Göçmen çadır kampları ve sığınmacılar için Bronx’ta daha fazla NYPD

Kamu güvenliği endişelerinden dolayı, Belediye Başkanı Adams’ın yönetiminin, yakında yüzlerce Latin Amerikalı göçmeni barındırmaya başlamayı planladığı Bronx mahallesine daha fazla polis göndermesi muhtemel. çadır kamplarıyerel Konsey üyesine göre.

Çadırların kurulacağı Orchard Beach otoparklarını da içeren belediye meclisi üyesi Marjorie Velazquez (D-Bronx), Daily News’e Perşembe günü yaptığı bir telefon görüşmesinde Kamu Güvenliği Belediye Başkan Yardımcısı Phil Banks’in ekibinden memur sayısını artırmasını istediğini söyledi. Çadırların yükseleceği beklentisiyle yakındaki karakollarda.

Velazquez, yetkililere bölgedeki 45., 47. ve 49. polis karakollarının şimdiden personel sorunlarıyla uğraştığını söyledi. Velazquez, Banks’in danışmanlarına verdiği demeçte, yüzlerce sığınmacı taşınacaksa, sonuç olarak orantılı bir polis varlığının artması gerektiğini söyledi.

Demokratik Konsey üyesi, “Bu fikre çok sıcak baktılar” dedi.

Belediye başkanının ofisine göre, bir İnsani Acil Müdahale ve Yardım Merkezinin içinin nasıl görüneceğine dair geçmiş bir örnek, yalnızca tek yetişkinleri barındıracaktır.  Aileler, farklı bir kurguyla insani yardım merkezinde barınacak.

Adams sözcüsü Kate Smart, Velazquez’in talebi hakkında doğrudan yorum yapmaktan kaçındı, ancak “güvenlik bizim önceliğimizdir ve insani yardım merkezlerinde geçici olarak kalan insanların güvende ve emniyette olmasını sağlamak için gerekli tüm adımları atacağız” dedi.

Adams’ın ofisi planı açıkladı Perşembe günü Orchard Plajı’ndaki çadırlarda göçmenleri barındırmak için.

İnisiyatifi açıklayan bir brifingde, sadece isimlerinin açıklanmaması şartıyla konuşan Adams yönetim yetkilileri, çadırların, sığınma evlerinde veya diğer yerlerde yatak tahsis edilmeden önce göçmenlerin 96 saate kadar harcayacakları alım merkezleri olarak hizmet edeceğini söyledi. kalıcı konut Yetkililer, çadırların iki hafta içinde faaliyete geçmesi ve yaklaşık 1000 kişilik kapasiteye sahip olması bekleniyor.

Yetkililer, kentin yemek, tıbbi bakım, adli yardım ve diğer hizmetleri yerinde kolaylaştıracağını söyledi, ancak daha büyük polis devriyelerinden bahsetmedi.

Bir İnsani Acil Müdahale ve Yardım Merkezinin dışının nasıl görüneceğine dair geçmişten bir örnek.  Belediye başkanının ofisine göre, New York şehrinin kurulumlarının muhtemelen bazı farklılıkları olacak.

Adams yetkilileriyle yaptığı konuşmada Velazquez, Orchard Beach’teki umumi banyoların uzun süredir onarıma ihtiyaç duyduğunu belirterek, çadırların sağlam olduğundan emin olma ve sanitasyonu iyileştirme konusunu da gündeme getirdiğini söyledi.

“Önceliğim, insanlara düzgün ve insancıl bir yaşam tarzı sunmaktır ve her zaman da öyle olacaktır. Güvenli yapılmayan, ısınmayan, izolasyonu yapılmayan çadırlarda kalan insanlara ihtiyacım yok” dedi.

“Bana hitap etmeleri gereken şeyler bunlar, çünkü o siteyi kullanmakta bir sakınca görmüyorum, çünkü o zaten sonbahar ve kış aylarında kullanılmayan bir site. Ama gelen ailelerin burada gerçekten hoş karşılandığından emin olmam gerekiyor. İnsanların kış aylarında donarak ölmemesini sağlayalım.”

Smart, şehrin “bu sitelere ek sanitasyon hizmetleri de ekleyeceğini” söyledi.

Orchard Beach merkezi yalnızca bekar yetişkinleri barındıracak, ancak Belediye Binası, yönetimin göçmen aileler için en az bir çadır alanı daha açmayı planladığını söyledi.

Adams’ın çadır planı, şehir barınak sistemi nedeniyle bir kırılma noktasına yakın kaldığı için geliyor. son aylarda muazzam bir Güney ve Orta Amerika göçmen akını.

İdare yetkililerine göre Perşembe günü itibariyle 13.600’den fazla göçmen şehre geldi ve bunlardan en az 10.300’ü barınma sisteminde kalıyor.

Göçmenler, kendi ülkelerindeki ekonomik yıkım ve şiddetten kaçtıktan sonra ABD’ye sığınmayı umuyorlar. Birçoğu New York’ta sona erdi, çünkü Cumhuriyetçi Teksas Valisi Greg Abbott, Başkan Biden ile sınır politikaları konusunda siyasi bir kan davasının bir parçası olarak onları otobüslerle şehre gönderdi – Adams’ın “Amerikalı olmayan” ve “insanlık dışı” olarak nitelendirdiği bir dublör.

Krizin ortasında Adams’ın yönetimi bu yaz en az iki kez başarısız oldu düzinelerce göçmeni ve evsizi barındırmak – şehrin ihtiyacı olan herkese bir yatak sağlamasını gerektiren onlarca yıllık barınma hakkı yasasını açıkça ihlal ediyor.

Çadır kampları, yönetimin barınma sistemi üzerindeki yükünü hafifletmesinin bir yolu olabilir.

Cuma sabahı bir radyo röportajında ​​Adams, yönetiminin her şey söylenmeden ve yapılmadan önce 50.000’den fazla göçmeni barındırmak zorunda kalabileceğini söyledi. Çadır planını, pandeminin ilk günlerinde COVID-19 hastalarını askeri bir gemiye koymak zorunda kalan şehre benzetti.

Caribbean Power Jam Radio’da “Bunun üstesinden gelmek için ne gerekiyorsa kullandık” dedi.

Ancak evsiz savunucuları, çadır planının barınma hakkı yasasını da ihlal edebileceğini söylüyor. Belirttikleri yasa, şehrin insanlara “güvenli ve yeterli” barınma sağlamasını şart koşuyor ve çadır kentler toplanmayabilir.

New York Çocukları Vatandaş Komitesi’ni de içeren savunuculuk grupları için bir şemsiye kuruluş olan Aile Evsizlik Koalisyonu, yaptığı açıklamada Adams’ın çadır planının “endişe verici” olduğunu söyledi.

Koalisyon, “Yalnızca bir yasallık sorunu olmakla kalmıyor, aynı zamanda bu sığınma evlerinin ailelere ihtiyaç duydukları barınma hizmetlerini, ulaşımı ve malzemeleri sağlayıp sağlayamayacağı konusunda derinden endişe duyuyoruz” dedi. “Sığınmacılar zaten muazzam bir travma yaşadılar ve Belediye Başkanı Adams’ı binlerce çocuğu ve aile üyelerini potansiyel olarak tehlikeli bir ortama yerleştirmemeye çağırıyoruz.”

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir