‘Erimiş merdiven’ ile yanardağdan ilham alan süper yat konsepti

(CNN) – İtibaren uzay gemileriile köpekbalıklarıve hatta elmaslar, konu yeni ve yenilikçi süper yat konseptleri yaratmaya geldiğinde her türlü yerden ilham gelebilir.

Ve M51 tasarım stüdyosundan Anthony Glasson’ın yanardağdan ilham alan bu yeni tasarımı, gerçekten patlayıcı olma potansiyeline sahip gibi görünüyor.

262 fit (80 metre) ölçülerinde, dövme aslında su üzerindeki bir yanardağın silüetini andırmak için tasarlandı ve yeni yayınlanan görüntülere bakılırsa, etkisi oldukça dramatik.

Alüminyumdan yapılmış, siyah ve turuncu bir dış cepheye ve buz sınıfı çelik bir gövdeye sahip olan piramit şeklindeki üst yapı ve tasarımcının tipik bir merdivene benzemesine rağmen, tasarımcının “erimiş bir merdiven” olarak tanımladığı şey.

ayırt edici siluet

Tasarım stüdyosu M51'den Anthony Glasson'dan yeni Forge konseptinin bir sunumu.

Tasarım stüdyosu M51’den Anthony Glasson’dan yeni Forge konseptinin bir sunumu.

Anthony Glasson/M51 Konseptleri

100 milyon dolara varan tahmini fiyat etiketi ile gemi, sekiz süitinde 12 kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor.

Katlanabilir balkonların yanı sıra etrafta dolaşan bir köprü güvertesi ve ters akışlı bir yüzme havuzuna açılan yukarıda belirtilen merdivenlere sahip olan Forge, aldığı kadar göz alıcıdır.

Glasson’a göre, geminin kendine özgü şekli, gemideki birçok etkileyici özellikten biri olan gökyüzü salonunda tonozlu tavanlara izin verecek.

Konuklar ayrıca tam donanımlı bir spor salonunun yanı sıra sauna ve yüzdürme tankı ile tamamlanmış bir sağlık kulübünden de yararlanabilirler.

Büyüleyici konsept

Volkandan ilham alan tasarım, gemide tonozlu tavanlara sahip bir gökyüzü salonuna sahip olacak.

Volkandan ilham alan tasarım, gemide tonozlu tavanlara sahip bir gökyüzü salonuna sahip olacak.

Anthony Glasson/M51 Konseptleri

Eğlenceye gelince, geminin özel bir VR alanı ile kendi özel sinemasının yanı sıra jet ski, ekstrem spor ekipmanı ve tüplü ve şnorkelli yüzme ekipmanları gibi çeşitli su oyuncaklarıyla dolu bir ihale garajı olacak.

Hibrit dizel-elektrik tahrik sistemine sahip gemi, yaklaşık 5.000 deniz mili (yaklaşık 8.046 kilometre) menzile sahip olacak.

Glasson’a göre, şu anda sadece bir konsept olsa da, süperyat teslim alınırsa inşa edilmesi yaklaşık iki buçuk ila üç yıl alacaktı.

Henüz alıcılardan “ciddi” bir ilgi olmamasına rağmen, konsept bu ayın başlarında ilk kez ortaya çıktığından beri büyük ilgi görüyor.

Etkileyici tasarım, Glasson’ın 2004 tarihli “The Polar Express” filminden ilham alan fütüristik süper yat konsepti Solar Express’in tanıtımından sadece aylar sonra geldi.

Bu arada, İtalyan stüdyo Gabriele Teruzzi Yachts & Design, bu yılın başlarında ünlü Cartier 128 karat elmastan ilham alan 110 metrelik (360 fit) Stella del Sud konseptini tanıttı.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir