Hollanda ve Hırvatistan, Uluslar Ligi’nde dördüncü finale ulaşırken, son şampiyon Fransa küme düşmekten kıl payı kurtulduCNN

Hollanda ve Hırvatistan Pazar günü zaferler ile Uluslar Ligi’nde son dörtlüye ulaşırken, Dünya Kupası şampiyonu Fransa’nın mücadelesi devam ederken, Didier Deschamps’ın takımı Danimarka’ya 2-0 yenildikten sonra küme düşmekten kıl payı kurtuldu.

Hollanda, Liverpool’un defans oyuncusu Virgil Van Dijk’in ikinci yarı kafasıyla Amsterdam’da Belçika’yı 1-0 yenerken, Hırvatistan gelecek yıl yarı finalde Avusturya’yı 3-1 mağlup ederek yerini mühürledi.

Louis van Gaal’ın tarafı, Uluslar Ligi grup aşamalarında tamamen baskındı ve altı maçının beşini yenilmedi ve A4 Grubu’nda Belçika’nın altı puan önünde ikinci sırada tamamladı.

Bu arada Hırvatistan, Luka Modric, Marko Livaja ve Dejan Lovren’in 2018 Dünya Kupası finalisti için Avusturya’ya karşı zafer kazanmasıyla Danimarka’yı A1 Grubu’nda en üst sıraya çıkardı. Uluslar Ligi’nde son dörde kalabilmek, gruptaki açılış maçını hayal kırıklığıyla evinde Avusturya’ya kaybeden Hırvatistan için etkileyici bir geri dönüşe işaret ediyor.

OKUMAN: Arsenal, Tottenham’ı 4-0 mağlup etti ve maç Kadınlar Süper Ligi’nde yeni seyirci rekoru kırdı

Luka Modric, Hırvatistan'ın finallerdeki yerini almasının ardından kutluyor.

Danimarkalılar muhtemelen Fransa’yı yendikleri ve hala sıralama turlarını kaçırdıkları ve Hırvatistan’ın 12 puan gerisinde bitirdikleri için kendilerini şanssız hissedecekler. Kasper Dolberg ve Andreas Skov Olsen, Avusturya’nın yenilgisi sayesinde küme düşmekten kurtulan Fransa karşısında unutulmaz bir galibiyet elde eden golleri aldı.

Les Bleus, Avusturya’nın bir puan önünde üçüncü oldu, ancak altıdan sadece bir galibiyet almayı başardı ve altı gol atarak gruptaki en kötü hücum rekoru kırdı.

Takım son zamanlarda sakatlıklardan etkilenmiş olsa da, Deschamps’ın Dünya Kupası kadrosuna son rötuşları yapmaya başladığı, aynı zamanda Uluslar Ligi’nin son şampiyonu olan Fransa için endişe verici bir dönem oldu.

Bu uluslararası pencere, takımların 20 Kasım’da Dünya Kupası başlamadan önce birlikte oynayacağı son maç olacak.

Guardian’a göre Deschamps, “Birçok şansımız oldu, ancak yeterince agresif değildik ve birkaç teknik hata yaptık” dedi. “Genç bir takımımız vardı ve üst düzey deneyime sahip değiller. Bu gece bir gerçeklik kontrolüydü.

“Dünya Kupası için endişelenmiyorum çünkü sakatlanan oyuncularımızın çoğunu zamanında geri alacağız. Ancak diğerlerinden daha güçlü olduğumuzu düşünmüyoruz ve bunun büyük bir mücadele olacağını biliyoruz.”

Son iki final yerini Salı günü Portekiz – İspanya ve Pazartesi günü Macaristan – İtalya belirleyecek.

Uluslar Ligi finalleri – iki yarı final, final ve üçüncülük playoff – 14-18 Haziran 2023’te Belçika, Polonya, Hollanda ve Galler’in hepsinin ev sahipliği yapmakla ilgilendiğini bildirecek.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir