Havuzdaki Kurtarmadan Kaçan Fok ABD’de Polise Döndü

Havuzdaki Kurtarmadan Kaçan Fok ABD'de Polise Döndü

Resim, kendisini yerel polis departmanına çeviren gri mührü gösteriyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Shoebert adlı gri bir fok, Cuma sabahı erken saatlerde kaybolup yerel bir gölette dolaşıp yerel polise döndükten sonra Massachusetts’in Beverly şehrinde yerel bir cazibe merkezi haline geldi.

Hayvanın bir nehir ve bazı drenaj boruları aracılığıyla denizden gölete geldiğine inanılıyor. Shoebert, Beverly Polis Departmanı tarafından kurtarıldı.

Beverly Polis Departmanı, kurtarma operasyonundan fotoğraflarla birlikte Cuma günü Facebook’ta bir gönderi paylaştı.

“23/09/22 günü sabah saat 230 civarında, herkesin en sevdiği fok Shoebert’i ziyaret ettik. Shoebert göletten çıktı ve Cummings Center otoparkından geçti ve biraz yardım almak için karakolun yan kapısına geldi, “Departman gönderiyi paylaşırken yazmış.

Gönderiye göre, Shoebert tüm gece vardiyası, Beverly Animal Control, NOAA yetkilileri, Uluslararası Hayvan Refahı Fonu ve Beverly İtfaiyesi tarafından hızla kurtarıldı. Bir şekilde Shoebert’i sabahın erken saatlerinde eşsiz bir vahşi yaşam kabına koymayı başardılar. Kurtarma sırasında, sağlık durumu iyi ve biraz şımarık görünüyordu.

Kurtarma işleminin ardından fok, doğaya salınmadan önce izlenmek ve gerekli tıbbi tedaviyi almak üzere Connecticut’taki Mystic Aquarium’a götürüldü.

“BPD’ye inandığınız için teşekkür ederim Shoebert, buradaki arkadaşlarınız tarafından çok özleneceksiniz. Geçen hafta boyunca şehrimize çok fazla neşe ve mutluluk getirdiniz. İstediğiniz zaman geri gelip ziyaret etmekten çekinmeyin.” söz konusu.

Gönderi paylaşıldığından beri 3.800’den fazla beğeni ve 2.600’den fazla paylaşım aldı. Facebook kullanıcıları, polis departmanını desteğinden dolayı öven gönderinin yorum bölümünü su bastı, diğerleri ise Shoebert’e şehrin yerel bölgesini ziyaret ettiği için teşekkür etti.

Bir kullanıcı, “Bize, pek çok kişiye neşe getiren, siyasi olmayan bir olayı takdir etmemiz için çok ihtiyaç duyulan bir fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim Shoebert! Ve böyle tatlı bir vatandaşa gösterdiğiniz şefkat ve özen için Beverly Polis Departmanına teşekkür ederim,” diye yazdı.

Bir diğeri, “İşte olduğunuzu ve pencerenizin dışında bir mühür gördüğünüzü hayal edin. BPD güncellemesi için teşekkürler! Shoebert’in güvende olduğuna sevindim!” dedi.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir