Hindistan tecavüzü: Yeni Delhi’de toplu tecavüz iddiasının ardından 12 yaşındaki çocuk ‘kritik durumda’


Yeni Delhi
CNN

12 yaşındaki bir çocuk, toplu tecavüze uğradığı ve dövüldüğü iddia edildikten sonra “kritik durumda”. Hindistan’ın Başkent Yeni Delhi, şehir polisinden yapılan açıklamaya ve çocuğun ailesi tarafından Delhi Kadın Komisyonu’na (DCW) yapılan şikayete göre.

Delhi Polis Komiser Yardımcısı Sanjay Sain, bir video açıklamasında, iddia edilen saldırının, bir aile akrabası da dahil olmak üzere, tümü kurbanın tanıdığı küçükler olan üç erkek tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Saldırıya uğradığı iddia edilen 18 Eylül’de kuzeydoğudaki Seelampur mahallesindeki bir yer, ancak hem polis hem de DCW’nin açıklamalarına göre 22 Eylül’e kadar bildirilmedi.

DCW, Delhi yasalarına göre kadınların güvenliği ve emniyeti ile ilgili konuları araştırmak üzere atanan yasal bir otoritedir.

Sain, video açıklamasında, davanın soruşturma altında olduğunu ve sanıklardan ikisinin tutuklandığını söyledi. Sain, “Sanıkların üçü aynı topluluktan, komşuydular” diyerek, adamlardan birinin kurbanla akraba olduğunu da sözlerine ekledi.

Henüz suçlanmadılar.

DCW’den Pazar günü yapılan açıklamaya göre, çocuğun ebeveynleri, iddiaya göre bir çubukla saldırıya uğradıktan ve tuğlalarla “acımasızca” dövüldükten sonra oğullarının “kritik durumda” olduğunu söyledi.

DCW başkanı Swati Maliwal, CNN’e şu anki durumu sorulduğunda telefonla verdiği demeçte, “Çocuğun durumu iyi değil ve başaramayabilir.”

Hindistan’da, genellikle kadınlara ve kız çocuklarına yönelik yüksek cinsel saldırı vakasına karşı protestolar son yıllarda olağan hale geldi.

2012’de Delhi’de tıp öğrencisi Nirbhaya’nın – kurbana verilen ve “korkusuz” anlamına gelen bir takma ad – toplu tecavüzü ve öldürülmesi, milyonlarca kadını failler için daha sert cezalar talep etmeye teşvik etti.

Mahkeme belgelerine göre Nirbhaya tecavüze uğradıktan ve demir çubuklarla saldırıya uğradıktan sonra korkunç şekilde yaralandı. Singapur’daki bir hastanede saldırıdan iki hafta sonra öldü.

Nirbhaya’nın ölümü Hindistan’daki cinsel saldırıya ışık tuttu ve tecavüz vakalarının adalet sistemi aracılığıyla hızlı bir şekilde takip edilmesini ve tecavüzün anal ve oral penetrasyonu içerecek şekilde değiştirilmiş bir tanımı da dahil olmak üzere yeni yasaların getirilmesiyle ülkede bir dönüm noktası oluşturdu.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir