Giorgia Meloni ve aşırı sağ partisi İtalyan siyasetinde nasıl itici güç oldu?

Eskiden İtalyan Sosyal Hareketi olan Ulusal İttifak, Benito Mussolini’nin destekçileri tarafından oluşturulmuş, özür dilemeksizin neo-faşistti. Meloni, bir genç olarak diktatöre açıkça hayrandı, ancak daha sonra, birlikte devam ettiği İtalya Kardeşler’in logosunda mezarındaki sonsuz ateşi simgeleyen üç renkli alevi tutmasına rağmen, faşizm markasından uzaklaştı. 2012 yılında bulundu.

Şimdi, 45 yaşındaki aşırı muhafazakar, İtalya’nın ilk kadın başbakanı olacak gibi görünüyor.

Çıkış anketlerine göre 25 Eylül genel seçimlerini kazanması planlanan aşırı sağcı İtalya’nın Kardeşler partisi, 2018’deki son seçimlerde oyların sadece yüzde 4,5’ini aldı.

O zamandan beri popülaritesi fırladı, çünkü aktif bir sosyal medya varlığıyla kendini ilgi odağında tuttu ve partisini mesajda tuttu, LGBT haklarını, kürtaj haklarını ve göçmenliği sorgulayan muhafazakar bir gündemden asla vazgeçmedi. politikalar.

Giuseppe Conte’nin yönetiminin 2021’de düşmesinden sonra Mario Draghi tarafından kurulan birlik hükümetine katılmayan ve bunun yerine başka bir teknokratik düzeltme yerine yeni seçimler talep eden tek ana akım partiydi. Draghi hükümeti sırayla Temmuz ayında çöktüPazar günü erken seçim tetiklendi.
Giorgia Meloni, Mussolini'den bu yana İtalya'nın en sağcı başbakanı olacak - çıkış anketi
Küresel muhafazakar hareketin gözdesi olan Meloni, Covid-19 pandemisi öncesinde İtalya’daki parti konferanslarına manşet olan Cumhuriyetçi stratejist Steve Bannon’un gözde bir protégé’siydi. kendi yasal sorunu. Bannon kısa süre önce CNN’e yaptığı açıklamada, “Meloni, Thatcher gibi savaşacak ve kazanacak” diyerek onu tekrar destekledi.
Görüş: İtalya'nın aşırı sağını yeniden paketleyen siyasi büyücü

Meloni, birkaç ABD C-Pac toplantısında konuştu ve gruba 2022’de muhafazakarların saldırı altında olduğunu söyledi.

“Biz (muhafazakarlar) kimliklerimizle, neyi temsil ettiğimizle gurur duyuyoruz. Temsil ettiği her şeyin saldırı altında olduğu bir çağda yaşıyoruz: Bireysel özgürlüğümüz saldırı altında, haklarımız saldırı altında, milletlerimizin egemenliği saldırı altında. saldırı altında, ailelerimizin refahı ve refahı saldırı altında, çocuklarımızın eğitimi saldırı altında.Bununla karşı karşıya kalan insanlar, bu çağda asi olmanın tek yolunun kim olduğumuzu korumak olduğunu anlıyorlar, tek yol asi olmak muhafazakar olmaktır” dedi.

Başkentin merkezindeki turistik yerlerden uzakta, Roma’nın cesur solcu Garbatella semtinde bekar bir anne tarafından büyütüldü. Mahallenin merkez meydanındaki bir bankta oturan bir grup yaşlı adam, onun adı söylenince başlarını salladılar. Kahve barı sahibi Marizio Tagliani CNN’e verdiği demeçte, “Beni temsil etmiyor” dedi. “Bu mahalleyi temsil etmiyor.”

Forza Italia'nın Silvio Berlusconi ve İtalya'nın Kardeşleri Giorgia Meloni, 19 Ekim 2019'da Roma'da İtalya'nın aşırı sağ Ligi partisiyle hükümete karşı ortak bir mitingin sonunda destekçilerini kabul etti.
Eski Trump Beyaz Saray baş stratejisti Steve Bannon (solda), 22 Eylül 2018'de Roma'daki İtalya Kardeşler partisinin bir kongresine katılmak için Giorgia Meloni ile birlikte geliyor.

Meloni, güçlü Katolik Kilisesi ile aynı çizgide olan geleneksel aile konusundaki idealleriyle aynı fikirde olan, giderek artan sayıda muhafazakar İtalyan’ı temsil ediyor.

Evlenmemiş anne açıkça LBGT karşıtıdır ve 2016’da İtalya’da yasallaştırılan eşcinsel birlikteliklerin gözden geçirilebileceği tehdidinde bulunur.

Ayrıca kürtajı bir “trajedi” olarak nitelendirdi ve İtalya’da partisinin görevde olduğu bölgeler, kliniklerin kürtaj hapı sağlamasına ve yalnızca kürtajlara izin vermesine izin veren ulusal bir politikaya bağlı kalmamak da dahil olmak üzere, kürtaj kısıtlamaları ve hizmet eksikliği gördü. bir kadının kararını “düşünmesi” için zorunlu bir haftalık bekleme süresi de dahil olmak üzere yedi haftaya kadar – ulusal yönergeler 9 hafta şart koşar.

İtalya’nın merkez sağ siyasi ittifakındaki ortakları Matteo Salvini ve Silvio Berlusconi de popülaritesinden kısmen sorumlu. Berlusconi, 2008 hükümeti sırasında onu spor bakanı olarak atadı ve onu bu pozisyonda bulunan en genç bakan yaptı.

Popülaritesi giderek azalan Salvini ile düzenli olarak tartışıyor. 2018 seçimleri için merkez sağ ittifaktaki küçük ortağıydı. Bu sefer görev başında ve seçilirse Salvini’ye hükümeti devirme gücünden mahrum bırakacak bir bakanlık portföyü veremeyeceğini ima etti.

Silvio Berlusconi, Giorgia Meloni ve Matteo Salvini, 19 Ekim 2019'da Roma, İtalya'da San Giovanni Meydanı'nda İtalyan hükümetine karşı düzenlenen mitingin sonunda destekçilerini selamlıyor.

Ukrayna da dahil olmak üzere birçok konuda Salvini ve Berlusconi’den ayrılıyor ve İtalyan ekonomisi üzerindeki etkileri nedeniyle Rusya’ya karşı yaptırımları gözden geçirmek istediklerini söyleyen seçim ortaklarının aksine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile hiçbir bağlantısı yok. . Bunun yerine Meloni, Ukrayna’yı savunmaya verdiği destekte kararlı oldu.

Geleneksel olarak erkeklerin egemen olduğu bir ülkede bir kadın lider olasılığı, erkek meslektaşlarından farklı bir dizi kural altında yargılanıp yargılanmayacağını merak ediyor.

Sert bir kış, Avrupa'nın Ukrayna'ya desteğini daha önce hiç olmadığı kadar test edecek

Siyasi analist ve siyasi dergi Domino’nun editörü Dario Fabbri, CNN’e verdiği demeçte, “Hiçbir zaman kadın bir başbakanımız olmadı. Bence buna kesinlikle hazırız. Vadesi geçmiş, ayrıca şunu da eklemek isterim.” “Ama tüm toplumun onu nasıl karşılayacağını bilmediğim bir şey. Bu onun ve bizim için bilinmeyen bir şey.”

Roma’daki LUISS Üniversitesi’nde çeşitlilik ve katılım danışmanı olan Emiliana De Blasio, CNN’e Meloni’nin siyasetinin cinsiyetinden daha önemli olduğunu, ancak kendisinin feminist olduğunu kanıtlamadığını söyledi.

“Giorgia Meloni’nin kadın hakları ve genel olarak güçlendirilmesiyle ilgili hiçbir soruyu gündeme getirmediği gerçeğini düşünmemiz gerekiyor” dedi.

Fabbri, Dünya Ekonomik Forumu cinsiyet araştırmasına göre, Meloni’nin küresel sahnede kabul görmesinin, kadınların yalnızca %49’unun ev dışında çalıştığı İtalya’dan daha kolay olabileceğini kabul ediyor.

“Nasıl davranacağına bağlı. Kendini dünya liderlerine nasıl tanıtacağı. İmajına gelince çok ince bir çizgide yürüdüğünü düşünüyorum, birçok konuda geçmişteki duruşları ve şimdiye kadar yapmadı” Bu seçim kampanyasında pek çok gaf yapmadım” dedi.

“Ama elbette, hükümetin başında olmak çok farklı bir şey. Dolayısıyla, onu karşılama şeklinin İtalya’ya yönelik önyargılarla değil, kendisini dünya liderlerine nasıl tanıtacağıyla ilgili olacağını düşünüyorum. ”

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir