Federal Milletvekilleri Rus Liderlerin Yaptırımlardan Kaçınmak İçin Kripto Kullandığından Endişeleniyor

ABD federal milletvekilleri, Ukrayna’nın işgaline tepki olarak ülkeye uygulanan kapsamlı yaptırımlardan kaçınmak için Rus liderler ve oligarklar tarafından kripto para biriminin potansiyel kullanımını takip etme çabalarını genişletiyor. Ekonomi danışmanları ve kripto araştırmacıları, bitcoin ve diğer para birimlerinin Rusya’nın savaş çabalarını finanse etmek ve oligarklarının servetini korumak için kullanılabileceği konusunda uyardılar.

bir mektupta Çarşamba günü Hazine Bakanı Janet Yellen’a Elizabeth Warren ve Senato İstihbarat Komitesi Başkanı Mark Warner da dahil olmak üzere bir grup senatör, ajansın Rus liderlerin para hareket ettirdiğine dair kanıtlar için kripto ağlarını izleme ve yaptırım uyumunu zorlama planlarını sordu. Senatörler, Hazine’nin kendi hesaplarına atıfta bulunarak, “Suçlular, haydut devletler ve diğer aktörler, dijital varlıkları ve alternatif ödeme platformlarını, sınır ötesi işlemleri hain amaçlarla gizlemek için yeni bir araç olarak kullanabilirler” diye yazdı. 2021 raporu Bu, kriptonun ABD yaptırımlarının etkinliğini baltalama yeteneği konusunda uyardı.

Geçen yıl, Hazine Dış Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC), kripto piyasalarının yaptırımlara maruz kaldığı riskleri değerlendirmek ve azaltmak için bir kılavuz yayınladı. Bir OFAC raporu teknoloji şirketlerinden ve kripto kullanıcılarından “engellenmiş kişilerle veya mülklerle iş yapmayı” reddetmelerini istedi.

Bu yeni mektup, aynı endişeleri yineler ve özellikle OFAC’ın rehberliğini uygulamak için yabancı hükümetlerle nasıl çalıştığını ve hangi engellerin bunu yapmasını engellediğini sorar.

Mektubun gönderildiği aynı zamanda, ABD Başsavcısı Merrick Garland, ABD’nin Rusya’ya uyguladığı yaptırımları ve diğer ekonomik kısıtlamaları uygulamaya adayacak yeni bir kurumlar arası görev gücü olan KleptoCapture’ı duyurdu. Görev Gücü, ihlalde bulunan kişileri tutuklamak ve kovuşturmak için kripto para birimi izleme gibi en son araştırma tekniklerini kullanmak için tam olarak yetkilendirilecek. duyuru not edildi.

Bu çakışan duyurular ortak bir çaba gibi görünmese de, birlikte Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısında kripto ağlarının rolünü araştırmak için en resmi girişimi işaret ediyorlar.

Geçen hafta Ukrayna, kripto borsalarından tüm Rus hesaplarını bloke etmelerini istedi. Ukrayna dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov, “Sadece Rus ve Belaruslu politikacılarla bağlantılı adresleri dondurmak değil, aynı zamanda sıradan kullanıcıları sabote etmek çok önemli” dedi. tweetlendi Pazar günü.

Şimdiye kadar, kripto endüstrisi büyük ölçüde görmezden geldi veya mahkum Rus holdinglerinin dondurulması çağrısı Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, BBC Radio 4’e anlattı şirketin “insan nüfusu gibi yaptırım uygulayacak bir konumda olmadığını” ve Binance’in yalnızca belirli kişilerle ilgili taleplere yanıt vereceğini söyledi. Bir başka büyük borsa olan Coinbase, Anakart söyledi “ekonomik özgürlük” adına Ukrayna’nın talebine uymayacağını söyledi.

Bloomberg bildirdi Beyaz Saray’ın Ulusal Güvenlik Konseyi ve Hazine Bakanlığı benzer şekilde borsalardan çabalarına yardımcı olmalarını istedi. Kripto ağları, genel yasaklara tek taraflı olarak karşı gibi görünse de, Coinbase gibi şirketler Biden yönetimi ile çalışmak yaptırımlarla hedeflenen Rusların hesaplarını engellemek.İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir