Güney Kore cumhurbaşkanı, sıcak mikrofon anı nedeniyle medyayı azarladı

SEUL, Güney Kore: Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol Pazartesi günü, bir televizyon yayıncısının ABD Başkanı ile görüşmesinin ardından ABD Kongre üyelerine hakaret ettiğini öne süren bir video yayınlamasının ardından ülke medyasını ABD ile ittifakına zarar vermekle suçladı Joe Biden geçen hafta New York’ta.
MBC, Yoon’u kısa bir sohbetin ardından yardımcıları ve üst düzey diplomatlarla konuşurken kaydetti. Biden BM Genel Kurulu toplantılarının marjlarında. Ses net olmasa da Yoon’un yorumlar sırasında uygunsuz görünen bir dil kullandığı duyulabilirdi: “Yasama meclisindeki bu aptallar onaylamasa Biden için çok utanç verici olmaz mıydı?”
Yoon’un Biden ile görüşmesi, her ikisinin de AIDS, tüberküloz ve sıtmayla mücadele amaçlı uluslararası bir kampanya olan Küresel Fon’u destekleyen konuşmalar yapmasından sonra geldi. Biden yönetimi, 2025 yılına kadar girişime ABD’den 6 milyar dolarlık katkı sözü verdi, ancak Kongre’nin onayını bekliyor. Yoon’un hükümeti 100 milyon dolar sözü verdi.
MBC videosu interneti ayağa kaldırdıktan ve rakip politikacıların “diplomatik bir felaketi” kınayan eleştirilerini tetikledikten sonra, Yoon’un ofisi, ABD Kongresi veya Biden hakkında konuşmadığı konusunda ısrar ederek, geç saatlerde raporu yalanladı.
Yoon’un sözcüsü Kim Eun-hye, Güney Kore’nin muhalefet tarafından kontrol edilmesinden endişe duyduğunu söyledi. Ulusal Meclis 100 milyon dolarlık katkı planlarını reddedebilir. Biden olarak duyduğu MBC kelimesinin aslında “nal-li-myeon” olduğunu, atılan bir şeyi tanımlamak için kullanılabilecek bir ifade olduğunu söyledi. Yoon’un “aptallar” olarak çevrilebilecek bir kelimeyi açıkça kullanmasına özellikle değinmedi.
Kanada gezisini tamamladıktan sonra Pazartesi günü Seul’de gazetecilere konuşan Yoon, ofisinin hikayenin versiyonuna takıldı. Medyanın “gerçeklerden farklı haberlerle ittifaka zarar vererek” Güney Kore’nin güvenliğini tehlikeye atabileceğini söyledi.
Yoon, muhafazakar Halkın Gücü Partisi’nin liderleri MBC’ye karşı harekete geçmekle tehdit ederken, kendisini ABD’li milletvekillerine hakaret olarak nitelendiren raporların arkasındaki “gerçeği” bulma ihtiyacı çağrısında bulundu.
Partinin zemin lideri Joo Ho-young, “MBC’nin eylemlerini öylece durup izlemek zorlaştı” dedi. “Eğer (Yoon), ilk MBC raporunda açıklandığı gibi Amerika Birleşik Devletleri hakkında bir kelime kullansaydı, bu, Güney Kore-ABD ilişkilerinin sonuçlarını göz önünde bulundurarak kapsamlı bir gerçek kontrolü gerektirirdi. Ancak MBC bu doğrulama sürecini atladı ve raporu keyfi ve çok kışkırtıcı altyazılarla yayınladı.”
Diğer parti milletvekilleri, MBC’den bir özür yayınlamasını ve mevcut yönetiminin istifa etmesini talep edeceklerini söylediler. Ayrıca ülkenin Basın Tahkim Komisyonu ve yayın düzenleyicisine şikayette bulunacaklarını ve muhtemelen MBC aleyhindeki davalara zarar vereceklerini söylediler.
MBC, ülkenin en büyük karasal kanallarından biridir. Şirket reklam geliri ile faaliyet göstermekle birlikte, en büyük hissedarı, başkanı devlet tarafından atanan bir kamu kuruluşudur.
Halkın Gücü Partisi’nin Seul Büyükşehir Konseyi üyelerinden Lee Jong-bae, yayıncıyı karalamak ve başkanlık görevlerini aksatmakla suçlayarak MBC’yi Seul polisine şikayet etti.
Parti sözcüsü Park Jung-ha, MBC’nin Güney Kore parlamentosunda çoğunluğa sahip liberal muhalefetteki Demokrat Parti üyeleriyle Yoon hükümetini sarsmak için sözde bir girişimde bulunduğuna dair şüphe uyandırdı.
Demokrat Parti’nin zemin lideri Park Hong-keun’un, MBC’nin videoyu YouTube kanalında ilk yayınlamasından yarım saat önce Yoon’un “kaba yorumları” hakkında nasıl eleştiri yapabildiğini sorguladı.
MBC yaptığı açıklamada, suçlamaları medya özgürlüklerine yönelik bir saldırı olarak nitelendirdi. Videonun havuz haberlerinin bir parçası olarak çekildiğini ve Yoon’un gezisini kapsayan diğer Güney Kore medyasıyla paylaşıldığını ve muhabirler ve hatta başkanlık personeli arasında Yoon’un ne dediği hakkında bir tartışmayı tetiklediğini söyledi. Yayıncı, MBC altyazılı videoyu YouTube kanalında yayınlamadan önce görüntülerin zaten sosyal medyada göründüğünü söyledi.
MBC ayrıca Yoon’un ofisinin gazetecilerden Yoon’un yorumlarını “diplomatik yükleri” öne sürerek bildirmekten kaçınmasını istediğini ve gazetecilerin reddettiğini söyledi.
MBC, “Önce onların mantığı, özel alanda yapılanları (Yoon’un yorumlarını) bildirmenin ulusal çıkarlara hizmet etmeyeceğiydi, sonra MBC raporunun doğru olmadığını söyleyerek saldırarak çıktılar” dedi. Sözde ‘uygunsuz sözler’ hakkındaki eleştirilerden kaçmak için bir medya kuruluşunu feda etmeye çalışıyorlar ve onların vahşi saldırıları medyayı kontrol etme ve medyayı bastırma girişimi anlamına geliyor.”
Demokrat Parti sözcüsü Lee Soo-jin, muhafazakarları medyayı tehdit etmeyi bırakmaya ve Yoon’dan “kaba sözleri” için özür dilemeye çağırdı.
Yoon ve partisinin MBC raporuna sert tepkisi, cenaze törenini de içeren yurtdışı gezisinden ezici sonuçlarla döndüğü yönünde eleştirilerle karşı karşıya kaldığı için geliyor. kraliçe ikinci ElizabethBM toplantıları ve Başbakan Justin Trudeau ile bir zirve için Kanada ziyareti.
Geziden önce dikkatlerin çoğu, Yoon’un Biden’la, Güney Koreli elektrikli araçları ve Kuzey Amerika dışında monte edilen diğer modelleri tüketici vergi kredilerinden hariç tutan yakın zamanda geçirilen ABD Enflasyon Azaltma Yasası üzerindeki hayal kırıklıkları da dahil olmak üzere tartışmalı ikili sorunları tartışmak için buluşup görüşmeyeceğiyle ilgiliydi. .
Liberal muhalefet, Küresel Fon konuşmalarının bir dakikadan az sürmesinin ardından Biden ile yaptığı sohbetin ardından Yoon’un diplomasisini başarısızlık olarak nitelendirdi. Seul Dışişleri Bakanlığı, Yoon’un yeni yasayla ilgili Güney Kore’nin endişelerini Biden’a “yeterince ilettiğini” söyledi.
Yoon, Güney Koreli milletvekillerini “aptallar” olarak tanımlayıp tanımlamadığını özellikle belirtmedi.
Sözcüsü gazetecilere yorumlarının Güney Koreli milletvekillerine yönelik olduğunu söyledikten sonra Yoon, Ulusal Meclis’ten Küresel Fon’a katkı planları konusunda “aktif işbirliği” umduğunu belirten bir mesaj yayınladı.İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir