Brittney Griner Rusya’daki Gözaltı Süresi Uzatıldı

Britney Griner, ABD’li basketbolcu Moskova’da gözaltına alındı Rus basınında Perşembe günü çıkan haberlere göre, uyuşturucu kaçakçılığı iddialarıyla ilgili olarak en az iki ay daha gözaltında tutulacak.

Rus mahkeme sözcüsü, “Mahkeme soruşturma talebini kabul etti ve ABD vatandaşı Griner’in tutukluluk süresini 19 Mayıs’a kadar uzattı” dedi. Kremlin kontrolündeki basın ajansı TASS.

Mash dergisi de haberi bildirdi ve şöyle paylaştı: Telegram’da bir video 31 yaşındaki Griner’ı iki korumayla birlikte bir koridorda yürürken gösteriyor.

Konuya yakın bir kişi BuzzFeed News Griner’ın iyi olduğunu ve gözaltındayken Rus hukuk ekibiyle düzenli olarak görüştüğünü söyledi. Yetkili, soruşturmanın halen devam ettiğini ve bir duruşma tarihi belirlenmediğini söyledi.

Soruşturma Mayıs ayına kadar tamamlanmazsa, tutuklu yargılanmaya devam edip etmeyeceği yeniden değerlendirilecek.

Bir Dışişleri Bakanlığı sözcüsü BuzzFeed News’e “Bu davayla yakından ilgileniyoruz ve Brittney Griner’ın hukuk ekibiyle sık sık temas halindeyiz” dedi.

WNBA yıldızı ve iki kez Olimpiyat Altın madalyası sahibi olan oyuncunun tutuklanması ilk olarak 5 Mart’ta bildirildi, ancak Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi üyesi Teksas Rep. Colin Allred, 17 Şubat’ta tutuklandığını söyledi.

Gümrük yetkililerinin Moskova dışındaki bir havaalanında bagajında ​​esrar yağı kartuşları bulduğu iddia edildikten sonra gözaltına alındı. 10 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Griner, Phoenix Mercury’nin bir üyesi ancak sezon dışında Rusya’nın UMMC Ekaterinburg takımı için oynuyordu.

TASS, Ekaterina Kalugina’nın hapishane koşullarını gözlemleyen Moskova Kamu İzleme Komisyonu’ndan Griner ile görüştüğünü söylediğini aktardı.

Kalugina’ya göre, ABD konsolosu Griner ile görüşmedi, ancak Dışişleri Bakanlığı sözcüsü bunun Rusların buna izin vermediği için olduğunu söyledi.

Sözcü, “Rus hükümetinin, Brittney Griner gibi mahkeme öncesi gözaltında olanlar da dahil olmak üzere Rusya’da gözaltına alınan tüm ABD vatandaşlarına konsolosluk erişimi sağlamasında ısrar ediyoruz” dedi.

Sözcü, “Bu tutuklulara defalarca konsolosluk erişimi istedik ve erişimleri sürekli olarak reddedildi.” Dedi. Rusya, yasal yükümlülüklerine uymalı ve Rusya’da tutuklu bulunan ABD vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri sunmamıza izin vermelidir” dedi.

Kalugina, Griner’ın sakin olduğunu ve gözaltındayken kitap okuduğunu, ancak neredeyse 7 fit boyunda olduğu için yatakların boyutlarıyla mücadele ettiğini söyledi.

Dışişleri Bakanı Antony Blinken, mahremiyet kaygıları nedeniyle Griner davası hakkında alenen söyleyebileceklerinin sınırlı olduğunu, ancak ABD’li yetkililerin yurtdışında gözaltına alınan herhangi bir Amerikalıya “mümkün olan her türlü yardımı” sağlayacağını söyledi.

Griner’ın karısı Cherelle, gizlilik istedi aile onu eve getirmek için çalışırken.

Yetkililerin ve Griner’ın ailesinin, Batı’nın ülkeyi yaptırımları nedeniyle Rusların siyasi bir piyon olarak tutmak isteyeceği yüksek profilli bir mahkum yapmaktan kaçınmak için stratejik olarak sessiz kaldığına inanılıyor. Ukrayna’nın işgali.

Washington Post muhabiri Jason Rezaian İran’da gözaltına alındı 18 ay boyunca, CNN’e anlattı Griner’ın da kendisi gibi uydurma suçlamalarla tutulduğundan şüpheleniyordu.

Rezaian, “Bu, bir devlet tarafından hayal edilebilecek en cüretkar rehin almadır” dedi.İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir