20.5 – 11,5’lik bir zaferle kükreyen bir tarzda da bunu yaptı.

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

ABD Kaptanı Ken Venturi’nin Thomson’a karşı 21,5 – 10,5’lik üstün bir galibiyet elde etmesiyle, 2000 Başkanlık Kupası için Virginia’ya döndü. İki kez Açık Şampiyonu olan Greg Norman (sağda), 42. ABD Başkanı Bill Clinton’ın (solda) etkinliğin onursal başkanı olduğu Uluslararası Takım için tekrar öne çıktı.

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

Tarih, turnuvanın 5. baskısında, 2003 yılında, Güney Afrika’daki George, Başkanlar Kupası’nın tek kravatına ev sahipliği yaptığı için, 17-17’lik bir çıkmaza girdi. Gary Player (L), Ernie Els ve Tiger Woods arasında üç berabere biten playoff deliğinin ardından kupayı ABD’li kaptan Jack Nicklaus (sağda) ile paylaşmayı kabul ederek, kendi ülkesinde ilk kez Uluslararası Takımın kaptanlığını yaptı.

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

Woods (solda) ve David Toms (sağda), 2005’te Robert Trent Jones Golf Kulübü’nde aldıkları 18.5 – 15.5’lik galibiyetin ardından başka bir ABD zaferini kutluyorlar. Chris DiMarco, takımın en iyi 4.5 puanını alan Amerikalılar için yerinde bir zaferi perçinledi.

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

ABD’li oyuncu Woody Austin, 2007 Başkanlar Kupası’nın son gününde (turnuvanın başlarında suya düştüğü gerçeğine atıfta bulunarak) bir dalış maskesiyle 14. green’e yürüdü ve takımı yavaş bir şekilde 19,5’e yüzdü. – Quebec, Kanada’daki Royal Montreal Golf Kulübü’nde 14.5 galibiyet.

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

Woods’un (solda) 5-0-0’lık parıldayan performansı, ilk kez Fred Couples’ın kaptanlığını yaptığı ABD Takımı’nı 19,5 – 14,5’lik bir galibiyete ve altıncı bir Başkanlar Kupası zaferine ulaştırırken, 2009 yılında San Francisco’ya kaplan ateşi vurdu. Harding Park Golf Kulübü’nde.

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

Başkanlar Kupası 2011’de Royal Melbourne’e dönerken Woods’un takım arkadaşı Jim Furyk kusursuz bir beş sayılık performansıyla göreve başladı. Yine de 19-15’lik Amerikan zaferinde belirleyici noktayı perçinleyen Woods oldu.

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

ABD Takımı, Ohio’daki Muirfield Village Golf Kulübü’nün 2013’te 10. Başkanlar Kupası’na ev sahipliği yapmasıyla art arda beşinci zaferini kazandı. Başkan Barack Obama ikinci kez onursal başkan olarak görev yaptı ve ertesi yıl her iki kadroyu da Beyaz Saray’da ağırladı. .

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

Güney Kore, Incheon’daki Jack Nicklaus Golf Kulübü, 2015 yılında Başkanlar Kupası’nın ilk kez Asya’ya seyahat etmesiyle sahnenin merkezinde yer aldı. Ev sahibi kahraman Bae Sang-Moon etkiledi, ancak ıstırap verici bir 14,5 – 15,5 mağlubiyetini engelleyemedi. Uluslararası Takım, üst üste altıncı kez yenilgiye uğradı.

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

Bir dizi eski ABD Başkanı – Barack Obama, George W. Bush ve Bill Clinton (LR) – Liberty National Golf Club’daki 2017 Başkanlık Kupası için New Jersey’e geldi. Görevdeki Başkan Donald Trump, 19-11 Amerikan zaferinin ardından kupayı ABD kaptanı Steve Stricker’a verdi.

Fotoğraflarda: Başkanlar Kupası’nın tarihi

Başkanlar Kupası’na üçüncü kez ev sahipliği yapan Royal Melbourne, 2019’da büyüleyici bir yarışma düzenledi. Güney Afrikalı ikon Ernie Els’in kaptanlığını yaptığı Uluslararası Takım, ilk üç günün ardından iki puan öndeydi ve sadece kaptan Tiger Woods’u canlandırdı. 16-14 ABD galibiyetini perçinlemek için Pazar günü çarpıcı bir mücadele.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir