Hugo Boss Esquel İle İlişkilerini Kesiyor

Hugo Boss, Çinli bir tekstil devinin yan kuruluşlarını tedarikçi listesinden sessizce çıkardı günler sonra BuzzFeed News, Çinli şirketin Sincan bölgesiyle olan derin bağları hakkında soruları gündeme getirdi. zorla çalıştırma yaygın.

Geçen ay BuzzFeed Haberleri rapor edildi Hugo Boss ve diğer birçok büyük giyim markası, Çin hükümetinin bir kampanya yürüttüğü Sincan’daki tesislerde pamuk çırçır ve eğrilten bir şirket olan Esquel Group tarafından yapılan giysileri göndermeye devam ediyor. toplu hapis ve Uygurları, Kazakları ve diğer Müslüman azınlıkları hedef alan zorla çalıştırma.

Bölgede zorla çalıştırma o kadar yaygın ki ve tedarik zinciri denetimlerinin yapılması o kadar zor ki, orada zorla çalıştırmanın kullanılıp kullanılmadığını tespit etmek neredeyse imkansız. uzmanlar diyor. ABD, Temmuz 2020’de Esquel’in Xinjiang merkezli yan kuruluşlarından birine ticaret kısıtlamaları getirdi ve Ocak 2021’de, her iki seferde de zorla çalıştırma endişelerini öne sürerek Xinjiang’daki tüm pamuğu yasakladı.

Ancak Hugo Boss ve diğer giyim markaları, Güney Çin’deki Guangdong merkezli diğer Esquel şirketlerinden giysiler tedarik etmeye ve bunları satmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne ithal etmeye devam etti. BuzzFeed News tarafından gözden geçirilen satın alma kayıtları ve şirket beyanları, Esquel’in Guangdong şubesinin Sincan merkezli pamuk eğirme fabrikaları ile birlikte çalıştığını gösteriyor ve Esquel’in kendi kamuoyu açıklamaları, Sincan pamuk üretiminin dünya çapındaki giyim operasyonuyla derinden iç içe olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Panjiva nakliye kayıtlarına göre, tüm pamuğa yönelik yasak başladığından beri, Hugo Boss için ABD’ye en az 17 Esquel sevkiyatı geldi.

Hugo Boss, tedarikçi listesini neden değiştirdiğiyle ilgili bir soruya yanıt vermedi ve Esquel, bir yorum talebine hemen yanıt vermedi. BuzzFeed Haberleri hikaye 13 Ocak’ta yayınlandı. Markanın web sitesinin İnternet Arşivi’ndeki arşivlenmiş versiyonlarına göre, Esquel şirketleri kaldırıldı 15 ve 24 Ocak arasında tedarikçi listesinden.

Bu süre zarfında, bir Esquel sevkiyatı daha Amerika Birleşik Devletleri’ne ulaştı. Pamuklu gömlekler ve pantolonlar taşıyan sevkiyat, Seattle Limanı’na bir konteyner gemisiyle geldi. OOCL Oakland, Panjiva nakliye kayıtlarına göre Hugo Boss Kanada’ya bağlı. Taşıma bedeli 50.100 dolardı.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir