En İyi FDA ve WHO Bilim İnsanları, COVID Booster Çekimlerine Karşı Çıkıyor

FDA ve Dünya Sağlık Örgütü uzmanları da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki en iyi bilim adamları, Pazartesi günü yaygın koronavirüs aşısı güçlendirici çekim ihtiyacına karşı çıktılar.

İçinde inceleme yayınlandı En iyi tıp dergisi The Lancet’te bilim adamları, aşıların ciddi hastalık ve ölümleri önlemede hala oldukça etkili olmaya devam etmesi nedeniyle genel popülasyonda destekleyici aşılara gerek olmadığını savundu. Ayrıca, hayat kurtarmak ve daha tehlikeli varyantların ortaya çıkmasını önlemek için dünya çapında aşılanmamış insanlara doz verilmesinin acil ihtiyacından da bahsettiler.

İnceleme, ABD Biden yönetiminin tartışmalı kararına yaklaşırken geliyor önerilen başlangıç ​​tarihi bir destek sunumu için, bir kişinin Pfizer veya Moderna COVID-19 aşılarını ikinci atışından sekiz ay sonra önerilir. Rapor ayrıca Beyaz Saray’ın büyük bir baskı yaptığını açıklamasından bir hafta sonra geldi. zorunlu aşı ABD işgücünün yaklaşık üçte ikisi arasında, aşılanmamış bireylerin cepleri artmaya devam ettikçe yüksek sayılar sürmek ülke çapında hastaneye yatışlar ve ölümler.

FDA’nın dış uzmanlar paneli merakla beklenen bir toplantı düzenliyor bu Cuma Pfizer’in rapel doz başvurusunu görüşmek üzere.

Lancet incelemesinin 18 ortak yazarı arasında FDA’nın aşılar ofisi müdürü Marion Gruber ve ajanstaki yardımcısı Philip Krause yer alıyor. sonbaharda istifa edeceklerini açıkladı, kısmen Biden yönetiminin güçlendirici planına karşı çıkmaları nedeniyle bildirildi. Gözden geçirme ayrıca, küresel çapta bir çalışma çağrısında bulunan Dünya Sağlık Örgütü’ndeki birkaç uzman tarafından ortaklaşa kaleme alındı. güçlendirici atış moratoryumu Dünya çapında aşıları en üst düzeye çıkarmak için – özellikle aşılama oranlarının düşük olduğu gelişmekte olan ülkelerde çok düşük kal.

Lancet gazetesi, mevcut kanıt Mevcut aşıların sunduğu koruma hakkında. Aşıların tümü, daha önce baskın olan Alfa ile karşılaştırıldığında Delta varyantı ile enfeksiyona karşı daha az koruma sağlarken, yine de ciddi hastalıklara karşı çok iyi koruma sağlarlar. Enfeksiyonu ve hatta semptomatik hastalıkları önleme yeteneği zamanla azalabilirken, ciddi hastalıklara karşı koruma şimdiye kadar güçlü görünüyor.

Geçen hafta yayınlanan üç CDC raporu, bu bulguları çoğu yaş grubunda doğruladı ve insanlarda daha belirgin bir düşüş gösterdi. 75 veya daha büyük. Neredeyse gözden geçirilen çalışmalardan biri 570.000 ABD COVID-19 vakası Nisan-Temmuz ayları arasında aşılanmamış kişilerin enfekte olma olasılığının yaklaşık 5 kat daha fazla olduğunu ve aşı yapılan kişilere kıyasla hastaneye yatma veya ölme olasılığının 10 kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

Lancet gazetesinin yazarları, “Mevcut kanıtlar, bu nedenle, şiddetli hastalıklara karşı etkinliğin yüksek kaldığı genel popülasyonda bir artışa ihtiyaç olduğunu göstermiyor gibi görünüyor” diye yazdı.

İsrail’den gelen verilerDaha şimdiden destekleyici aşıların piyasaya sürülmesine başlamış olan , orijinal olarak iki doz halinde verilen Pfizer aşısının üçüncü atışından sonra enfeksiyona ve ciddi hastalıklara karşı korumada bir artış gösterdi. Ancak Lancet yazarları, verilerin yalnızca takviye dozu uygulandıktan sonraki bir hafta boyunca toplandığını ve bu korumanın ne kadar süreceği belirsiz olduğunu belirtti.

Lancet yazarları, bağışıklığın zamanla azalması durumunda nihayetinde güçlendiricilere ihtiyaç duyulabileceğini, ancak bunun ne zaman gerekli olacağını belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğunu savundu. Şimdilik, aşılanmamışlar arasında mevcut dozların uygulanmasına daha acil bir ihtiyaç olduğunu savundular. Ayrıca, özellikle koronavirüsün dolaşımdaki ana varyantlarına karşı tasarlanmış destek dozlarının daha güçlü ve daha uzun ömürlü olabileceğini öne sürdüler.

Yazarlar, “Sonuçta takviyeden bir miktar kazanç elde edilebilse bile, aşılanmamışlara ilk koruma sağlamanın yararlarından daha ağır basmayacaktır” dedi. “Aşılar, en iyi yapacakları yere yerleştirilirse, varyantların daha fazla evrimini engelleyerek pandeminin sonunu hızlandırabilirler.”

DSÖ’nün Sağlık Acil Durumları Programı başkanı Mike Ryan, geçen ay destekleyici aşı sunumlarını sert bir şekilde kınadı. “Halihazırda can yeleği olan insanlara fazladan can yeleği dağıtmayı planlarken, diğer insanları tek bir can yeleği olmadan boğulmaya terk ediyoruz” dedi Ryan. “Gerçek bu.”

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir