Brooklyn doğum günü partisi katil zanlısını kefaletle serbest bıraktı

Sık sık tutuklanan bir cinayet zanlısı, Cuma günü Brooklyn mahkemesinin bir doğum günü partisinde bir kadını vurup kurbanın peruğu ve cinayet silahıyla kaçmadan önce kafasına kurşun sıkması nedeniyle yaptığı duruşmanın ardından hapse atıldı.

44 yaşındaki Deonne Kirkland, neon rüzgarlık ve parlak Nike taytıyla, Doğu New York cinayetinde kefaletsiz tutuklanmasını emretmesine rağmen sanığın meşru müdafaa talebinde bulunabileceğini kabul eden Ceza Mahkemesi Yargıcı Simiyon Haniff’in huzuruna çıktı.

Kirkland, müfettişlere kendisinin Tarcia Lysius’u öldürmedi 28 Ağustos’ta Hearts of Love etkinlik alanında, Bölge Savcı Yardımcısı Alexander Davis, kurbanın başlangıçta bir şişe kullandığı ve sanık katilin tabanca çektiği vahşi yüzleşmenin farklı ve ölümcül bir versiyonunu sundu.

Savcı, “Merhum geri çekildi, sanık merhumu ateşli silahla kovaladı… ve merhumu kulüp içinde defalarca kafasına kamçıladı” dedi. “Sanık daha sonra silahı bir kez ateşledi ve bu da merhumun kafasına isabet etti.”

Görünüşe göre Kirkland’ın silahı ölmekte olan kadının peruğuna dolandı ve o da ikisini de alarak olay yerinden kaçtı. Bir polis kaynağı, ölümcül olayın, Williams Ave. yakınlarındaki Liberty Ave.’deki binanın içinde bisiklet sürerken Lysius’un katilinin ayağına çarpmasıyla tetiklendiğini söyledi.

En son 2008’de tutuklanan Kirkland, savcının sanığın iki ağır suç mahkûmiyeti, dokuz kabahat mahkûmiyeti ve iki şartlı tahliye iptali olduğunu belirttiği için mahkeme salonuna çıkışı sırasında hiçbir şey söylemedi.

Haniff, Kirkland’ı tutuklamadan önce, “Sonuç olarak, daha önce hiçbir kaydınız olmasa bile, arka uçta hayat (hapis) taşıyan ciddi bir suçla suçlanıyorsunuz” dedi. “Ve bu, kendi esasına göre mahkemeye geri dönmemek için bir sebep.”

Günlük Haber Flaşı

Günlük Haber Flaşı

Hafta içi

Hafta içi her öğleden sonra günün en iyi beş haberini yakalayın.

Savunma avukatı Jonathan Finke, 18 yaşındaki bir oğlunun annesi olan Kirkland’ın son 14 yıldır temiz bir sicile sahip olduğunu söyledi.

“Yasalara saygılı bir hayat sürdü” dedi.

Kirkland Perşembe tutuklandı gece geç saatlerde bir doğum günü partisi sırasında ölümcül çekimde cinayet, adam öldürme ve silah bulundurma suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı.

Son zamanlarda ünlü dans salonu sanatçısı Elaine “Frenchie” Robinson’ın kızı Lysius, Brookdale Üniversite Hastanesinde ölü ilan edildi. Jamaikalı göçmen iki çocuk annesiydi.

Ölümcül karşılaşmanın videosu, 44 yaşındaki Lysius’un, çatışma tırmanmadan önce partinin dışında üç kez yerde bir şişe kırmaya çalıştığını, Kirkland’ın onu binanın içinde kovaladığını ve silahını çektiğini gösterdi.

Haniff, davadaki şikayetin, yasal madalyonun diğer tarafına dikkat çekerken olası bir kendini savunma iddiasını öne sürdüğünü söyledi.

“Ölümcül bir fiziksel güçle karşı karşıya kaldığınızda, daha ölümcül bir fiziksel güçle karşılık veriyorsunuz” dedi. “Ama bu başka bir tarih için bir sorun.”

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir