Dolphins vs Bills: Miami Dolphins Buffalo Bills karşısında cesur bir galibiyet elde ederken NFLPA, Tua Tagovailoa’nın sakatlığının ele alınmasına yönelik inceleme başlatacak

Dolphins’in Buffalo Bills’e karşı 21-19’luk galibiyetinin ikinci çeyreğinde, Tagovailoa, defans oyuncusu Matt Milano’nun bir vuruşunun kaskının sahaya çarpmasına neden olduktan sonra kafasından yaralanmış gibi görünerek oyundan ayrıldı.

Tagovailoa hücum hattına geri dönmeye çalışırken tökezledi, sarsıntı kontrolü için soyunma odasına götürülmeden önce neredeyse dengesini kaybediyordu. Milano, sert bir pas penaltısı için işaretlendi.

Dolphins, Tagovailoa’nın kafa travması ile geri dönmesinin şüpheli olduğunu, yedek oyun kurucu Teddy Bridgewater’ın yokluğunda üç snap attığını açıkladı, ancak devrenin ardından üçüncü çeyrekte sahaya geri döndü.

NFL-NFLPA ortak sarsıntı protokolü, “kaba motor instabilitesinin, nörolojik olarak neden olmak üzere, Bağlı Olmayan Nörotravma Danışmanına danışarak bir ekip doktoru tarafından belirlendiğini” belirtir. Tagovailoa değerlendirildiğinde temizlendi.

NFL, CNN’ye ortak bir soruşturma yapılacağını doğruladı. CNN, yorum için Dolphins’e ulaştı.

Maçtan sonra, Tagovailoa gazetecilere verdiği demeçte, kafası çimlere çarpmadan önce sırtının kilitlenmesine ve bunun sonucunda tökezlemeye neden olduğunu söyledi. Bir sarsıntı için değerlendirildiğini ancak sonunda temize çıktığını ekledi.

Tagovailoa, “Adrenalin devam etmemi sağladı” dedi.

Dolphins baş antrenörü Mike McDaniel, oyundan sonra sırt yaralanmasına da değindi ve Tagovailoa’nın sırtının önceki bir oyunda “eğildiğini”, ancak vuruşun “sırtını gevşettiğini” ve bacaklarının sallanmasına neden olduğunu söyledi. McDaniel, Tagovailoa’nın kendisine sırtının “Gumby” gibi olduğunu söylediğini de sözlerine ekledi.

Tagovailoa, Buffalo Bills'e karşı oyunun ikinci çeyreğinde sahada yatıyor.

‘Kıç deliği’

Tagovailoa’nın sarsıntı protokolündeki kısa görevi, Yunuslar ve Bonolar arasındaki heyecan verici bölünme çatışmasındaki birçok bükülme ve dönüşten sadece biriydi.

İkisi de sezonun ilk iki haftasında etkileyici görünerek AFC Doğu bölümü çatışmasına namağlup girdi.

Süperstar oyun kurucu Josh Allen’ın arkasında, ateşli Bulls hücumu ilk yarıda yuvarlanıyor gibi görünüyordu, ancak Dolphins onları adım adım eşleştirdi ve iki takım ilk yarıyı 14-14’te berabere kaldı.

Maçın bitmesine 10 dakikadan biraz fazla bir süre kala, Chase Edmunds öğleden sonraki ikinci golü için koşarken, Dolphins oyunda ilk liderliğini aldı ve Bonolar bu sezon ilk kez geride kaldı.

Liderliği yeniden kazanmak için bir touchdown’a ihtiyaç duyan Allen, Bills’i sahaya indirdi, ancak topu son bölgeye yumruklayamadı ve sonunda Miami’nin iki yarda çizgisindeki düşüşlerde topu ters çevirdi.

Ancak, hafta sonunun en tuhaf olayı, Yunusların kendi uç bölgelerinde yedeklenmesiyle meydana geldi.

Kendi tek yarda çizgisinde, kısıtlı alanla topu deliğe atmak zorunda kalan Miami’li bahisçi Thomas Morstead, güvenlik için topu takım arkadaşı Trent Sherfield’ın arka tarafından ve saha dışına attı.

Morstead, Buffalo Bills'e karşı oyunun dördüncü çeyreğinde kendi oyuncusu tarafından destesini bloke etti.

İnternet, olayı, Mark Sanchez’in New York Jets’teyken yaptığı kötü şöhretli “kıç kurcalaması”na atıfta bulunarak mizahi bir şekilde “kıç vuruşu” olarak adlandırdı.

Sanchez şaka olayın ardından sosyal medyada “Vay be… benim şeridimden uzak dur kardeşim.”

Olayın tuhaflığına rağmen, Dolphins’i zor durumda bıraktı, 90 saniyenin biraz üzerinde iki sayılık bir farkla ve Allen’ın maçı kazanmak için sadece bir şut yapması gerekiyordu.

Ancak, Allen’ı bütün gün rahatsız eden Miami’nin savunması, bir kez daha Buffalo’nun sahadaki ilerlemesini engellemeyi başardı ve Bills hücumu Dolphins’in 41 yarda çizgisinde topu yakalamaya çalışırken süre doldu.

Bu yıl Super Bowl başarısı için birçok kişinin favorisi olan zafer, Miami için bir açıklama galibiyeti oldu ve onları AFC Doğu bölümünün zirvesinde bıraktı ve 3-0’da yenilmedi. Faturalar 2-1’e kayar.

Maçtan sonra Miami baş antrenörü McDaniel, cesur galibiyet sırasında takımı hakkında çok şey öğrendiğini söyledi.

“Bence çok fazla ekibimiz var — çözüm hakkında çok şey öğrendim” söylenmiş medya. “Onu yaşamadan bilemezsin.

“Takım geçen hafta hücumda kendine çok güveniyordu. Bu yüzden, itme geldiğinde endişelendiğinde ve oyunu bitirmeye çalıştığında, eğer bir ilk hak alırsan oyun biter ve yapabilirsin” Bir yarda almazsan, takımın kararlılığı hakkında endişelenirsin.

“Ama duyduğumdan çok daha iyi görüyorum. Umuyordum, ama nasıl güvenle geri döndüklerini ve hücum futbolu oynadıklarını görmek için, öğrenmeyi umduğum şeyi öğrendim. O durumlara gelene kadar asla bilemezsiniz, ama Tüm ekipten ve ilerlemelerinden çok memnun kaldım çünkü özel ekipler bile, bilirsiniz, talihsiz bir durumla karşı karşıyayız.”İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir