Eski başkanın karşı karşıya olduğu 6 yasal mayın – New York Daily News

Donald Trump’ın sayısız yasal sorunu, New York başsavcısı tarafından açılan ve kısmen kendisinin veya yetişkin çocuklarının hiçbir zaman bir dava yürütmesini yasaklamaya çalışan bir hukuk davası da dahil olmak üzere, zor durumdaki eski başkana karşı açılan davalar ve mahkeme kararlarıyla dolu bir kasırga haftasından sonra yoğunlaştı. şirket yine kendi memleketinde.

Gizli belgeleri ele alma konusundaki soruşturma devam ederken ve bir yazarın kendisine hakaretten dava açtığını ortaya koyan açık mahkeme kağıtları, Trump için birkaç yeni aksilikten sadece biriydi. ikinci bir dava açmayı planlıyor kendisine tecavüz ettiğini ileri sürerek tarihi yeni yasa New York milletvekilleri tarafından kabul edildi.

Yeni hafta sadece Trump için daha fazla sorun getirmeyi vaat ediyor. ABD Capitol’deki 6 Ocak ayaklanmasını araştıran Temsilciler Meclisi heyetinin belirttiğine göre televizyonda yayınlanan son duruşma Çarşamba günü, yeni tanık ifadelerini içeren patlayıcı bir olay olacak.

İşte eyalet, federal ve kongre soruşturmalarında Teflon Don’un karşılaştığı en büyük yasal tehditler hakkında bir güncelleme.

Başsavcı Merrick Garland’ın müfettişleri, federal bir iddianameyle sonuçlanabilecek bir soruşturmada Trump’ın son derece hassas gizli belgeleri ele almasını araştırmaya devam ediyor.

Yargıç Aileen Cannon, DOJ soruşturmasında özel bir usta olarak 10.000’den fazla ele geçirilen belgeyi incelemekle saygın bir Brooklyn yargıcı görevlendirdiğinde Trump bir puan aldı. Hiç etkilenmemiş bir Yargıç Raymond Dearie, avukatlarını, belgelerin gizliliğini kaldırıp kaldırmayacağı ve asılsız iddiasını detaylandır FBI kanıt yerleştirdi.

Dearie, Çarşamba günü Trump’ın avukatlarına göründüklerinde, “Benim görüşüme göre pastanızı yiyip yiyemezsiniz” dedi.

Başka bir darbede, Adalet Bakanlığı’nın dosyaları incelemeye devam etmesine izin veren 11. Daire kararı, Cannon’ın Dearie’nin “çok gizli” olarak işaretlenmiş belgeleri denetlemesine izin veren emrini de geçersiz kıldı.

Trump, yanlış bir şey yapmadığını iddia etmeye devam ediyor ve geçen hafta Fox’a verdiği bir röportajın ardından geniş çapta alay konusu oldu: “Eğer Amerika Birleşik Devletleri başkanıysanız, sadece ‘Gizlilik kaldırıldı’ diyerek gizliliği kaldırabilirsiniz. Düşünerek bile.”

Eyalet başsavcısı tarafından Çarşamba günü açılan kapsamlı davada Trump, Trump Organizasyonu, Donald Jr., Ivanka ve Eric Trump ve diğer üst düzey yöneticiler, yaygın mali dolandırıcılık yapmakla suçlandı.

Manhattan Yüksek Mahkemesi’ne sunulan 280 sayfalık şikayet, Trump ve ortaklarının gökdelenler ve golf sahaları gibi şirket varlıklarının değerini yüz milyonlarca dolar şişirmesine ilişkin düzinelerce örnek içeriyor. AG, bunu yaparken, şirketin daha iyi kredi koşulları veya vergi indirimleri yoluyla büyük mali ödüller elde ettiğini söylüyor. Trump’ın kendi net değerini milyarlarca abarttığının kanıtını gösteriyor.

Dava, eski başkanın şirketinin New York’ta çalışma şeklini sonsuza dek değiştirmeyi amaçlıyor. James’in ofisi ayrıca New York’un Güney Bölgesi’ndeki savcılara ve İç Gelir Servisi’ne suç duyurusunda bulundu.

Trump’a iftira davası açan E. Jean Carroll, şimdi onu 1994’te Bergdorf Goodman’ın soyunma odasında ona tecavüz etmekle suçlamayı planlıyor.

Carroll, daha önce zamanaşımı yasaları nedeniyle bir davada tecavüz iddiasında bulunamıyordu, ancak yeni kabul edilen Yetişkin Hayatta Kalanlar Yasası, mağdurların saldırganlarına dava aç iddiaya göre saldırının ne zaman gerçekleştiğine bakılmaksızın bir yıllık geriye dönük inceleme süresi için.

Eski Elle köşe yazarı, Çarşamba günü mührü açılan mahkeme belgelerinde, Trump aleyhindeki iftira davasını denetleyen hakime – onu olay hakkında yalan söylemekle suçladığı için – tüzüğün izin verdiği en kısa sürede 24 Kasım’da dava açacağını bildirdi.

6 Ocak’ta ABD Başkenti’ne yapılan saldırıyı araştıran Temsilciler Meclisi kongre komitesi, son duruşmasını 28 Eylül’de yapacağını söyledi.

Milleti büyüleyen iki taraflı Seçim Komitesi tarafından Haziran ve Temmuz aylarında televizyonda yayınlanan sekiz kamuya açık oturuma layık bir final vaat eden, panel başkanı Rep. Bennie Thompson (D-Miss.), “önemli tanık ifadesi” olacağını söyledi.

Panelin nihai raporunu ara seçimlerden önce kamuoyuna açıklaması bekleniyor. Komite suç duyurusunda bulunamaz, ancak Trump’ın seçimi devirme çabalarına ilişkin kapsamlı bir soruşturma yürüten Adalet Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunabilir.

Flaş Haber

Flaş Haber

Olduğu gibi

Ücretsiz son dakika haber e-posta uyarılarımızla koronavirüs pandemisi ve diğer haberler hakkında güncellemeleri alın.

Trump Örgütü’nün uzun süredir finans direktörü olan Allen Weisselberg’in yakın zamanda suçlu bulunmasının ardından, şirketin avukatları, “radikal olarakEkim davası öncesinde bir savunma stratejisini yeniden düşünün.

Weisselberg’in, 15 yıl hapis cezası yerine 100 gün boyunca Rikers’ta kabul ettiği savunma anlaşması, şirketin davasında vergiden kaçınmak için birlikte nasıl çalıştıkları konusunda şirkete karşı tanıklık etmesini gerektiriyor.

Weisselberg’in kabul ettiği aynı şemaya katılmaktan suçlu bulunursa, Trump Organizasyonu mali cezalarda potansiyel olarak devasa bir ödeme ile karşı karşıya kalır. AG’nin davasında aranan rahatlama ile birleştiğinde, duruşmada kötü bir sonuç, Trump’ın aile gayrimenkul işini zemine götürebilir.

Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg, ofisinin Trump ve diğer üst düzey liderleri soruşturmaya devam ettiğini ve daha fazla suçlamanın gelebileceğini söyledi.

Özel bir büyük jüri, Fulton İlçe Bölge Savcısı Fani Willis’in Trump ve ortaklarının, savaş alanında Biden’a olan kaybını tersine çevirmek için yetkililere zorbalık etme çabalarıyla ilgili soruşturmasında hala kanıtları dinliyor.

Willis, Trump’ın seçimleri takip eden haftalarda Gürcistan Dışişleri Bakanı Brad Raffensperger’a kendisine daha fazla oy “bulmak” için verdiği kötü şöhretli direktiften kaynaklanan soruşturmayı geçen yıl açtı. Yakın tarihli bir dosyalamada, temel planı “Gürcistan’da ve başka yerlerde Kasım 2020 seçimlerinin sonuçlarını etkilemek için Trump kampanyasının çok devletli, koordineli bir planı” olarak nitelendirdi.

Büyük jüri, ceza soruşturmasında bir konu olan eski New York Belediye Başkanı ve Trump avukatı Rudy Giuliani’den haber aldı. A federal yargıç dedi Senatör Lindsey Graham (RS.C.), bundan kaçınmak için yaptığı başarısız yasal çabalardan sonra ifade vermek zorundadır. Jüri üyelerinin daha fazla Trump müttefikinden haber alması bekleniyor.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir