Imran Khan: Shehbaz Sharif liderliğindeki hükümet Hindistan ile ticari ilişkileri sürdürmek istiyor

Peşaver: Pakistaneski başbakan Imran Khan Pazar günü yaptığı açıklamada, Yeni Delhi’nin Jammu’nun özel statüsünü iptal etmesinin ardından hükümetinin Hindistan ile ticaret ilişkilerini kopardığını söyledi. Keşmir 2019’da ve Şehbaz Şerif liderliğindeki hükümetin bunu sürdürmek istediğini iddia etti.
Karak’taki bir mitinge hitap eden 69 yaşındaki Khan, Hayber Pakhtunkhwa, Pakistan Müslüman Birliği-Nawaz Başkan Yardımcısının da olduğunu söyledi. Meryem Navaz onu bir kez daha adam kayırmacılığı ulusal çıkarların üzerinde tutmakla suçladığı için “doğruyu söylemekten acizdi”.
Başbakan Şerif’in iddiaya göre Maryam’ın damadının bir elektrik santrali ithal etmek istediğinin söylendiği bir ses sızıntısına atıfta bulunurken, “Meryem damadı için Hindistan’dan enerji santrali makineleri ithal etmek istiyor” dedi. Hindistan’dan.
Khan, “Hükümetimiz Hindistan ile ticareti durdurdu çünkü… Keşmir’in özel statüsünü sona erdirdi” diyen Khan, mevcut “ithal hükümdarların” Pakistan’ın bütünlüğü ve dayanışması pahasına Hindistan ile ticari ilişkileri sürdürmek istediğini de sözlerine ekledi.
Son haftalarda, bazı ticaret odaları, ülkedeki yıkıcı sellerin ardından sebze fiyatlarının artmasının ardından tüketiciler adına Hindistan’dan soğan ve domates gibi temel maddeleri ithal etmesi için hükümete çağrıda bulundu.
Hindistan ve Pakistan arasındaki ilişkiler, Keşmir sorunu ve Pakistan’dan kaynaklanan sınır ötesi terör nedeniyle sık sık gergin durumda.
Bununla birlikte, iki ülke arasındaki bağlar, Hindistan’ın 5 Ağustos 2019’da Jammu ve Keşmir’in özel statüsünü iptal ederek ve Devleti iki Birlik Bölgesine ayırarak Anayasa’nın 370.
Hindistan’ın kararı, diplomatik ilişkilerin derecesini düşüren ve Hindistan elçisini sınır dışı eden Pakistan’da sert tepkilere yol açtı. Pakistan ve Hindistan arasındaki ticari bağlar o zamandan beri büyük ölçüde donduruldu.
Politikayla ilgili olarak konuşmalarında kriket terminolojilerini kullanmasıyla ünlü olan kriketçiye dönüşen politikacı, bu sefer gerçek bağımsızlığı elde etme mücadelesinde bir topla üç küçük kapı alacağını söyledi. Tüm ulusun gerçek bağımsızlık mücadelesinin arkasında durduğunu iddia etti.
“Hükümet, ulusun bu ithal yöneticilerden kurtulma kararlılığını yanlış hesaplamamalı” dedi.
Son hesaplaşmaya hazırız ve son ajitasyon çağrısının duyurusu birkaç gün içinde yapılacak” dedi.
Khan, Rusya, Çin ve Afganistan’la ilgili bağımsız dış politika kararları nedeniyle kendisini hedef alan ABD liderliğindeki bir komplonun parçası olduğunu iddia ettiği liderliğindeki bir güven oylamasını kaybettikten sonra Nisan ayında iktidardan uzaklaştırıldı.İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir