Güney Kore, Kuzey Kore’nin denize doğru füze denemesi yaptığını söyledi

SEUL, Güney Kore — Kuzey Kore, Pazar günü doğu denizlerine kısa menzilli bir balistik füze fırlattı ve bir ABD uçak gemisi Kuzey’in büyüyen nükleer tehdidine yanıt olarak ortak askeri tatbikatlar için Güney Kore’yi ziyaret ederken, silah testlerindeki kışkırtıcı bir çizgiyi genişletti.

Güney Kore’nin Genelkurmay Başkanları, batıdaki iç kasaba Taechon’dan fırlatılan füzenin, Kuzey Kore’nin doğu kıyılarındaki sulara inmeden önce, maksimum 60 kilometre (37 mil) yükseklikte 600 kilometre (370 mil) kros uçtuğunu söyledi.

Güney Kore cumhurbaşkanlığı ofisi, Ulusal Güvenlik Direktörü Kim Sung-han’ın, üyelerin fırlatmayı BM Güvenlik Konseyi kararlarının açık bir ihlali olarak kınadığı ve Kuzey’i bölgedeki gerilimi artırmakla suçladığı acil bir Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısı düzenlediğini söyledi.

ABD Hint-Pasifik Komutanlığı, fırlatmanın “ABD personeli veya toprakları veya müttefiklerimiz için acil bir tehdit” oluşturmadığını, ancak yine de Kuzey Kore’nin yasadışı nükleer silahlarının ve füze programlarının istikrarsızlaştırıcı etkisinin altını çizdi.

Fırlatma, nükleer güçle çalışan uçak gemisi USS Ronald Reagan ve saldırı grubunun, iki ülkenin artan Kuzey Kore tehditlerine karşı güçlerini göstermeyi amaçlayan ortak askeri tatbikatları için Güney Kore’ye gelmesiyle gerçekleşti.

Güney Kore Dışişleri Bakanlığı, nükleer elçisi Kim Gunn’ın ABD Başkanı Sung Kim ile telefon görüşmesi yaptığını söyledi. Joe BidenKuzey Kore özel temsilcisi ve Japonya Dışişleri Bakanlığı Asya ve Okyanusya işlerinden sorumlu genel müdürü Funakoshi Takehiro, Kuzey Kore tehditleri karşısında üçlü işbirliğini görüşmek üzere.

Japonya Başbakanı Fumio Kishida yaptığı açıklamada, Tokyo’nun Kuzey Kore’nin fırlatılışı hakkında bilgi toplamak ve gemilerin ve uçakların güvenliğini doğrulamak için “elinden gelenin en iyisini yaptığını” söyledi, ancak acil bir hasar raporu yoktu.

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in, öldürülen eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin Tokyo’daki cenaze törenine katıldıktan sonra önümüzdeki hafta Güney Kore’yi ziyaret edeceği sırada Kuzey Kore tehdidinin de önemli bir gündem olması bekleniyor.

Kuzey Kore, 2017’den bu yana ilk kıtalararası balistik füzeleri de dahil olmak üzere 30’dan fazla balistik silahı test ederek 2022’de test faaliyetlerini rekor bir hıza çıkardı. Kuzey Kore, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşında derinleşen bir bölünmeyi istismar ediyor silah gelişimini hızlandırmak için

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, silah testlerini, Kuzey’in tehdit edildiğinde proaktif olarak nükleer silahlarını kullanacağına dair tekrarlanan tehditlerle noktaladı ve geleneksel olarak silahlı rakibi Güney Kore için güvenlik endişelerini artırdı.

Seul ordusu tarafından açıklanan uçuş detayları, Kuzey Kore’nin Rusya’nın nispeten düşük irtifalarda seyahat eden ve uçuşta manevra kabiliyetine sahip olacak şekilde tasarlanan İskender füzelerinden sonra modellenen nükleer yetenekli bir kısa menzilli silahı test etmiş olabileceğini gösteriyor. füze savunması.

Seul Kuzey Kore Araştırmaları Üniversitesi’nde profesör olan Kim Dong-yub, füzenin Taechon fırlatma noktasından 600 kilometre (370 mil) – yaklaşık olarak Reagan’ın Cuma günü geldiği Güney Kore’nin güney limanı Busan’a olan uzaklık – 600 kilometre (370 mil) uçmasının dikkate değer olduğunu söyledi. .

İskender benzeri füzeler, Kuzey Kore’nin 2019’dan beri geliştirmekte olduğu büyüyen kısa menzilli, katı yakıt sistemleri cephaneliğinin bir parçası. Kuzey, bu silahlardan bazılarını, uzmanların onları silahlandırmak için bir tehdit oluşturduğunu söylediği “taktik” olarak tanımlıyor. küçük savaş alanı nükleer bombaları ve proaktif olarak bunları çatışmalar sırasında Güney’de yaklaşık 28.500 asker konuşlandıran Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nin daha güçlü konvansiyonel kuvvetlerini köreltmek için kullanın.

Kuzey Kore şimdiye kadar ABD ve Güney Kore’nin nükleer diplomasiye geri dönme çağrılarını reddetti, ancak 2019’dan bu yana Kuzey’e karşı ABD öncülüğündeki yaptırımların serbest bırakılması ve Kuzey’in silahsızlanma adımlarına ilişkin anlaşmazlıklar nedeniyle durduruldu.

USS Reagan’ın Güney Kore’ye gelişi, Kim’in bu ay Pyongyang parlamentosuna ABD düşmanlığı olarak algıladığı şeye karşı koymak için ihtiyaç duyduğu nükleer silahlarını ve füzelerini asla terk etmeyeceğini söylemesinin ardından geldi.

Kim’in konuşması, Kuzey Koreli yasa koyucuların, nükleer güç statüsünü kutsayan ve ülkenin veya liderliğinin tehdit altında olduğu geniş bir senaryo yelpazesinde nükleer silahların önleyici kullanımına izin veren ve artan bir nükleer doktrini açıklayan bir yasayı kabul etmesiyle geldi.

Güney Kore Savunma Bakanı Lee Jong-sup, Cumartesi günü Reagan’da ABD ve Güney Kore birliklerine hitaben yaptığı konuşmada, ABD’nin stratejik varlıklarının bölgeye gönderilmesinin ABD’nin Güney Kore’yi savunma konusundaki sarsılmaz taahhüdünü gösterdiğini söyledi. Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Kuzey’in nükleer silah kullanmaya teşebbüs etmesi halinde ezici bir yanıtla karşılanacağını söyledi.

Güney Koreli yetkililerin Kuzey Kore’nin denizaltılardan fırlatılmak üzere tasarlanmış bir füze sistemini test etmeye hazırlandığına dair işaretler tespit ettiklerini söylemeleri üzerine Pazar günkü test yakında daha kışkırtıcı bir silah gösterisiyle takip edilebilir. Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol’un ofisi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Kanada ziyaretinden eve dönüş uçuşundan önce bu tür gelişmeler hakkında bilgilendirildiğini söyledi.

Çarşamba günü, Kuzey Kore odaklı bir web sitesi olan 38 North, ticari uydu görüntülerinin analizinin, Kuzey Kore’nin büyük bir tersane inşa denizaltılarına sahip olduğu doğu Sinpo limanında toplanmış çok sayıda mavna ve diğer gemileri gösterdiğini söyledi. Raporda, Kuzey’in muhtemelen balistik füze ateşleyebilecek yeni bir denizaltı fırlatmaya hazırlandığı belirtildi.

Kuzey Kore, denizaltılardan nükleer füzeleri ateşleyebilmek için çok uğraşıyor. Teoride bu tür silahlar, karada bir nükleer saldırıyı emdikten sonra misilleme sağlayarak Kuzey Kore’nin caydırıcılığını destekleyecektir.

Balistik füze denizaltıları, Kuzey’in, Güney Kore ve Japonya’daki füze savunma sistemlerini boğma amacıyla geliştirilmekte olan kara araçlarından ateşlenen artan katı yakıtlı silah koleksiyonuna da yeni bir deniz tehdidi ekleyecektir.

Yine de uzmanlar, ağır yaptırımlara maruz kalan ulusun, denizlerde sessizce seyahat edebilecek ve güvenilir bir şekilde grev gerçekleştirebilecek en az birkaç denizaltı inşa etmek için önemli ölçüde daha fazla zamana, kaynağa ve büyük teknolojik gelişmelere ihtiyaç duyacağını söylüyor.

———

Associated Press yazarı Yuri Kageyama, hikayeye Tokyo’dan katkıda bulundu.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir