Çin’in Dance Of Light kulesi dünyanın en çarpık binalarından biridir

Tarafından yazılmıştır Toyin Owoseje, CNN

Dünyanın en bükülmüş Çin’in Chongqing kentinde kuleler açıldı.

Bir basın açıklamasına göre mimarlık firması Aedas tarafından tasarlanan ve bu yıl tamamlanan Dance Of Light kulesi 180 metre (590 fit) yüksekliğinde ve kuzey ışıklarının şeklini taklit eden bükülmüş bir cepheye sahip.

Firma, Chongqing’in Jiangbei semtindeki Xingfu Plaza’da bulunan binanın, binanın büküldüğü izlenimini yaratmak için sade ve zarif çift kavisli cephe formunu kullandığını söyledi.

Aedas’ın global tasarım müdürü Ken Wai’ye göre, cephe “sadece bir görünüm ifadesi değil, aynı zamanda iç mekanları şekillendiren bir koruma yöntemidir.”

Dance Of Light kulesi, mimarlık firması Aedas tarafından tasarlandı.

Dance Of Light kulesi, mimarlık firması Aedas tarafından tasarlandı. Kredi: Arch-Exist

Tasarımcılar, Kuzey Kutbu ve Antarktika’da sıklıkla görülen kutup ışıklarının ışınları ve spiralleri olan dans eden auroradan ilham aldılar. Işık yansıdığı ve cam cepheler üzerinde eğildiği için kulenin görünümü farklı açılardan değişir.

Aedas basın açıklamasında, “Gece düştüğünde, kavisli cephe, bir balerin dans eden figürüne atıfta bulunan yansımaları sergiliyor” dedi.

“Podyum çatı, kulenin geometrisi ile yankılanarak ve tutarlı bir mimari tarzı koruyarak, yukarıdan aşağıya doğru kayan bir bükülme ifadesini genişletiyor.”

Aedas, kulenin bir "bükülme açısı" kat başına 8,8 dereceye kadar.

Aedas, kulenin kat başına 8,8 dereceye kadar “bükülme açısına” sahip olduğunu söylüyor. Kredi: Arch-Exist

İnşaat, mühendislik ve mimari bilgisayar programlarındaki gelişmeler sayesinde son on yılda bükülmüş yüksek binalar popülerlik kazanmıştır.

İspanyol mimar Santiago Calatrava tarafından 2005 yılında İsveç’in Malmö kentinde inşa edilen Turning Torso, yenilikçi mimari tarzını sergileyen ilk bükülmüş gökdelendi.

Diğer popüler bükülmüş binalar arasında Kanada’da bulunan ve 2012’de tamamlanan MAD Architects’ Absolute World Towers ile Skidmore, Owings & Merrill tarafından tasarlanan ve tamamlanan Dubai’deki 306 metre yüksekliğindeki (1.004 fit yüksekliğindeki) Cayan Tower yer alıyor. 2013 yılında.

Kule 180 metre (590 fit) yüksekliğindedir.

Kule 180 metre (590 fit) yüksekliğindedir. Kredi: Arch-Exist

Aedas’a göre, Dance Of Light kulesinin kat başına 8,8 dereceye kadar “bükülme açısı” var, bu da stüdyonun diğer tüm süper yüksek kulelerden yaklaşık 1,5 kat daha fazla olduğuna inanıyor.

Wai, “Açık bir kamusal alan olarak, kule bir şehir simgesi olmak için tüm kredilere sahip, özellikle cephenin önemli ölçüde bükülmesi dikkat çekici” dedi.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir