Giorgia Meloni, seçimlerde sağ zaferin ardından İtalya’yı yönetmeye hazırlanıyor

ROMA: Giorgia kavun Pazar günkü seçimlerde muhafazakar bir ittifaka liderlik ettikten sonra, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en sağcı hükümetinin başındaki İtalya’nın ilk kadın başbakanı olacak gibi görünüyor.
Nihai sonuçlara yakın, sağ bloğun parlamentonun her iki kanadında da sağlam bir çoğunluğa sahip olması gerektiğini gösterdi ve bu, İtalya’ya yıllarca süren karışıklık ve kırılgan koalisyonlardan sonra nadir bir siyasi istikrar şansı verdi.
İtalya’nın en büyük tirajlı günlük gazetesi Corriere della Sera, “Giorgia Meloni kazandı” ön sayfasında sıçradı, sağ eğilimli Il Tempo ise “Giorgia’nın sırası” ile koştu.
Meloni ve müttefikleri, yükselen enerji fiyatları, Ukrayna’daki savaş ve euro bölgesinin üçüncü en büyük ekonomisindeki yeniden yavaşlama gibi göz korkutucu bir dizi zorlukla karşı karşıya.
45 yaşındaki Meloni, partisinin milliyetçi İtalya Kardeşler partisinin erken saatlerinde tezahürat yapan taraftarlarına verdiği demeçte, “Son noktada olmadığımızı, başlangıç ​​noktasında olduğumuzu hatırlamalıyız. Yarından itibaren değerimizi kanıtlamamız gerekiyor.” Pazartesi sabahı.
Meloni partisinin post-faşist köklerini önemsemiyor ve onu Britanya’nın Muhafazakarları gibi ana akım bir grup olarak betimliyor. Ukrayna konusunda Batı politikasını destekleme ve İtalya’nın kırılgan mali yapısıyla risk almama sözü verdi.
Avrupa sermayeleri ve finans piyasaları, Avrupa’ya şüpheyle bakan geçmişi ve müttefiklerinin Rusya konusundaki kararsız konumu göz önüne alındığında, onun ilk adımlarını dikkatle inceleyecek.
Meloni zafer konuşmasında uzlaşmacı bir tavır takındı.
“Bu ulusu yönetmeye çağrılırsak, halkı birleştirmek ve bizi ayırandan ziyade birleştiren şeye odaklanmak amacıyla bunu tüm İtalyanlar için yapacağız” dedi. “Bu sorumluluk alma zamanı.”
LİG HİÇBİR ŞEYLER
Seçim merkezlerinin %90’ından fazlasında sayılan sonuçlarla İtalya’nın Kardeşleri, 2018’deki son ulusal seçimde yalnızca %4’ten %26’dan fazla bir oy oranıyla önde gitti. sorunlar.
Buna karşılık, ana müttefiki felaket bir gece yaşadı, Matteo Salvini’nin Birliği dört yıl önce %17’den fazla oy alarak yaklaşık %9 oy aldı ve kuzeydeki tüm geleneksel derebeyliklerinde Meloni tarafından geçildi.
Diğer büyük muhafazakar parti, Silvio BerlusconiForza Italia, %8 civarında bir puan aldı.
Meloni’nin ittifakının üst ve alt meclislerde rahat çoğunluğa sahip olacağı tahmin edilse de, üyelerinin uzlaştırılması zor olabilecek çeşitli konularda farklı konumları var.
Örneğin Salvini, Batı’nın Rusya’ya yönelik yaptırımlarını sorguluyor ve hem kendisi hem de Berlusconi, sık sık onun liderine olan hayranlıklarını dile getirdiler. Vladimir Putin.
Ayrıca, artan enerji faturalarıyla nasıl başa çıkılacağı konusunda farklı görüşlere sahipler ve vergi indirimleri ve emeklilik reformu da dahil olmak üzere İtalya’nın karşılayamayacağı bir dizi vaatte bulundular.
Moody’s kredi derecelendirme kuruluşunun kıdemli başkan yardımcısı Sarah Carlson, bir sonraki İtalyan hükümetinin “negatif büyümeye, fonlama maliyetine ve enflasyon gelişmelerine karşı savunmasız” bir borç yükünü yönetmek zorunda kalacağını söyledi.
Meloni, görevi eski Genelkurmay Başkanı Başbakan Mario Draghi’den devralacak. Avrupa Merkez BankasıParis ve Berlin ile yakın ilişkiler kurarak, 18 aylık görev süresi boyunca Roma’yı AB politika oluşturmanın merkezine itti.
Avrupa’da, zaferini ilk kutlayanlar, İspanya ve Fransa’daki aşırı sağ muhalefet partileri ve her ikisi de Brüksel ile ilişkileri gergin olan Polonya ve Macaristan’ın ulusal muhafazakar hükümetleri oldu.
Kesin sonucuna rağmen, oylama muhafazakar ittifak için çınlayan bir onay değildi. Katılım, dört yıl önce %73’e karşı yalnızca %64’tü – tarihsel olarak güçlü seçmen katılımına sahip bir ülkede rekor düşük bir oran.
Sağ, İtalya’nın oylama öncesi ittifaklar oluşturan partilere fayda sağlayan seçim yasasından tam olarak yararlandı. Merkez sol ve merkez partiler bir araya gelemedi ve muhafazakarlardan daha fazla oy almalarına rağmen çok daha az sandalye kazandılar.
Merkez soldaki Demokrat Parti (PD) yaklaşık %19 oy alırken, sol eğilimli, bağlantısız 5 Yıldız Hareketi, beklentilerin üzerinde bir sonuçla yaklaşık %15 puan aldı. Merkezci “Eylem” grubu %7’nin biraz üzerindeydi.
Kıdemli bir PD milletvekili olan Debora Serracchiani, “Bu ülke için üzücü bir akşam” dedi. “(Sağ) parlamentoda çoğunluğa sahip ama ülkede değil.”İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir