Belçika adalet bakanı kaçırılma planı nedeniyle koruma altına alındı

BRÜKSEL — Belçika adalet bakanı, uyuşturucu suçluları olduğu iddia edilenlerin kendisini kaçırmak amacıyla düzenlediği bir komploda yer aldığından şüphelenilen dört kişinin Hollanda’da tutuklanmasının ardından Pazartesi günü koruma altında kaldı.

Vincent Van Quickenborne, sosyal medya hesabından yaptığı bir mesajda “güvende ve emin ellerde” olduğunu ancak önümüzdeki günlerde planlanan bazı faaliyetleri atlamak zorunda kalacağını söyledi.

Van Quickenborne, yayıncı RTBF tarafından aktarılan bir video mesajında, ülkenin federal savcısı tarafından kendisine bir adam kaçırma planının hedefi olduğu ve şüphelilerin yakında Belçika’ya iade edileceği konusunda bilgilendirildiğini söyledi.

Bakan konuşmasında “uyuşturucu mafyası”ndan bahsetti.

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, Van Quickenborne’a yönelik tehdidin “tamamen kabul edilemez” olduğunu söyledi.

De Croo, Twitter’da “Açık konuşayım: Kimse bizi korkutmasın” diye yazdı.

Federal savcılık Pazartesi günü The Associated Press’e yaptığı açıklamada, Kortrijk şehrinde görülen bir araçta dört tutuklamaya ek olarak bir otomatik silah ve bir şişe benzin bulunduğunu söyledi. Van Quickenborne şehrin belediye başkanıdır.

Her gün Antwerp’e ulaşan binlerce konteyner ile liman şehri, Avrupa’nın kokain için ana giriş limanlarından biri ve Belçika, Avrupa’ya uyuşturucu kaçakçılığı yapan önemli bir merkez haline geldi.

Belçika polisi, geçtiğimiz iki yıl içinde eşi görülmemiş ölçekte operasyonlar sırasında birkaç düzine tutuklama gerçekleştirdi.

Avrupa’da 2020’de bir önceki yıla göre %6 artışla 214 tondan fazla kokain ele geçirildi ve Avrupa Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi’nden uzmanlar bu miktarın 2022’de 300 tona ulaşabileceğine inanıyor.

Kokain pazarının genişlemesi, aynı zamanda, insan tacirleri arasındaki şiddetli rekabetin cinayet ve yıldırma olaylarında artışa yol açmasıyla birlikte, AB’de şiddet ve yolsuzlukta bir artış gördü.

“Açık konuşayım: Bunun arkasındaki insanlar amaçladıklarının tam tersini başarıyorlar. Bu, savaşmaya devam etmemiz gerektiğine olan inancımı güçlendiriyor” dedi Van Quickenborne. “Suçlular kapana kısılmış hissediyor. Bu duygu doğru. Çünkü eskisinden daha fazla insan gücü ve kaynakla organize suçla savaşmaya devam edeceğiz.”

Federal savcı Frederic Van Leeuw, Ekim 2020’de Batı Avrupa’ya yüz milyonlarca dolar değerinde kokain göndermek için yozlaşmış polis memurlarına dayanan bir uyuşturucu kaçakçılığı şebekesinin dağıtılmasının ardından, operasyonun uyuşturucu kaçakçılığının Belçika toplumuna ne kadar nüfuz ettiğini gösterdiğini söyledi.

Van Leeuw o sırada, “Suçluların en yüksek alanlara nasıl dahil olabildiklerini ve yasal dünyayı suç parasıyla kirletmeye çalıştıklarını görmek çok endişe verici” dedi.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir