Hong Kong Covid: Havayolları şehre uçuş eklemek için yarışıyor ve bir havacılık merkezi olarak toparlanma umutlarını canlandırıyor


Hong Kong
CNN İş

Uluslararası havayolları, şehir olarak Hong Kong’a daha fazla uçuş eklemek için çabalıyor iki buçuk biter yıllık karantina önlemleriseyahat talebinde bir artışa yol açar.

Yeni tedbirler Pazartesi günü yürürlüğe girdi. Artık turistler ve iş seyahatinde olanlar, masrafları kendilerine ait olmak üzere bir otel odasında üç gece tecrit etmek yerine, hızlı Covid testleri de dahil olmak üzere üç gün sağlıklarını takip ettikleri sürece evlerine veya başka konaklama yerlerine dönebilirler.

Sonuç olarak, havayolları ilgide büyük bir artış görüyor. Cathay Pasifik

(TBM)
, şehrin bayrak taşıyıcısı, web sitesine girmek için sanal bir “bekleme odası” kurdu. Müşterilere, Cathay’ın rezervasyon platformuna bağlanmak için “sıraya girebilecekleri” söylendi, ardından bilet satın almak için 30 dakikaları olacak.

Cathay Cuma günü yaptığı açıklamada, özellikle Tokyo, Osaka ve Sapporo gibi Japon şehirlerine giden rotalarda artan kapasite ile bölgesel ve uzun mesafeli destinasyonlara Ekim ayında 200’den fazla uçuş hizmeti ekleyeceğini söyledi.

Haber, kapasiteyi olabildiğince az azaltmak zorunda kalan taşıyıcıya çok ihtiyaç duyulan bir rahatlama getiriyor. Pandemi öncesi seviyelerin %2’si küresel sağlık krizi sırasında. “Hong Kong’un ana havayolu şirketi olarak, Hong Kong havacılık merkezinin bağlantısını yeniden inşa etmeye tamamen kararlıyız” dedi. Beyan.

Lufthansa ayrıca Pazartesi günü CNN Business’a yaptığı açıklamada, bu kış sezonundan itibaren şehir ve Frankfurt arasında günlük hizmetle Hong Kong’dan kapasitesini artıracağını söyledi.

“Gezginler için rahatlamayı memnuniyetle karşılıyoruz. Lufthansa’nın Hong Kong, Makao ve Güney Çin satış genel müdürü Christoph Meyer yaptığı açıklamada, bu kesinlikle Hong Kong’a ve Hong Kong’dan seyahat talebini artıracak.

Ancak, Hong Kong merkezli olmayan personelin hala otellerde karantinaya alınması ihtiyacına atıfta bulunarak “yerel olmayan hava ekipleri için kısıtlamaların devam ettiği” konusunda uyardı.

Meyer, şartı Hong Kong’a uçuşları artırmak isteyen havayolları için “büyük bir endişe” olarak nitelendirdi.

British Airways ve Japan Airlines

(JAPSİ)
ayrıca güney Çin şehrine hizmeti artırmayı planlıyor. BA Cuma günü, “Aralık 2021’den bu yana Londra’dan Hong Kong’a ilk yolcu uçuşunun 5 Aralık’ta gökyüzüne çıkacağını” duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, “Uçuş 18 Aralık’a kadar haftada dört kez gerçekleştirilecek ve bundan sonra günlük seferler yapılacak” dedi.

Hava Yolları hizmetini askıya aldı mürettebatı için zorlu karantina gereksinimleri nedeniyle geçen yıl Hong Kong’a gitti.

Japan Airlines, 31 Ekim’den itibaren Tokyo ve Hong Kong arasındaki kapasiteyi artıracak.

İki yıldan fazla süren sınır kısıtlamaları, Hong Kong’un küresel bir havacılık merkezi olarak rolünü sekteye uğratmıştı.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği Genel Müdürü Willie Walsh geçen hafta Çin’in sıfır Covid politikasının Hong Kong’u “yıktığını” söyledi.

“Hong Kong, küresel bir merkez olarak konumunu kaybetti ve diğer merkezler bundan faydalandığı için onu yeniden kazanmak için mücadele edecek” dedi.

Hong Kong Politeknik Üniversitesi’nde havacılık mühendisliği yardımcı doçenti olan Dr. Kam Hung Ng, Cuma günkü haberlerin Hong Kong’u “doğru yola” soktuğunu söyledi.

CNN Business’a, Hong Kong’un havacılık endüstrisinin pandemi öncesi seviyelere, “hatta daha fazlasına” dönmesine izin verebilecek avantajlara sahip olduğunu söyledi.

Hong Kong’un konumu, Çin ana karasının yanı sıra birçok Asya destinasyonu için uluslararası bir transit ve lojistik ağ geçidi olarak hizmet etmesine izin veriyor.

Ng, şehrin aynı zamanda Guangdong eyaletini diğer bölgelere bağlayan bir ekonomik bölge olan Çin’in Büyük Körfez Bölgesi’nin de önemli bir parçası olduğunu belirterek, “Bu kolayca değiştirilebilecek bir şey değil” dedi.

Seyahat kısıtlamaları tamamen kaldırıldığında, “talep geri gelecek” diye tahminde bulundu.

Ancak hala taşıyıcıları bekleyen iki büyük engel var.

Ng, birçok pilotun pandemi sırasında emekli olması veya sektörden ayrılması nedeniyle havayollarının daha fazla personele ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu personel geri dönse bile, yeniden eğitilmeleri gerekecek, bu da kişi başına iki veya üç hafta sürebilecek.

O zaman eski uçakların tam anlamıyla tozunu alma ihtiyacı var. Cathay Pacific gibi bazı havayolları, pandemi sırasında uçaklarını başka ülkelerde depolanmak üzere gönderdi, bu nedenle “halka hizmet etmeden önce tüm bakım kontrollerini tekrar yapmak için geri getirilmeleri gerekecek” dedi Ng. “O zaman alır.”

Bunun, bazı havayollarının tüm uçaklarını kontrol edip tekrar uçmaya hazır hale getirmeleri için yaklaşık altı aylık bir teslim süresi anlamına gelebileceğini söyledi.

Bu nedenle birçok yolcu yakın zamanda normale dönemeyecek.

Avustralya’nın Qantas’ı

(KABSİ)
Pazartesi günü planlarını değiştirmediğini söyledi Ocak 2023’te Hong Kong’a uçuşları yeniden başlatın.

Korean Air, CNN Business’a, Çin kentindeki önceki karantina önlemlerinin azaltıldığı Temmuz ayında Seul ve Hong Kong arasındaki uçuş sıklığını zaten artırdığını söyledi. Bir sözcüye göre, havayolu muhtemelen yakın gelecekte mevcut seviyesini koruyacak.

Singapur Havayolları sözcüsü CNN Business’a, herhangi bir ayarlamada esnek olacağını söyledi. Hong Kong’a günlük iki dönüş uçuşu hizmeti.

Pazartesi günü Hong Kong Uluslararası Havalimanı'na gelen yolcular.

IATA’nın Kuzey Asya bölge başkan yardımcısı Xie Xingquan, Hong Kong’da karantinanın kaldırılmasını memnuniyetle karşıladı, ancak işletmeleri bekleyen zorluklar konusunda uyardı.

CNN Business ile paylaşılan bir açıklamada, “Hong Kong’daki tüm havacılık değer zincirinin, karantina önlemleri kaldırılır kaldırılmaz diğer pazarlarda gördüğümüze benzer şekilde, bastırılmış talepten seyahatte bir artışa hazırlıklı olması gerekiyor” dedi. .

Gerekli insan gücüne sahip olmak, Avrupa ve ABD havalimanlarında görülen sorunlardan kaçınmanın anahtarıdır” dedi.

olmuştur kaotik sahneler son aylarda Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki havalimanlarında ciddi uçuş iptalleri, gecikmeler ve uzun yolcu hatları yaşandı. Sorun büyük ölçüde sebebiyle yüksek seyahat talebi ve yetersiz personel ve bazı durumlarda havalimanlarını kapasitelerini düşürmeye zorladı.

CNN’den Tom Booth bu rapora katkıda bulundu.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir