Fotoğrafçı Hal’in “Flesh Love” filmi streç filmle sarılmış çiftleri, aileleri ve evlerini çekiyor

Tarafından yazılmıştır Oscar Hollanda, CNNYuki Kurihara, CNN

Haruhiko Kawaguchi tarafından çekilmiş bir aile portresine sahip olmak olağandışı bir koşulla birlikte gelir: Tüm evinizi plastikle sarması ve ardından sizi hava geçirmez bir torbaya vakumla kapatması.

Oradan, Tokyofotoğrafçının, nefes nefese kalan öznelerini serbest bırakmadan önce ihtiyaç duyduğu görüntüleri yakalamak için sadece birkaç saniyesi var.
Kawaguchi’nin dikkat çektiği çarpıcı resimler tarif eder “aile için bir hatıra fotoğrafı” olarak, insanları plastikle sararak insan yakınlığını keşfetmeye yönelik neredeyse yirmi yıllık bir görev olan devam eden “Flesh Love” dizisinin bir parçasını oluşturuyor.

Kawaguchi, Japonya’nın Okinawa kentinden görüntülü arama yoluyla, “Seriye başladığımda, en yakın arkadaşlarımdan bazılarına nefeslerini ne kadar süre tutabileceklerini test etmelerini istedim ve yaklaşık 15 saniye olduğunu gördüm.” Dedi. “Bu yüzden, (fotoğrafı ben çektim) veya çekmediğime bakılmaksızın, çantayı 10 saniye sonra açtığım bir ’10 saniye kuralı’ belirlemeye karar verdim.”

Kawaguchi, ağaçlar ve araçlar da dahil olmak üzere tüm evleri kaplamak için özel olarak devasa plastik levhalar yaptı.

Kawaguchi, ağaçlar ve araçlar da dahil olmak üzere tüm evleri kaplamak için özel olarak devasa plastik levhalar yaptı. Kredi: Fotoğrafçı Hal

Bir zamanlar futonları saklamak için kullanılan, kapatılabilir çantaların içine hapsolmuş aşıkların samimi görüntüleriyle başlayan fotoğrafları, o zamandan beri büyüdü. “Flesh Love All” başlıklı serisinin en son yerleştirmesi, fotoğrafçının çiftleri veya aileleri ve onlar için en önemli yerleri – genellikle ağaçlar, arabalar ve motosikletlerle dolu evleri – özel yapım plastik levhalarla kapladığını görüyor.

Fotoğrafçı Hal adıyla, Stanley Kubrick’in “2001: Bir Uzay DestanıKawaguchi, fotoğraflarının öncelikle aşkla ilgili olduğunu söyledi. Odak noktası cinsellikten ailevi türe kaymış olsa da, amacı aynı: insan bağlantısını birçok biçimde tasvir etmek.

“(Yeni fotoğraflar) dış dünyayla bir bağlantı mesajı içeriyor ve her şeye eşit şekilde sevgiyi ifade ediyor” dedi ve ekledi: “Her şeyi öznelerin dış dünyayla olan sosyal bağlantısını temsil etmek için arka planda topluyoruz. sadece kendilerine.”

Özel kaplamaları oluşturmak ve tek bir görüntü oluşturmak iki hafta sürebilirken, son fotoğraf çekimi yaklaşık yedi kişinin yardımını gerektiriyor. Fotoğrafçı bunu yapamazsa, bir asistan her zaman çantaları açmaya veya acil bir durumda kesmeye hazırdır. Ayrıca, taşınabilir bir oksijen deposunu ve sıcak yaz fotoğraf çekimlerinde nesneleri serin tutmak için bir spreyi de yanında bulunduruyor.

Daha önceki serisi için, "Et Aşkı Geri Dönüyor," Kawaguchi, çiftlerin kendileri için anlamlı olan yerlerde fotoğraflarının çekilmesini istedi.

Kawaguchi, daha önceki serisi “Flesh Love Returns” için çiftlerin kendileri için anlamlı olan yerlerde fotoğraflanmalarını istedi. Kredi: Fotoğrafçı Hal

Kawaguchi, bazı insanların fotoğraflarına bakarken “klostrofobik hissettiklerini” itiraf etti. Ve hava geçirmez torbalardan birine kapatılmanın ne kadar boğucu bir his olduğunun fazlasıyla farkında – çünkü bunu kendisi denedi.

“Çantadayken, hayatımın ve ölümümün tamamen başkaları tarafından kontrol edildiğini hissettim” dedi. “Tebaalarımın hayatlarını bana nasıl emanet ettiklerini gerçekten hissedebiliyordum.”

İki, bir olduğunda

Dizi, Kawaguchi’nin 20’li yaşlarında ticari bir fotoğrafçı olduğu zamana kadar uzanıyor. Kendi işini yapmak için çok az boş zamanı olduğu için, kamerasını sık sık genç çiftlerin fotoğrafını çektiği konserlere ve gece kulüplerine götürürdü.

“Çiftleri özne olarak çok çekici buldum çünkü neşe, öfke, hüzün ve mutlulukla doluydular” dedi. “Onları gözlemlerken, iki insan arasındaki fiziksel ve duygusal mesafe arasında bir ilişki olduğunu da hissettim.”

Arkadaşları (ve arkadaşlarının arkadaşları) arasında gönüllüler bulan Kawaguchi, çiftler arasındaki “yakınlığı ve sevgiyi görselleştirmenin” bir yolu olarak “Et Aşk”a başladı. Fotoğrafçı, bir elektrikli süpürge kullanarak torbadaki havayı çıkarmadan önce, yağlanmış – ve bazen tamamen çıplak – vücutları arasındaki boşlukları ortadan kaldıran pozisyonlar bulmak için deneklerle çalıştı.

Fotoğrafçı, uyumlu çiftlerin "bir bulmaca gibi."

Fotoğrafçı, çiftleri bir araya getirmenin “bir yapboz gibi” olduğunu söyledi. Kredi: Fotoğrafçı Hal

“Deneklerimden pozlarını tekrar tekrar prova etmelerini ve ardından seçilenleri çantada yeniden oluşturmalarını istiyorum” dedi ve “onları bir yapboz gibi bir araya getirmek” gibi bir şey olduğunu söyledi.

Kawaguchi, Platon’un, Yunan tanrısı Zeus onları ikiye bölmeden önce, erkeklerin ve kadınların bir zamanlar dört kollu, dört bacaklı ve iki yüzlü tek varlıklar olduklarını söylediği “Sempozyum”undan ilham aldığını söyledi.

Fotoğrafçı, “Konuları bir çantaya sarmak sadece bir yan üründü” dedi. “Sanatımın asıl amacı, birbirini seven iki insanı yeniden tek bir varlığa dönüştürmektir.

“Aşkın tam olarak ne olduğunu hala bilmiyorum ama bunun sadece mesafeyle ilgili olduğunu düşünmüyorum” diye ekledi. “Şaşırtıcı bir şekilde, bazen bedenleri birbirine tamamen yakın olsa bile deneklerin çok samimi görünmediğini hissediyorum. Bunun tersi de doğrudur.”

İlk fotoğraflarında basit bir stüdyo zemini kullanılırken, “Fresh Love Returns”de Kawaguchi çiftleri evlerinde ve diğer iç mekan ortamlarında çekti. Bu arada “Zatsuran” adlı başka bir dizide, müzik aletlerinden bisikletlere, “kabartma paketindeki bebekler” gibi eşyalarıyla çiftleri küçülttüğünü gördü.

Şimdi bütün evleri sardıktan sonra, bütün bir parkı vakumla paketlemek gibi daha da büyümeyi umuyor. Ayrıca “yeni sanatsal stiller” keşfetmeyi umuyor, diye ekledi.

Ayrıca ‘Çamaşır Makineleri’ adlı bir dizi çekiyorum” dedi, “konuları çamaşır makinesine koydum.”

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir