Editörler: Cep telefonunuzda BBC News

Cep telefonunda BBCNews ekran görüntüsü

Bu yılın başlarında bir BBC News mobil sitesinin yeni versiyonu, kullanımı daha kolay ve hızlı hale getirir. Bu hafta tüm mobil kullanıcıları otomatik olarak o siteye yönlendirme sürecini başlattık. Bu, BBC News’i cep telefonlarından ziyaret eden herkesin, sitenin kullandıkları telefon türüne en uygun sürümüne yönlendirileceği anlamına gelir.

Birçoğunuz mobil siteyi zaten düzenli olarak ziyaret ediyorsunuz, ancak şimdiye kadar, telefonlarında BBC News arayan insanlar kendilerini sitenin masaüstü bilgisayarlar, mac’ler ve dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış masaüstü sürümünde bulmuş olacaklar – hepsi çok fazla. daha büyük ekranlar. Telefonunuzda bu masaüstü sürümünü kullanıyorsanız, hikayeleri küçük bir mobil ekranda sıkıştırmak, yakınlaştırmak ve taramak garip olabilir.

Bu resim, mobil sitenin bir akıllı telefonda nasıl görüntülendiğini gösterir – masaüstü sürümüyle karşılaştırıldığında:

Akıllı telefondaki BBC News mobile'ın ekran görüntüsü

Bunun üstesinden gelmek için, son altı aydır mobil siteyi geliştirmek ve siteye eklemeler yapmak için çalışıyoruz ve sitenin nasıl gelişmesini istediğinizle ilgili geri bildirimlerinizi dikkate alıyoruz.

Yakın zamanda iPhone ve Android kullanıcıları için video klipler ekledik ve sitede gezinmeyi kolaylaştırdık. (Gelecekte bu video hizmetini diğer mobil türlerini de kapsayacak şekilde genişletmeyi umuyoruz.) Yerel haberlere ve hava durumu hizmetlerine ulaşmanın daha kolay yollarını da ekledik, ki bu çoğunuzun istediği bir şeydi. Yapabilirsiniz bu değişiklikler hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.

Bu nedenle, mobil sitenin artık aradığınız geniş içerik yelpazesine sahip olduğundan ve masaüstü siteye göre küçük bir ekranda daha iyi bir deneyim sunduğundan eminiz, bu nedenle mobil kullanıcıları otomatik olarak yeniden yönlendirme adımını atıyoruz. orada.

Tabii ki, masaüstü sitesini cep telefonunuzdan ziyaret etmeye devam etmekten memnun olabilirsiniz ve bunu yapmaya devam etmek istiyorsanız, sayfanın en altına gidin ve masaüstü sitesi bağlantısına dokunun. Seçiminiz bir sonraki ziyaretinizde hatırlanacak.

Benzer şekilde, bir cep telefonu kullanıyorsanız ve yeni siteye yönlendirilmediğinizi fark ederseniz, sayfanın en altına gidip mobil siteyi seçebilirsiniz.

Bu, News ürün ekibimiz tarafından devam eden çalışmaların son aşamasıdır. sorumlu tasarım – kullandığınız cihazın türünü tespit ederek ve ona en uygun formatı görüntüleyerek içeriğimizi size en uygun şekilde sunmanın bir yolu. Siteyi tablet kullanıcıları için de optimize etmek için benzer çalışmalar yapıyoruz.

BBC News’e mobil cihazlardan gelenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Ortalama bir haftada, dünya çapındaki 13,3 milyon kullanıcı BBC News sitesini ve uygulamalarını ziyaret etmek için cep telefonlarını veya tabletlerini kullanıyor – BBC News Online’ın toplam kullanıcılarının yaklaşık üçte biri.

Onlardan biriyseniz, amacımız, kullandığınız cihaz ne olursa olsun, size BBC News içeriğinin tüm kapsamını ve derinliğini sunarken ekran boyutunu en iyi şekilde kullanmaktır.

Yeni mobil siteyi kullanmayı seveceğinizi umuyoruz ve site hakkında yorum ve geri bildirim bırakmak isterseniz veya sorularınız varsa, lütfen bunları aşağıya gönderin. Veya #bbcnews #responsive hashtag’lerini kullanarak görüşlerinizi tweetleyebilirsiniz.

Güncelleme: Yorumlarınız için teşekkürler. İşte aşağıda yayınlanan soruların bazı cevapları:

John Walsh – Kindle: Bazı markalardan daha küçük bir ekrana sahip olsa da, bir tablet cihaz olarak Kindles, şu anda masaüstü sitesinde varsayılan olarak bulunuyor. Kindles dahil herhangi bir cihazın kullanıcıları, ekranın altındaki bağlantıya tıklayarak tercih ederlerse mobil sürümü kullanmakta kesinlikle özgürdürler. Amacımız, zaman içinde giderek daha büyük ekran boyutları için deneyimi daha da geliştirmektir.

Jesse Moore – HTC: Bazı cihazların, bağlı oldukları mobil ağa bağlı olarak farklı tanımlayıcılara sahip olmaları nedeniyle, sistemlerimiz tarafından yanlış sınıflandırılan bazı cihazlar olduğunu biliyoruz. Her durumda, hataları düzeltmek ve yeniden yönlendirmenin gerektiği gibi davranmasını sağlamak için kesinlikle elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu arada, mobil siteyi kullanmak isterseniz, lütfen sayfanın altındaki “Mobil Site” bağlantısını kullanın – çerezler temizlenmediği sürece seçim hatırlanacaktır. Şu anda yönlendirme yalnızca BBC Ana Sayfası ve Haber sitesi için geçerlidir.

Cogito ergo sum – Windows phone: Bu değişiklik, şu anda bu cihazlar için video sağlayamasak da, Windows Phone için çalışmak üzere tasarlanmış olan tarayıcı deneyimi için geçerlidir.

Maliyetmeabob – Biz almak bizim için erişilebilirlik hizmetler için ciddi bir şekilde örneğin, tarayıcımız ve uygulamalarımız iOS’ta Voiceover ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Tim Stey – Eğer hala yapıyorsun masaüstü sürümünü tercih ederseniz, sayfanın altındaki bağlantıyı seçebilirsiniz ve ona yönlendirileceksiniz. Seçiminiz siteyi bir sonraki ziyaretinizde hatırlanacak. Mobil siteyi geliştirmek için çalışıyoruz hala uzak içermek daha fazla teknolojinin izin verdiği yerlerde içerik – ancak daha küçük bir ekran boyutuna daha uygun navigasyon ile.

Josh TumathBu blog yazısı ilginizi çekebilir, Mart ayında BBC News Online ürün müdürü Chris Russell tarafından yayınlanan duyarlı tasarıma yönelik genel yaklaşımımız hakkında.

Steve Herrmann, derginin editörüdür. BBC Haber web sitesi.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir