Editörler: BBC World News Broadcasting House’a taşındı

BBC’nin en büyük televizyon kanalı BBC World News, Londra’nın batısından Yeni Yayın Evi şehrin merkezinde uzun yıllar planlanmış devasa bir proje var.

Dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere yeni, heyecan verici, parlak bir HD ürün sunmak için 24 saatlik çıktısının her saatini yeniden piyasaya sürmek ve yeniden markalamak, bu büyük projeyi daha da zorlaştırdı.

Umarım Pazartesi günü 1200 GMT’de, 100 özel çalışanımızın sıkı çalışması, izleyicilerimize güvendikleri kanal için daha cesur, daha parlak ve daha ilgi çekici bir görünüm sunacak ve onlara daha fazla yerde, daha fazla muhabirden bağımsız, nesnel haberler ve analizler sunacaktır. başka herhangi bir uluslararası yayıncı.

Yaklaşık üç yıl önce titiz bir planlama başladı – stüdyolarımızın yeni görünümünden bisiklet parkına kadar her şey. Stüdyo sistemlerimizi – kelimenin tam anlamıyla kırılma noktasına kadar – test ettik, sonra onları düzelttik ve haber odası ekiplerimizi bizi Televizyon Merkezi’nde yayında tutanlar ile yeni evimizde programlarımızı eğiten ve geliştirenler arasında bölen çift yönlü pilot uygulamaya başladık.

Yeni konumumuza The World’s Newsroom diyoruz çünkü bildirdiğimiz dünyayı gerçekten yansıtıyor. Artık, çok uzaklardaki bürolardan ve Londra’dan bizim için rapor veren 27 dil servisinden meslektaşlarımızla çalışıyoruz ve bu, başka hiçbir yayıncının sunamayacağı bir şey olan benzersiz uzmanlıklarını kutlamamıza izin veriyor.

Komla Dumor yeni World News stüdyosunda

New Broadcasting House’un içinden özel canlı raporlarla sizi bu yeni meslektaşlarımız ve yeni konumumuzla tanıştıracağız ve kamera arkası erişimin keyfini çıkarabilmeniz için gelişmiş sosyal medya erişimi sunacağız.

İzleyiciler ayrıca bize anlattığımız hikayelerle daha fazla ilgilenmek, bildirdiğimiz konulara daha yakın hissetmek istediklerini söylediler. Bizimle “hikayeyi yaşamanıza” yardımcı olacağız. Bu bizim yeni kanal anlayışımız.

Muhabirlerimiz – uzman, cesur, sert, kararlı – rapor verdikleri yerde yaşıyor ve çalışıyor ve izleyicilerin kapsadıkları hikayelere olan tutkularını anlamalarını istiyoruz. Bu yüzden sahadan yeni bir raporlama tarzı bekleyin. Suriye, Çin, ABD ve Burma’dan planladığımız canlı ve özel raporlarla yeniden lansmanımız için her yerde olacağız.

Stüdyoda, güvenilir ve tanıdık sunucular günün en iyi haberlerini paylaşacak – yayında bir dizi yeni yüzle. Stüdyolarımızda gezinen robot kameralar, geliştirilmiş grafikler ve açıklama ve analiz yeteneğimizi geliştirmek için yüksek çözünürlüklü ekranlar ile daha dinamik bir görünüme sahip olacağız. Hatta bazı sanal gerçeklik sürprizleri planladık.

Ayrıca yeni uzun biçimli programlar geliştiriyoruz, bu nedenle yeni, sert ve zamanında belgesel dizileri görmeyi bekliyoruz. Stephen Sackur (baş sorgucumuz) ile HARDTalk gibi favorilerin taze yeni sürümleri olacak, en son teknolojiler için tıklayın ve tıbbi buluşlar için Sağlık Kontrolü.

BBC World News, 20 yıldan daha uzun bir süre önce Televizyon Merkezi’nde bir arka odada gösterişli bir ticari operasyon olarak başlatıldığından bu yana çok yol kat etti. Seyircimiz çok büyüdü. Başkanın Washington’daki Beyaz Saray’ından Seul’deki Başkanın Mavi Sarayına kadar izlememiz gerekiyor. Ve ABD’deki kötü ipoteklerin küresel bir ekonomik çöküşü tetikleyebileceği bir çağda, dünya haberlerinin hızlı, doğru ve nesnel bir şekilde iletilmesi için büyük bir iştah olduğunu biliyoruz.

Yeni görünümümüzü beğeneceğinizi umuyoruz. Ve umarız dünyanın haber odasında bize katılırsınız.

Andrew Roy, BBC World News’in haber müdürü

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir