Imran Khan, Nawaz Sharif’in kızı Maryam Nawaz’ı kendisini öldürmeyi planlamakla suçladı

Imran Khan, Navaz Şerif'in Kızını Kendisini Öldürmeyi Planlamakla Suçladı

Imran Khan, dört kişinin kapalı kapılar ardında beni öldürmeye karar verdiğini söyledi. (DOSYA)

Lahor:

Pakistan’ın devrik başbakanı Imran Khan Pazartesi günü üst düzey politikacı Maryam Nawaz’ı kendisine karşı “mezhepçilik ve dini nefret” yaymak ve onu “dini bir fanatik” aracılığıyla öldürmeye yönelik bir komplo hazırlamakla suçladı. Khan ayrıca, eski başbakan Navaz Şerif’in kızı Maryam’ın o kadar çaresiz olduğunu ve kendisinin de Toshakhana davasında Pakistan Seçim Komisyonu (ECP) tarafından partiden alınan hediyelerle ilgili bilgileri açıklamadığı için diskalifiye edilmesini sağladığını söyledi. mal beyanında devlet depozitosu.

69 yaşındaki Bay Khan, burada işadamlarıyla yaptığı konuşmada, “Maryam Nawaz, suç ortaklarıyla birlikte, herhangi bir dini fanatiğin motive olup beni öldürmesine bir zemin oluşturmak için bana karşı mezhepçiliği ve dini nefreti yaydı” dedi.

Kriket oyuncusu olan 69 yaşındaki politikacı, “Ölümden korkmuyorum, çünkü Allah (Tanrı) tarafından karar verilecek ve başka hiç kimse tarafından belirlenmeyecek” dedi.

Pakistan Tehreek-e-Insaf başkanı geçen Cumartesi, Lahore’dan yaklaşık 400 km uzaklıktaki Rahim Yar Khan’daki bir mitingde de onu öldürme komplosundan bahsetmişti.

“Dört kişi ‘kapalı kapılar ardında’ beni öldürmeye karar verdi” dedi.

Daha önce, Pakistan Müslüman Birliği (N) kıdemli lideri Maryam, aralarında bir karşılaştırma yapmak için Twitter hesabına İmran Khan’ın iki sözde ifadesini ve Kuran’dan çok sayıda ayet yüklemişti.

“Bu adam (İmran), siyaseti için dini kullanıyor ve yanlış anlatısını destekliyor. İmanını ve ülkeni bu şeytandan kurtar” dedi.

Geçen hafta, Pencap Polisi iki federal bakanın yanı sıra devlet tarafından işletilen PTV’nin iki üst düzey yetkilisini, Khan’a karşı dini nefreti körüklediği ve hayatını tehlikeye attığı iddiasıyla terör suçlamalarıyla suçladı.

FIR, yerel bir liderin şikayeti üzerine Federal Enformasyon Bakanı Marriyum Aurangzeb, Federal Bakan Mian Javed Latif, PTV Genel Müdürü Sohail Khan ve yayıncının Kontrolör Programları Rashid Baig aleyhine açıldı.

Bunlar, 1997 tarihli Terörle Mücadele Yasası’nın 9. Bölümü (mezhepçi nefreti amaçlayan veya kışkırtması muhtemel eylemlerin cezası) ve Bölüm 11X(3) (halk kargaşası yaratma sorumluluğu) kapsamında rezerve edildi.

Latif, Khan’ı “Müslüman olmayan ve “azınlık Ahmedi cemaatinin destekçisi” ilan etmişti. Pakistan Parlamentosu 1974’te Ahmedi cemaatini gayrimüslim ilan etti. On yıl sonra kendilerine Müslüman demeleri yasaklandı. Vaaz vermeleri ve hac için Suudi Arabistan’a seyahat etmeleri yasaklandı.

(Başlık dışında, bu haber NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir