Butan – ve onun inanılmaz kros yolu – açık

(CNN) – Orta Asya ülkesi Butan, pandeminin başlamasından bu yana ilk kez bugün ziyaretçilere yeniden açılıyor.

Bu, ülkenin nefes kesen Trans-Bhutan Yolu’nun artık gezginler için erişilebilir olduğu anlamına geliyor. 60 yıl sonra Mart 2022’de yeniden açıldı ve şimdi yabancılar, Land of the Thunder Dragon’a uçuşlar yeniden başlarken ilk kez deneyimleyebilirler.

Restorasyon projesinin ana bağışçısı olan Butan Kanada Vakfı’na göre, 250 millik rota dokuz dzongkhag (bölge), 28 gewog (yerel yönetim), iki belediye, bir milli park ve 400 tarihi ve kültürel alanı birbirine bağlıyor.

Tüm patikayı takip eden gezginler 18 büyük köprüyü geçecek ve 10.000 merdiven çıkacak. Yürümek veya dağ bisikleti sürmek de mümkündür.

Butan Kanada Vakfı başkanı Sam Blyth, “Bu, hem inşası hem de işletilmesi açısından eski bir kültürel ikonu restore edecek ve ülkede hacılar ve gezginler için sürdürülebilir, net karbon sıfır deneyimi sağlayacak olan toplum temelli bir projedir.” Dedi. Bir açıklamada.

“Trans Bhutan Yolu aynı zamanda ülkenin Gayri Safi Milli Mutluluk felsefesini de yansıtıyor ve Butanlı çocukların atalarının izinden yürümesine izin verecek.”

Yolun en batı noktası, Tibet sınırına yakın olan Haa kasabasıdır. En doğu noktası, Hindistan’ın Arunaçal Pradeş eyaletinin sınırına yakın olan Trashigang’dır.

Butan, dünyada karbon nötrlüğüne ulaşan ilk ülke oldu.

Butan, dünyada karbon nötrlüğüne ulaşan ilk ülke oldu.

Trans Butan Yolu

Butan Kanada Vakfı temsilcisine göre, hırslı bir yürüyüşçü yaklaşık bir ay içinde tüm yolu kaplayabilir, ancak çoğu turist muhtemelen üç, dört veya yedi günlük gezilerde parkurun daha kısa bölümlerinden keyif alacaktır.

Rota boyunca rustik kamp alanlarından üç yıldızlı otellere kadar çeşitli konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Butan’ın 41 yaşındaki hükümdarı Kral Jigme Khesar Namgyel Wangchuck, 1960’larda Bhutan’ın yol inşa etmeye başlamasından önce eski bir Budist hac yolu olan patikayı restore etmenin ardındaki itici güç oldu.

Parkuru resmi olarak Bhutan’ın merkezindeki kutsal bir şehir olan Trongsa’da düzenlenen bir törenle açtı.

Aşırı turizmden kaçınma amacının bir parçası olarak ülke, kara taşımacılığı, konaklama, yemek ve rehberlik hizmetini içeren günlük 250 dolarlık zorunlu bir ücret alıyor. Maliyet, birçok insanın ziyaret etmesini biraz yasaklıyor.

Bu “Sürdürülebilir Kalkınma Ücreti” pandemiden önce günlük 65 dolardı.

Ziyaret etmenin göreceli zorluğu nedeniyle, Bhutan’a giden birçok gezgin, grup seyahat programlarına katılmayı veya seyahat uzmanlarıyla çalışmayı tercih ediyor.

Ülkenin dışişleri bakanı Tandi Dorji bu yılın başlarında yaptığı açıklamada, “Covid-19, karbon ayak izini düşük tutarken sektörün en iyi nasıl yapılandırılıp işletilebileceğini yeniden düşünmemize – sıfırlamamıza izin verdi.” Dedi. ücret.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir