Bu CNN Kahramanı, ‘Herkes İçin İç Çamaşırları’ sağlayarak genellikle görünmez bir sorunu çözüyor

Ama Haham Amy Weiss, çok basit ama gerekli bir şeyi, çok ihtiyacı olanlara getiriyor: İç çamaşırları. Herkes için.

Bu onun görevi ve organizasyonunun lakabı. Ve bu yılın sonunda, Weiss dedi ki Herkes İçin İç Çamaşırları ABD genelinde 16 şehirde çocuklara ve doğal afet mağdurlarına yaklaşık 5 milyon çift dağıtmış olacak.

Şimdi ulusal bir program, her şey yaklaşık 15 yıl önce Weiss’in ihtiyacı bir sosyal hizmet uzmanından öğrenmesiyle başladı.

Weiss, “Risk altındaki çocuklar, ailelerinin karşılayamayacağı her türlü kaynağa ihtiyaç duyarlar” dedi. “İç çamaşırı sadece gözden kaçan bir parça ve aşırı pahalı. Bu nedenle, maddi sıkıntı çeken ebeveynler, ‘İç çamaşırını göremiyorsun, o yüzden sorun olmaz’ diye düşünme eğilimindeler. “

Birçok bağış merkezi kullanılmış iç çamaşırlarını kabul etmemektedir, bu nedenle ebeveynler genellikle çocuklarının eski çiftlerini atmaktadır, bu da aileleri bağışlanan giysilere güvenen çocuklar için bir boşluk oluşturmaktadır.

Temiz iç çamaşırına sahip olmamak çocuğun özgüvenini, tutumunu ve hatta okula devamını etkileyebilir. Ve yoksulluk içinde yaşayan çocuklar için bir doz haysiyet büyük bir fark yaratabilir.

“İç çamaşırı basit bir şey gibi görünüyor ama olmayan, bir yerden bir yere taşınan ya da ev içi bir durumdan dolayı gecenin bir yarısı evden ayrılan öğrencilerimiz için temiz iç çamaşırları olsun. önemli bir şey,” dedi Houston Bağımsız Okul Bölgesi Müdürü/Koruyucu Bakım Sorumlusu Ilka Rosado. “Bu, özgüvenlerinin özüne iniyor. Öğrencilerimiz için bir paket yeni iç çamaşırının ne kadar heyecan verici olabileceğine şaşıracaksınız.”

Weiss, öğrencilerin çoğunluğunun ekonomik olarak dezavantajlı olduğu Teksas’taki en büyük devlet okulu sistemi olan Houston ISD’de çocuklara hizmet etmek için yıllarca evinin dışına iç çamaşırı arabaları sürdü. semte göre. Birçok çocuk geçiş durumunda veya yoksulluk içinde yaşıyor.

2017 yılına kadar, tek kadın operasyonu olarak, yaklaşık 30 okulla ilişki kurdu ve sadece o yıl içinde 200.000’den fazla iç çamaşırı dağıtma yolundaydı.

Ancak Ağustos 2017’de Harvey Kasırgası Teksas ve Louisiana’ya iniş yaptı. Felaket, feci bir sel ve 100’den fazla ölümle sonuçlandı, insanları yiyecek, barınak ve kıyafetsiz bıraktı.

Weiss, “Bütün dünya tersine döndü” dedi. “Kocamın ofisinde kalıyorduk. Telefon kablosuyla şortumu tutuyordum.”

O ve kocası Haham Kenny Weiss, evlerini kaybettiler, ancak Houston topluluğundaki arkadaşlarının ve ailelerinin desteğiyle, her şeyini kaybedenleri desteklemek için hızla döndüler.

Weiss, “Bu insanlara verilecek yeni bir iç çamaşırı yoktu” dedi. “Her şeyini kaybetmiş biri için bu bir haysiyet göstergesi… iç çamaşırına sahip olmak sizi daha iyi hissettiriyor ve biraz normal hissetmenizi sağlıyor. Bu yüzden yardım etmek için can atıyorduk.”

Weiss’in komşusu ve örgütünün bir destekçisi olan yazar Brené Brown da devreye girdi.

Weiss, “Bir video yayınladı ve insanlardan iç çamaşırı göndermelerini istedi” dedi. “Ve bilgisayarım sanki bir kumar makinesinden kazanmışım gibi ötmeye başladı… Ne olduğunu bilmiyorum. Hızlı ileri saracağım ve kocamın ofisine dünyanın dört bir yanından 1,5 milyon çift iç çamaşırı aldığımızı söyleyeceğim.”

CNN Kahramanı Haham Amy Weiss

İç çamaşırı akışı, Weiss’in organizasyonu için bir oyun değiştiriciydi.

Weiss, “İnsanlar ne yaptığımızı duyduklarında gönüllü olmaya geliyorlardı” dedi. “Diğer topluluklara yardım edip edemeyeceğimizi bilmek istediler.”

Weiss’in kar amacı gütmeyen yerel Çocuk Koruma Hizmetleri, Erkek ve Kız Kulüpleri ve Pediatrik Mobil Birimleri ile ortakları ve iç çamaşırlarını dağıtmak için onlara güveniyor. Dağıtımlar anonim olarak yapılır; Weiss ve ekibi alıcıyla asla tanışmaz. Ve Weiss böyle istiyor.

Weiss, “Vermek için herkesin fotoğraflarını göstermeniz ve bunu büyük bir mesele haline getirmeniz gerekmiyor” dedi. “Bunun nedeni, yapılacak doğru şeyin bu olması ve insanların kendilerini iyi hissetmelerine ve başarılı olmalarına yardımcı olmak istemeniz olabilir.”

2017’den beri Herkes İçin İç Çamaşırları dokuz eyalete ve Washington DC’ye genişledi. Organizasyon, gönüllülerin iç çamaşırlarını yedili torbalara ayırdığı ve katladığı ve bir dağıtım ortağına teslim ettiği “paketleme partilerine” ev sahipliği yapmak için işletmeler, bireyler ve toplum kuruluşlarıyla ortak çalışır. Weiss, kâr amacı gütmeyen kuruluşun çekirdeğinin 5-14 yaş arası çocuklara hizmet etmek ve onlara yüksek kaliteli ve “eğlenceli” iç çamaşırı sağlamak olduğunu söyledi.

Weiss, “Bu çocukların itibarını, öz saygısını ve güvenini artırmak istiyoruz” dedi. “Ve onları okulda tutun. Bu onların sosyal ortamlarda, akademik durumlarda daha başarılı olmalarına yardımcı olacak. İç çamaşırı giydiklerinde kendilerini daha iyi ve özgüvenli hissediyorlar. Ve çocuk olmak daha kolay.”

Katılmak ister misin? Ödeme Herkes için iç çamaşırları web sitesi ve nasıl yardım edeceğinizi görün.
GoFundMe aracılığıyla Herkes İçin Undies’e bağış yapmak için, buraya tıklayın

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir