Fransa, enerji krizi nedeniyle gelecek yıl zayıf büyüme bekliyor

PARİS — Fransa, Avrupa’daki ekonomik durumun Rusya’nın Rusya’daki savaşın etkisiyle çarpmasıyla birlikte, komşu Almanya’da bir resesyon korkuları arasında, AB’nin ikinci en büyük ekonomisinde önümüzdeki yıl büyümenin önemli ölçüde yavaşlayacağını tahmin ediyor. Ukrayna.

Fransa’nın Pazartesi günü bir Kabine toplantısında sunulan bütçesi, bu yılki tahmini %2,7’den aşağı, gelecek yıl %1’lik bir tahmini büyümeye dayanıyor.

Maliye Bakanı Bruno Le Maire, ülkenin yükselen enerji ve gıda fiyatlarıyla karşı karşıya olduğunu söyledi. Fransa Önümüzdeki aylarda %6’ya, gelecek yıl ise %4’e ulaşması bekleniyor.

Yine Pazartesi günü, Paris merkezli Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), büyük ölçüde gayri safi yurtiçi hasılanın daralmasının beklendiği Almanya’daki resesyon nedeniyle 19 uluslu euro bölgesinde gelecek yıl neredeyse sabit bir büyüme beklediğini söyledi. %0.7.

OECD’nin tahminleri, Fransa’nın büyümesini gelecek yıl %0,6 olarak gösteriyor.

Fransız hükümeti bu ay, Fransa’daki gaz ve elektrik fiyat artışlarını gelecek yıl %15 ile sınırlamak için 16 milyar avroluk (16 milyar dolar) bir plan yayınladı.

Le Maire düzenlediği basın toplantısında, “Fransa’yı birçok Avrupa ülkesinden farklı kılan şeyin, özellikle enerji fiyatlarındaki tavan sayesinde 2023’te satın alma gücünün artmaya devam etmesi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Tedbirin maliyeti kısmen enerji üreticilerinin zorunlu mali katkılarıyla karşılanıyor, dedi. Artan karlardan yararlananların, Fransız hanehalklarını ve krizden etkilenen şirketleri desteklemeye yardımcı olacağını söyledi.

Bu ayın başlarında, Avrupa Birliği’nin yürütme organı, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşının etkileri nedeniyle olağanüstü karlar elde eden elektrik üreticilerinin gelirlerini sınırlamak için bir plan açıkladı ve teklifin, artan enerji fiyatlarından etkilenen insanlara yardımcı olmak için 140 milyar dolar artırabileceğini söyledi.

Fransa, enerji şirketlerine beklenmedik bir vergi getirmedi. Fransız hükümetine karşı sol muhalefet, referandum için bastırıyor ve geçen hafta böyle bir vergi oluşturmak için bir yasa tasarısı önerdi.

Geçen hafta Fransız milletvekilleri, Fransız devleri TotalEnergies ve Engie gibi enerji fiyat artışlarından yararlanan şirketleri sorguladı.

TotalEnergies CEO’su Patrick Pouyanné, şirketin bu yıl dünya çapında 30 milyar dolar vergi ödeyeceğini söyledi.

Ancak Fransa’da grubun rafineri ve akaryakıt satışıyla ilgili ana faaliyetlerinin önceki yıllarda para kaybettiğini söyledi. Fransa’daki gaz ve elektrik fiyat sınırının, şirketin bu yıl Fransa’da beklenmedik kârlar elde etmesini engellediğini de sözlerine ekledi.

———

Ukrayna’daki savaşın etkisiyle ilgili tüm hikayeleri https://apnews.com/hub/russia-ukraine adresinden takip edin.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir