Facebook İspanyolca Moderatörleri İngilizce Meslektaşlarından Daha Kötü Davranıldığını Söyledi

Bir Meta taşeron olan Genpact’in Teksas, Richardson ofisinde, İspanyolca moderatörler BuzzFeed News’e COVID enfeksiyonlarının artmasına neden olan Delta ve Omicron varyantlarının ortaya çıkmasına rağmen Nisan 2021’den beri ofise rapor vermeleri gerektiğini söyledi. ABD genelinde. Bu süre boyunca, İngilizce içeriği gözden geçiren moderatörlerin ofiste üç aylık rotasyonlarla dolaşmasına izin verildiğini söylediler.

Bir moderatör, “Ofiste olmak… tam bir kabustan farksızdı,” dedi.

BuzzFeed News, Genpact’in sözde Meksika pazar ekibinin üç üyesiyle konuştu ve İspanyolca konuşan moderatörlere karşı adil olmayan muamele modelini açıkladı. Bu kişilerin tümü, Genpact’in gizlilik anlaşmaları imzalamalarını gerektirdiği ve işlerinden korktukları için anonimlik koşuluyla konuştu. İngilizce konuşan meslektaşları evden çalışabilirken son dokuz ay boyunca ofise rapor vermenin yanı sıra, İspanyolca dilindeki moderatörlerin gerçekçi olmayan performans standartlarına tabi tutulduklarını ve iki dilde çalıştıkları için ücret almadıklarını söylediler. daha fazla zaman alıcı. Ayrıca, aktif COVID vakaları tehdidi nedeniyle uzun süredir yeterince denetlenmediği için eleştirilen bir Facebook pazarını yönetmenin baskısıyla karşı karşıyalar.

Genpact sözcüsü Danielle D’Angelo, diğer takımların rotasyona tabi tutulduğu sırada Meksika pazarı ekibinin evden çalışmasına izin verilmediği iddiası da dahil olmak üzere İspanyolca moderatörlerin öne sürdüğü tüm spesifik iddialar hakkında yorum yapmayı reddetti.

D’Angelo, “Çalışan güvenliğinin en büyük önceliğimiz olduğunu ve bunun COVID-19 salgını boyunca böyle olduğunu ve böyle kalacağını vurgulamak istiyoruz” dedi. “Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda alınan ofise dönüş kararları, yerinde ve yerel düzenlemelere uygun olarak en iyi güvenlik ve sağlık uygulamalarıyla yapılır. Richardson, TX ofisimiz de dahil olmak üzere tüm iş yeri konumlarımızda, sık sık antijen testini içeren sınıfının en iyisi güvenlik standartlarını uyguluyoruz.”

Perşembe günü, Genpact’in Richardson sitesindeki yöneticilerin, şirket temsilcilerine Omicron varyantı nedeniyle 31 Ocak’ta %50 kapasiteyle yeniden açma planlarını rafa kaldırdıklarını söylediği bildirildi. İspanyolca moderatörler, bu değişikliğin kendilerini etkilemediğini ve ofise bildirmeye devam edeceklerini söyledi. Genpact, ne zaman ve hangi kapasitede yeniden açılmayı planladığı konusunda yorum yapmaktan kaçındı.

Haziran ayı sonlarında, Genpact liderliği, ofis dışına çıkmalarına izin verilen İngilizce moderatör gruplarından birine bir e-posta göndererek, “devam eden özveri ve duyarlılıkları” için onlara teşekkür etti. E-posta, 26 Temmuz’da evden çalışmaya döneceklerini söyledi.

İspanyolca moderatörler BuzzFeed News’e böyle bir e-posta almadıklarını söyledi. İngilizce moderatörlere eve dönebilecekleri söylendikten günler sonra, “[managers] Bize özel bir kuyruk olduğumuzu ve işimizin ofis dışında yapılamayacağını söyledi,” dedi bir moderatör, Meksika pazarının genellikle özellikle grafik içeriğin bir selini yönetmeyi içerdiğini belirtti. Facebook, İspanyolca moderatörlerinin şikayetleri hakkında yorum yapmayı reddetti ve BuzzFeed News’i Genpact’e atıfta bulundu – bu, hayatlarını Facebook içeriğini denetleyen insanların endişelerini ele alırken defalarca aldığı bir strateji.

Richardson ofisine döndükten sonra, çalışanlar güvenliklerinden giderek daha fazla korkmaya başladılar. Moderatörler BuzzFeed News’e, Aralık ayında yönetim tarafından personele 30 COVID vakasının bildirildiğini ve o zamandan beri herhangi bir güncelleme yapılmadığını söyledi. Bu arada işçiler, geçen hafta bir katta iki vakaya atıfta bulunarak meslektaşlarının COVID için pozitif test etmeye devam ettiğini söylüyor. Genpact, ofisindeki COVID vakalarının sayısı veya bu vakaları personele ne sıklıkla bildirdiği hakkında yorum yapmayı reddetti.

22 Aralık’ta, İspanyolca konuşan bir düzine moderatör, hasta bir meslektaşının kendilerini virüse maruz bırakmış olabileceğini dedikodulardan öğrendikten sonra toplu halde ofisten ayrıldı. İşçiler, Genpact’in şu anda moderatörlerine ücretli hastalık izni vermediğini iddia ettiğinden, kendilerini izole etmek için PTO’yu kullandılar. Genpact, moderatörlerine ücretli hastalık izni verilip verilmediği konusunda yorum yapmayı reddetti.

Moderatörler, Meksika pazarı için adlandırılmış olmasına rağmen, bu ekibin Latin Amerika’nın çoğunda kullanıcılar tarafından İspanyolca olarak yayınlanan Facebook ve Instagram içeriğini de incelediğini söyledi. 2018 itibariyle, 84 milyon Facebook kullanıcısı Meksika’da ve daha on milyonlarcası WhatsApp kullanıyor. Latin ve İspanyolca konuşan topluluklarda Facebook güçlü bir yanlış bilgi vektörü, halkın COVID, seçim siyaseti ve Kara Hayat Önemlidir gibi konulara ilişkin algısını şekillendiriyor. Ancak yanlış bilgi üzerine çalışan araştırmacılar Guardian’a söyledi İngilizce yayınlara kıyasla, İspanyolca’da yayınlanan zararlı içeriğin daha az sıklıkta kaldırıldığı.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir