Giorgia Meloni: İtalya’nın aşırı sağcı ‘Hıristiyan annesi’ gücün eşiğinde

ROMA: İtalya’nın ilk kadın başbakanı Giorgia olmak için Mussolini’yi favori yapan genç bir aktivistten kavun aşırı sağ partisini iktidarın eşiğine getiren epey bir yolculuk yaptı.
Meloni’nin İtalya’nın Kardeşleri İlk çıkış anketlerine göre Pazar günkü seçimlerde birinci olurken, sağ koalisyonu parlamentonun her iki kanadında da çoğunluğu sağlamaya hazır görünüyordu.
Avrupa Birliği’ne, kitlesel göçe ve “LGBT lobilerine” karşı söverken genellikle yoğun ve kavgacı olan 45 yaşındaki, hoşnutsuz seçmenleri silip süpürdü ve güçlü bir kişisel marka yarattı.
Bir dans müziği parçasına yeniden karıştırıldıktan sonra viral olan Roma’daki 2019 mitinginde “Ben Giorgia, ben bir kadınım, bir anneyim, İtalyanım, ben Hristiyanım” dedi.
İtalya’nın kardeşleri, ülkenin faşizm sonrası hareketinden doğdu, ancak Meloni, geçmişten tamamen vazgeçmeyi reddederken, kendisini geçmişten uzaklaştırmaya çalıştı.
Geleneksel Katolik aile değerlerini savunuyor, ancak İtalya’nın fesihlere izin veren ancak doktorların bunları gerçekleştirmeyi reddetmesine izin veren kürtaj yasasını sürdüreceğini söylüyor.
Ancak, “kürtajın tek seçenekleri olduğunu düşünen kadınlara farklı bir seçim yapma hakkı vermek” istediğini söylüyor.
15 Ocak 1977’de Roma’da doğan Meloni, babası onları terk ettikten sonra annesi tarafından işçi sınıfı Garbatella mahallesinde büyütüldü.
Uzun süredir siyasetle ilgileniyor – 31 yaşında savaş sonrası İtalyan tarihinin en genç bakanı oldu – ve 2012’de İtalya Kardeşleri’ni kurdu.
2018 genel seçimlerinde partisi, Pazar günkü oylamada öngörülen yüzde 22-26’ya kıyasla oyların sadece yüzde dördünü aldı.
Bu, Meloni’yi sadece rakiplerinin değil, aynı zamanda koalisyon müttefiklerinin, Matteo Salvini’nin göçmenlik karşıtı Birliği’nin ve Forza Italia’nın da önüne geçirdi. Silvio Berlusconi2008 yılında hükümetinde görev yaptı.
Meloni, giden Başbakan Mario Draghi’nin ulusal birlik hükümetinin dışında kalmayı seçtikten sonra, son 18 aydır muhalefetteki tek parti olmaktan yararlandı.
Aynı zamanda, ülkenin her yerindeki reklam panolarını süsleyen “Hazır” sloganıyla deneyim eksikliğini sorgulayanlara güven vermeye çalıştı.
İtalya’nın devasa borcuna karşı temkinli, koalisyonunun vergi indirimleri ve daha yüksek sosyal harcama çağrısına rağmen mali ihtiyatlılığı vurguladı.
Avrupa konusundaki tutumu yıllar içinde ılımlılaştı – artık İtalya’nın AB’nin tek para biriminden ayrılmasını istemiyor ve bloğun Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya’ya karşı yaptırımlarını güçlü bir şekilde destekliyor.
Ancak, Roma’nın ulusal çıkarları için daha fazla ayağa kalkması gerektiğini ve Macaristan Başbakanı’nı desteklediğini söyledi. Viktor Orban Brüksel ile yaptığı savaşlarda.
Meloni, II. Dünya Savaşı’ndan sonra faşist diktatör Benito Mussolini’nin destekçileri tarafından kurulan İtalyan Sosyal Hareketi’nin (MSI) gençlik kanadında çalışan genç bir aktivistti.
19 yaşında aşırı sağ Ulusal İttifak için kampanya yürütürken Fransız televizyonuna “Mussolini iyi bir politikacıydı, yaptığı her şeyi İtalya için yaptı” dedi.
2006 yılında Ulusal İttifak için bir milletvekili seçildikten sonra, diktatörün özellikle ırk yasaları, otoriterliği ve Adolf Hitler’in Nazi Almanya’sının yanında II.
Partisi, adını İtalya’nın milli marşının ilk satırından alıyor ve logosu, MSI’ın kullandığı alevin aynısını, ülke bayrağının yeşil, beyaz ve kırmızı renklerinde içeriyor.
Logoyu değiştirme çağrılarını reddetmiş, alevin “faşizmle hiçbir ilgisi olmadığı” konusunda ısrar etmiş ve “sol”un karşıtını suçlamayı suçlamıştı.
Geçen ay yabancı muhabirlere gönderilen üç dilli bir video mesajında, “İtalyan sağı, faşizmi onlarca yıldır tarihe teslim etti” dedi.
Partisinde “nostaljik tavırlara yer olmadığı” konusunda ısrar ediyor.
Meloni’nin televizyon muhabiri partnerinden 2006 doğumlu bir kızı var.İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir