Fransız Polisi İranlı Kadının Ölümüyle İlgili Protestoları Durdurmak İçin Gözyaşartıcı Gaz Kullandı

Fransız Polisi İranlı Kadının Ölümüyle İlgili Protestoları Durdurmak İçin Gözyaşartıcı Gaz Kullandı

Polis göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullandı.

Paris:

AFP muhabirleri ve görgü tanıkları, Pazar günü Fransız polisinin Paris’te protesto eden yüzlerce kişinin Tahran büyükelçiliğine yürümesini engellemek için göz yaşartıcı gaz kullandığını ve isyan karşıtı taktikler uyguladığını söyledi.

Bu arada Londra’da, polis memurları İran’ın Birleşik Krallık büyükelçiliğini koruyan bariyerleri aşmaya çalışan protestocularla çatışırken çok sayıda tutuklama gerçekleştirdi.

Paris’teki protestocular, Mahsa Amini’nin geçen hafta İran ahlak polisi tarafından tutuklanmasının ardından ölümüne öfkelerini ifade etmek ve İran’da patlak veren protestolarla dayanışma göstermek için ikinci gün toplandılar.

Gösteri, başkentin merkezindeki Trocadero Meydanı’nda barışçıl bir şekilde başlamıştı. Bazı göstericiler “İslam Cumhuriyeti’ne ölüm” sloganları attı ve dini lider Ayetullah Ali Hamaney aleyhine sloganlar attı.

Ancak, bir dizi minibüs tarafından desteklenen isyan karşıtı zırhlı polis, kısa bir mesafeden İran büyükelçiliğine yaklaşmaya çalışan protestocuların yolunu kapattı.

Polis göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullandı.

Paris polisi yaptığı açıklamada, “birkaç kez gruplar İran büyükelçiliği yakınında kurulan barikatı aşmaya çalıştı. Polis onları püskürtmek için göz yaşartıcı gaz kullandı” diyerek göz yaşartıcı gaz kullanıldığını doğruladı.

Gösteri için yaklaşık 4 bin kişinin toplandığını söylediler. Polis, bir kişinin “kızgınlık ve isyan” nedeniyle tutuklandığını ve bir memurun hafif yaralandığını söyledi.

– Polis hatlarını ihlal edin –

Göz yaşartıcı gaz kullanımı, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un geçen hafta BM Genel Kurulu’nun oturum aralarında İran Cumhurbaşkanı Ebrahim Raisi ile yaptığı görüşme ve halka açık tokalaşma nedeniyle şimdiden rahatsız olan aktivistleri kızdırdı.

ABD merkezli İranlı kadın hakları aktivisti Masih Alinejad, “Polis, İslam Cumhuriyeti büyükelçiliğini korumak amacıyla Paris’teki İranlı protestocuları dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullandı” dedi.

“Bu arada @EmmanuelMacron, İran’ın cani cumhurbaşkanıyla el sıkıştı.”

Protestocular ayrıca İran’daki protestocular tarafından kullanılan “zan, zendegi, azadi!” gibi viral Farsça tezahüratları da tekrarladılar. (kadın, yaşam, özgürlük!) ve aynı zamanda Kürtçe karşılığı “jin, jiyan, azadi!” Jhina Amini olarak da bilinen Amini, Kürt idi.

Paris’te yaşayan Fransız İranlı Nina, soyadının verilmediğini soran Nina, “Olanlar karşısında, biz İranlılar tamamen harekete geçtik” dedi. “Vatanımızdan, ülkemizden uzak olduğumuz için tepki vermeliyiz.

“Gerçekten hepimizin bir araya gelmenin zamanı geldi, böylece gerçekten konuşabiliriz, böylece tüm dünya sesimizi gerçekten duyabilir” diye ekledi.

Benzer şekilde, Londra’da da gergin sahneler yaşandı; burada sosyal medyada yayınlanan görüntüler, protestocuların İran büyükelçiliği dışındaki polis güvenlik bariyerlerini aşmaya çalıştığını gösterdi.

Londra polisi, çok sayıda protestocunun büyükelçiliğin önünde toplandığını ve “önemli bir grup kargaşa çıkarmaya niyetli” olduğunu söyledi.

Polisten yapılan açıklamada, “Protestocuların polis hatlarını aşmaya çalıştıkları ve polis memurlarına füze fırlattıktan sonra, sahadakileri desteklemek için daha fazla polis kaynağı getirildi” dedi.

Açıklamada, polisin beş kişiyi tutukladığı ve çok sayıda polis memurunun hafif şekilde yaralandığı belirtildi.

(Başlık dışında, bu haber NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir