Hindistan, Müslüman grubu iddia edilen terör faaliyetleri nedeniyle yasakladı

YENİ DELHİ — Hindistan hükümeti, Çarşamba günü terör faaliyetlerini finanse etmek, destekçilerine silahlı eğitim vermek ve insanları Hindistan karşıtı faaliyetler için radikalleştirmekle suçlayarak bir Müslüman örgütü beş yıl süreyle yasakladı.

Yasak, Hindistan Halk Cephesi’nin yaklaşık 200 üyesinin tutuklanması ve tutuklanmasının ardından bu ay ofislerine baskın düzenledi.

PFI için bir avukat suçlamaları reddetti ve soruşturma kurumlarını kanıt uydurmak ve grubu hedef almakla suçladı.

Müslümanlar, Hindistan’ın yaklaşık 1,4 milyarlık nüfusunun %14’ünden fazlasını oluşturuyor. Başbakan Narendra Modi’yi eleştirenlerin hükümetinin Hindu-milliyetçi gündemine bağladığı, Müslümanlar ve Hindular arasındaki gerginlik artıyor.

Hükümet, PFI’yi yasaklı Hindistan İslami Öğrenci Hareketi, Bangladeş Cemat-ül Mücahidleri ve Irak ve Suriye İslam Devleti ile ilişkiler kurmakla suçladı.

Hükümetin bildirisinde, “PFI ve ortakları, açık bir şekilde sosyo-ekonomik, eğitimsel ve siyasi bir örgüt olarak faaliyet gösterdiler, ancak toplumun belirli bir bölümünü radikalleştirmek için gizli bir gündem izliyorlar” dedi.

Grup, 2006 yılında Hindu-milliyetçi gruplara karşı Karnataka Onur Forumu ve Ulusal Kalkınma Cephesi’nin birleşmesiyle ortaya çıktı.

PFI avukatı Muhammed Tahir, hükümetin, örgütün Hindistan’da şehirlerde isyanlar düzenleyerek ve Hindu örgütlerine ve liderlerine saldırılar düzenleyerek dışarıdan para aldığına ve terör faaliyetlerini finanse ettiğine dair kanıt sunmadığını söyledi.

Hindistan Ulusal Soruşturma Dairesi, yıllar içinde PFI tarafından gerçekleştirilen şiddet suçları arasında bir üniversite profesörünün elini kesmek, diğer dini örgütlerle bağlantılı kişilerin öldürülmesi, İslam Devleti grubunu desteklemek ve mülkün tahrip edilmesi yer alıyor.

Açıklamada, bu şiddet eylemlerinin “vatandaşların zihninde terör estirme yönünde açıklayıcı bir etkisi oldu” denildi.

Modi’yi eleştirenler, lideri olduğu Bharatiya Janata Partisi’nin 2019’da yeniden seçilmesinin, İçişleri Bakanlığı’nı ve soruşturma kurumlarını, bireyleri yalnızca suçlamalara dayanarak terörist ilan etme, Hindistan’ın tek Müslüman çoğunluklu devleti olan Keşmir’in kısmi özerkliğini iptal etme ve bir vatandaş kaydı uygulama konusunda cesaretlendirdiğini söylüyor. çoğu Müslüman olan 2 milyon insanı dışlayan kuzeydoğudaki Assam eyaleti.

PFI yasağı, hükümete Hindistan’ın bütünlüğüne ve egemenliğine yönelik faaliyetlerle ilgilenmesi için olağanüstü yetkiler veren sıkı Yasadışı Faaliyetler (Önleme) Yasası kapsamında başlatıldı. Mahkemede yargılanan kişileri terörist olarak belirleyebilir.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir