Güney Koreli Yoon, ‘doğru olmayan’ medya raporlarının sıcak mikrofon tartışması ortasında ittifaka zarar verdiğini söyledi


Seul, Güney Kore
Reuters

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol Pazartesi günü yaptığı açıklamada, sözlerinin ABD ile ilişkilere zarar vermekle tehdit ettiği yönündeki “doğru olmayan” basında çıkan haberler, yakalandıktan sonra sıcak mikrofona küfür etmek Geçen hafta New York’a yaptığı ziyaret sırasında.

Bir dizi gaf ve tartışma, Yoon’un İngiltere ve Kanada’yı da içeren ilk büyük denizaşırı turunu gölgeledi, reytinglerini düşürdü ve kendi partisi içindeki bazı milletvekillerinden sert eleştirilere davet etti.

En yüksek profil tartışmasında, Yoon Çarşamba günü ABD Başkanı ile kısa bir sohbetten sonra New York’ta bir etkinlikten ayrılırken sıcak mikrofona küfrederken yakalandı. Joe Biden.

Muhalefet milletvekilleri Yoon’u Biden’a hakaret etmek ve Güney Kore’yi küçük düşürmekle suçladı, çünkü yerel basın Yoon’un başlangıçta ABD Kongresi’nin küresel bir girişimin finansmanıyla ilgili bir yasa tasarısını onaylamaması halinde Biden’ın utanacağını söylediğini bildirdi.

Yoon, Güney Koreli yayıncılar tarafından yayınlanan ve sosyal medyada viral hale gelen bir videoda Dışişleri Bakanı Park Jin’e “Bu piçler mecliste onaylamayı reddederse, ne utanç verici” dedi.

Reuters, Yoon’un tam yorumlarını bağımsız olarak doğrulayamadı.

Basın sekreteri Kim Eun-hye, Yoon’un Biden’dan bahsetmeden Güney Kore parlamentosuna atıfta bulunduğunu söyleyerek iddiaları reddetti.

Yoon gazetecilere verdiği demeçte, “Pekala, bir tartışmadan ziyade şunu söyleyeceğim: Dünyadaki bir ya da iki ya da üç süper güç dışında hiçbir ülke kendi imkanlarıyla halkının can ve güvenliğini tam olarak koruyamaz” dedi. Pazartesi günü sıcak mikrofon olayı.

Gerçeklerden farklı haberlerle ittifakı zedelemenin halkı büyük riske attığını söylemek isterim” diyerek, gerçeklerin ortaya çıkarılması için çaba gösterilmesi çağrısında bulundu.

Ana muhalefetteki Demokrat Parti, Yoon’u tartışmalar için özür dilemeye ve ulusal güvenlik danışmanını, yardımcısını ve dışişleri bakanını görevden almaya çağırıyor.

Muhalefet tabanı lideri, Yoon Pazartesi günü harekete geçmezse, görevden alınmaları için meclise bir çözüm önereceğini söyledi.

Yoon’un ofisi Yorum yapmayı reddetti.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir