FAA, Republic Airways’in yardımcı pilot çalışma saatleri teklifini reddetti

(CNN) – Federal düzenleyiciler, bir havayolu şirketinin, küresel pilot kıtlığını gidermek için ticari pilot işe alım standartlarını yarıya indirme yönündeki tartışmalı talebini açıkça reddetti.

Nisan ayında, bölgesel havayolu Republic Airways, Federal Havacılık İdaresi’nden, yeni havayolu pilotlarının gerektirdiği tipik 1.500 uçuş saati yerine, Cumhuriyet’in kendi LIFT Akademisi mezunlarının 750 saatlik uçuş deneyimine sahip havayolu yardımcı pilotları olmalarına izin vermesini istedi.

Pazartesi günü, FAA, ajansın “havayolunun yeni eğitim programının, bir pilotun bir havayolunda çalışabilmesi için 1.500 saatlik uçuş deneyimi gerektiren düzenlemeye eşdeğer bir güvenlik düzeyi sağlamadığını belirlemesinin” ardından Republic’in talebini reddettiğini söyledi.

Republic, Indianapolis merkezli ve American Eagle, Delta Connection ve United Express için günlük 1.000 uçuş gerçekleştirdiğini söyleyen bölgesel bir havayolu şirketidir.

Republic Airways’in istediği şey

Cumhuriyet, FAA’ya yaptığı ilk talepte, kurum içi eğitim programının askeri uçuş eğitiminin zorluklarıyla eşit olduğunu iddia etti. Bu nedenle taşıyıcı, askeri pilotların daha az deneyime sahip havayolları tarafından işe alınmasına izin veren bir FAA düzenlemesinin Cumhuriyet’e genişletilmesi gerektiğini söyledi.

“Sıkı müfredatı ve yapısı sayesinde bu Program, askeri R-ATP’nin güvenlik standartlarını aşacaktır. [training program]”Cumhuriyet, programını ekleyerek “daha yüksek düzeyde güvenlik sağlayacağını” savundu.

Müfredat, sınıf ve uçuş süresi, mentorluk ve sık sınavları içerir. Cumhuriyet, bir testte başarısız olmanın, bir öğrenciyi 1.500 saatlik lisansa giden normal yola sokacağını önerdi.

Bu program kapsamında özel pilot lisansı alacak olan mezunlar, 1500 saate ulaştıklarında tam lisans almış olacaklardır.

Cumhuriyet, programının pilot saflardaki çeşitliliği artıracağını savundu. 1.500 saatin toplanması tipik olarak bir üniversite diploması, düşük ücretli çalışma ve uçmak için uçak kiralamayı içerir – Republic’in dediği gibi 170.000 ila 220.000 $ arasında bir masraf.

Republic’in önerisi, “Dört yıllık lisans programı maliyetleri, bazı yüksek nitelikli öğrenciler için önemli bir engel olabilir ve pilot eğitimini, özellikle sosyoekonomik açıdan dezavantajlı topluluklarda bulunanları erişilemez hale getirir.” Dedi.

Cumhuriyet’i ve emsal havayollarını temsil eden Bölgesel Havayolu Birliği, Cumhuriyet önerisini desteklemişti. Programın onaylanmasının “güvenli ve nitelikli bir pilot geliştirmenin tek bileşeninin uçuş süresinin olmadığını” kabul edeceğini söyledi.

Derneğin CEO’su ve başkanı Faye Malarkey Black, FAA kararına tepki olarak Pazartesi günü aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“FAA’nın kararını hâlâ gözden geçiriyoruz. Sağlam güvenlik programlarına sahip olmak ve uçuş eğitimini sürekli olarak geliştirmek tüm havayollarının görevidir.

İlk odak güvenlik olmalıdır. Yapılandırılmış eğitim yollarının genişletilmesi, bugün bir pilot kariyere erişemeyen kişilerin erişimini iyileştirecektir.”

Birlik planına muhalefet

En büyük pilot birliği olan Hava Hattı Pilotları Derneği, Cumhuriyet programına şiddetle karşı çıkmıştı.

ALPA başkanı Kaptan Joe DePete Pazartesi öğleden sonra yaptığı açıklamada, “Bu karar, havacılık güvenliği ve uçan halk için büyük bir kazanç” dedi.

“FAA’nın bulguları, Cumhuriyet’in talebi hakkında baştan beri söylediğimiz şeyi doğruluyor – bunun kamu yararına olmadığı ve güvenliği olumsuz yönde etkileyeceği.

“Ayrıca, resmi dilekçe reddinde, FAA, pilotların kalifikasyonunu kolaylaştırmak için yürürlükte olan düzenleyici gerekliliklere – uygulanmasından bu yana havacılık ölümlerini yüzde 99,8 azaltan havacılık güvenliği yasasına – desteğini doğruladı.”

ABD’de 1.500 saat şartı, diğer birçok ülkedeki giriş seviyesinden çok daha yüksektir. Ulaştırma Bakanlığı genel müfettişi, bu yılın başlarında bir raporda, gözden geçirdiği 29 ülkeden 18’inin ilk memurların sadece 240 saatine ihtiyaç duyduğunu yazdı.

Birleşik Devletler bir zamanlar yardımcı pilotlar için daha düşük bir gereksinime sahipti – 250 saat – ancak milletvekilleri, 50 kişiyi öldüren 2009 Colgan Air kazasından sonra daha yüksek çıtayı belirlediler. Müfettişler, banliyö uçağının pilotlarının Buffalo-Niagara Uluslararası Havalimanı’ndan birkaç mil uzakta duran uçağı doğru şekilde tanımadığını ve tepki vermediğini söyledi.

İlk zabit saatlerinin azaltılmasına karşı çıkanlar arasında New York’taki Hudson Nehri’ne bir US Airways jetini ünlü olarak indiren emekli havayolu kaptanı Sully Sullenberger yer alıyor.

2015 yılında bir kongre panelinde yaptığı konuşmada, “Deneyimlemenin kestirme yolu yoktur. Güvenliğe giden kestirme bir yol yoktur. Standartlar, gerekli oldukları için standartlardır” dedi.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir