Brittney Griner Rusya’da Kaldı; Trevor Reed Serbest Bırakıldı

ABD Deniz Kuvvetleri gazisi Trevor Reed, yetkililerin 2019’dan beri haksız yere gözaltına alındığını söylediği Rusya’dan serbest bırakıldıktan sonra eve dönüyor.

Ailesi, “Bugün dualarımız cevaplandı ve Trevor güvenle ABD’ye dönüyor” dedi. Beyan.

Reed’in serbest bırakılması, ABD’nin Rus pilot Konstantin Yaroshenko’yu geri göndermesiyle Rusya ile bir mahkum takasının parçası olarak geldi. 2011’de hüküm giydi 100 milyon dolardan fazla kokain ithal ettiği için 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sürpriz mahkum değişimi, her iki ülkeye göre ABD ve Rusya arasındaki uzun ve zorlu müzakerelerin sonucuydu. Dolu diplomasi, Washington ile Moskova arasındaki ilişkilerin son dönemde tamamen çökmesi nedeniyle daha da olağanüstü hale geldi. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali.

Geçen ay Reed ailesiyle bir araya gelen Başkan Joe Biden, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, onu serbest bırakma müzakerelerinin “hafife almayacağım zor kararlar gerektirdiğini” söyledi.

Biden, “Trevor’ın ebeveynlerinin seslerinden sağlığı hakkında ne kadar endişelendiklerini ve varlığını özlediklerini duydum” dedi. “Ve onlarla Trevor’ın özgürlüğüyle ilgili iyi haberi paylaşabildiğim için çok mutlu oldum.”

30 yaşındaki Reed, sarhoşken bir polis memuruna saldırdığı iddiasıyla hapse atıldı, ancak ailesi ve ABD’li diplomatlar, mahkemede aleyhindeki kanıtları şöyle açıklayarak masum olduğunu söyledi. “aptalca” ve “saçma” Bunun yerine, pazarlık kozu olarak tutulduğunu söylediler.

Son haftalarda, Reed’in sağlığı kötüleşti ve Dışişleri Bakanlığı’na göre tüberküloz belirtileri ve olası bir kaburga kırığı ile hastaneye kaldırıldı ve serbest bırakılmasını daha da acil hale getirdi.

Reed’in ailesi, Biden’ın mahkum takasına devam etme kararının eski denizcinin hayatını kurtarmış olabileceğini söyledi. Daha önce Reed’in onunla aynı kaderi paylaşabileceğine dair korkularını dile getirmişlerdi. Otto Warmbier, 2017 yılında serbest bırakıldıktan sonra komaya giren ve hayatını kaybeden Amerikalı öğrenci 17 ay Kuzey Kore’de tutuldu.

Dışişleri Bakanlığı var daha önce reddedildi Rusya’da tam olarak kaç Amerikalının gözaltına alındığını belirlemek için, ancak orada parmaklıklar ardında kalan en az iki yüksek profilli mahkum var: Paul Whelan ve WNBA yıldızı Brittney Griner.

Bir diğer eski deniz piyadesi olan Whelan, en uzun süre tutuklu kaldı. 2018’in sonunda ilk kez tutuklandıve Amerikan casusu olmakla suçlandı. Ailesi bunu yalanladı, ancak 2020’de 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Wheeler ailesi için pro bono avukat olarak görev yapan eski bir Adalet Bakanlığı yetkilisi Ryan Fayhee, Çarşamba günkü haberler hakkında “karmaşık duygular” olduğunu söyledi.

Fayhee, takas edilen iki mahkûmun farklı suçlardan hüküm giydiğine işaret ederek, “Aileye en iyisini diliyorlar, ancak bunu kaçırılmış bir fırsat olarak da görüyorlar.” dedi. “Ödenmesi oldukça yüksek bir bedeldi. Bugün eve giden iki kişi arasında bir karşılaştırma yaparsanız, Paul’ü buna dahil etmemek kaçırılmış bir fırsattır.”

Fayhee, Biden’ı Reed’lerle yaptığı gibi Whelans’la görüşmeye ve onu serbest bırakmak için mahkum takasından başka alternatif seçenekleri düşünmeye çağırdı.İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir