İngiliz sterlini ABD doları karşısında yeni dip seviyelerine geriledi

LONDRA — İngiliz Sterlini, Hazine başkanı Kwasi Kwarteng’in daha fazla vergi indirimi sözü vermesinin ardından Pazartesi günü ABD doları karşısında tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi ve hükümetin ekonomi politikasıyla ilgili endişeleri körükledi.

Sterlin, erken Londra ticaretinde 1.0672$’a yükselmeden önce 1.0373$’a kadar düştü. 1971’de para biriminin ondalıklaştırılmasından bu yana en düşük seviyesiydi.

İngiliz para birimi, Kwarteng’in hükümetin yüksek enerji faturalarıyla mücadele eden tüketicilere ve işletmelere yardım etmek için milyarlarca sterlin harcamayı planladığı 50 yılın en büyük vergi indirimlerini açıkladığı Cuma gününden bu yana dolar karşısında %5’ten fazla değer kaybetti. Bu, yatırımcıların artan hükümet borçları konusunda endişe duymasına neden oldu.

Kwarteng ve üç hafta önce göreve başlayan Başbakan Liz Truss, o kadar düşük bahse giriyorlar ki vergiler ve azaltılmış bürokrasi, ekonomik büyümeyi teşvik edecek ve hükümet harcamalarını karşılamak için yeterli ek vergi geliri yaratacaktır. Ekonomistler, kumarın sonuç verme olasılığının düşük olduğunu öne sürüyorlar.

Muhalefetteki İşçi Partisi ekonomi sözcüsü Rachel Reeves, Kwarteng’in daha fazla vergi indiriminden bahsederek istikrarsızlığın “ateşini körüklediğini” söyledi ve hükümetin politikalarının “pervasız” olduğunu söyledi.

Pazar günü ekonomi politikası hakkında sorgulandığında, Kwarteng hükümetin sorumlu davrandığına inandığını söyledi.

BBC’ye verdiği bir röportajda “Gelecek daha çok şey var” dedi. “Sadece 19 gündür buradayız. Gelecek yıl boyunca insanların gelirlerinin daha fazlasını elinde tuttuklarını görmek istiyorum çünkü bu ekonomiyi yönetecek olanın İngiliz halkı olduğuna inanıyorum.”

Aynı zamanda vergileri düşüren hükümet, savaşın tetiklediği fiyat artışlarını yumuşatmak için evler ve işyerleri için elektrik ve doğal gaz fiyatlarına üst sınır getirme planlarını duyurdu. Ukrayna.

Kwarteng Cuma günü yaptığı açıklamada, bu programın 60 milyar sterline mal olacağını ve hükümetin bunu finanse etmek için borç alacağını söyledi.

Pazar günü bunun doğru politika olduğunu söyledi, çünkü hükümetin Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve COVID-19 pandemisinin neden olduğu eşi görülmemiş baskılar nedeniyle sıkışan tüketicilere yardım etmesi gerekiyordu.

Kwarteng, İngiltere’nin bunu karşılayabileceğini, çünkü borcunun gayri safi yurtiçi hasıla yüzdesi olarak Yedi büyük sanayi ekonomisi arasında ikinci en düşük olduğunu söyledi. Hükümetin önümüzdeki aylarda ülkenin borcunu azaltma planlarını açıklayacağını söyledi.

Kwarteng, “Açıkçası, net borcun GSYİH’ye oranının zamanla düşmeye kararlı olduğumuzu gösterecek, bizim dediğimiz gibi orta vadeli mali plan için planlar hazırlayacağım” dedi.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir