Google Haritalar, Ukrayna’nın Rus Saldırıları İçin Kullanılan Etiketleri İddia Ettikten Sonra Düzenlemeleri Duraklattı

Perşembe günü, Ukrayna Devlet Özel İletişim Servisi, Google Haritalar “etiketlerinin” Rusya ordusu tarafından kullanıldığına dair iddiaları “başka bir sahte” olarak nitelendirdi. kendisine bir gönderide resmi Telegram kanalıülkenin istihbarat teşkilatı, Rus isyancıların Kiev ve diğer Ukrayna şehirlerinin Google Haritaları’nda hava saldırısı konumlarını etiketlediğini iddia eden bir sosyal medya dedikodusu dalgasını yalanladı.

Ajans, bu yanlış iddiaları “nüfus arasında panik ve yanlış bilgi ekmek” için psikolojik bir operasyon olarak nitelendirdi.

Salı günü, Haritalarının Ukrayna’daki Rus askeri faaliyetlerini koordine etmek için kullanıldığı iddialarına yanıt veren Google, Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya sınırları içinde kullanıcılar tarafından gönderilen yerleri kaldırmaya başladı. Bir Google sözcüsü BuzzFeed News’e verdiği demeçte, şirket fotoğraflar ve işletme bilgileri gibi yeni içeriği “çok dikkatli bir şekilde” kaldırıyor.

Salı günü sosyal medya platformlarında insanlar Google Haritalar’ı Kiev ve Harkov gibi şehirlere yönelik hava saldırılarını hedef almak için kullanıldığı iddia edilen içeriği barındırmakla suçladı.

Bu kişilerden biri olan Oleksandr Balatskyi, Twitter DM’de BuzzFeed News’e verdiği demeçte, “Google Haritalar’daki etiketler 28 Şubat’ta oluşturuldu ve insanlar etiketlerin füzenin bugün vurduğu yerlerle eşleştiğini fark etti” dedi. İnsanlar, etiketlerin veya kullanıcı tarafından oluşturulan pinlerin dün “ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО” veya Ukraynaca “çiftlik” ve “СІЛЬСКЕ ГОСПОДАРСТВО” veya Ukraynaca “tarım” gibi başlıklarla görünmeye başladığını iddia etti.

BuzzFeed News, belirli pinlerin varlığını veya Rusya ordusunun bunları Google Haritalar’a eklediği iddiasını bağımsız olarak doğrulayamadı. Onlarca Twitter kullanıcısı, Kiev’de “ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО” etiketli pinleri gösteren aynı ekran görüntülerini paylaştı, ancak bunların ne zaman ve kim tarafından oluşturulduğu belli değil.

İddiaları araştırdıktan sonra Google, çiftliklere atıfta bulunan bazı düzenlemelerin bir yıldan fazla bir süre önce yapıldığını söyledi. Yine de şirket, 24 Şubat’tan bu yana bölgedeki haritalarda yapılan düzenlemeleri kaldırdığını ve yeni düzenlemeleri duraklatacağını söyledi.

“Çok dikkatli bir şekilde, işgal başladığından bu yana Ukrayna, Rusya ve Beyaz Rusya’da fotoğraflar, videolar, incelemeler ve işletme bilgileri gibi kullanıcı katkılarını ve tüm kullanıcılar tarafından gönderilen yerleri Google Haritalar’dan kaldırıyoruz ve yeni düzenlemelerin yayınlanmasını geçici olarak engelliyoruz. yapıldı, ”dedi bir Google sözcüsü.

Google ayrıca Perşembe günü BuzzFeed News’e, yanlış işletme bilgilerini tespit etmek ve kaldırmak için Ukrayna harita verilerinin bir analizini uyguladığını söyledi.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir