İngiltere vergi indirimleri zenginlere herkesten daha fazla fayda sağlayacak


Londra
CNN İş

Birleşik Krallık’ın büyük vergi kesme kumarı ekonomik büyümeyi artırmak, zenginlere daha düşük gelirli milyonlarca insandan çok daha fazla fayda sağlayacaktır.

İngiltere Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng Cuma günü yaptığı açıklamada, vergi indirimleri tampon setien yüksek kazananlar tarafından ödenen en yüksek oranın kaldırılması ve ev satın alımlarında ödenen vergilerdeki indirimler dahil.

Birleşik Krallık Hazinesi, kesintilerin önümüzdeki beş yıl içinde yıllık hükümet gelirlerinden 45 milyar sterlin (48 milyar dolar) sileceğini tahmin ediyor. Mali Araştırmalar Enstitüsü’ne göre bu, yarım yüzyıldaki en büyük vergi indirimi.

Tüm haneler gelir vergisi oranlarının düştüğünü ve enerji faturalarının yılda ortalama 2.500 £ (2.689 $) ile sınırlandırıldığını görecek olsa da, en çok yararlanan en zengin insanlar olacak.

Kwarteng, 150.000 £ (161.327 $) üzerinde kazananlar tarafından ödenen en yüksek gelir vergisi oranını %45’ten %40’a indirdi.

Bu, IFS’nin bir Cuma raporunda hesapladığı gibi, şu anda en yüksek vergi oranını ödeyen yaklaşık 600.000 kişinin veya yetişkinlerin %1’inden biraz fazlasının cebine ortalama 10.000 £ (10.755 $) koyacaktır. 1 milyon sterlin (1.08 milyon dolar) üzerinde gelire sahip olanlar, yılda fazladan 40.000 sterlin (43.021 dolar) kazanacaklar.

Bağımsız düşünce kuruluşu, “Az sayıda aşırı yüksek gelirli birey çok şey kazanacak” dedi.

Kwarteng ayrıca hızlandıracağını duyurdu temel gelir vergisi oranını %20’den %19’a düşürme planı. IFS’ye göre, bu vergi bandındaki 27 milyondan fazla kişinin yılda ek 125 £ (134 $) alması bekleniyor.

“En yüksek gelirli haneler, dünyanın en büyük kazananlarıdır. [Kwarteng’s] Kişisel vergilendirmede değişiklikler, ”dedi Çözünürlük Vakfı hafta sonu yayınlanan bir raporda.

Yoksullukla mücadele araştırma grubu, Kwarteng’in kişisel vergi indirimlerinden elde edilen kazancın yaklaşık yarısının en zengin %5’lik kesime gideceğini ve bunun yalnızca %12’sinin en yoksul yarısına gideceğini tahmin ediyor.

Kwarteng söyledi BBC Pazar günü yaptığı vergi kesintisi “gelir ölçeğinin her yerindeki insanları kayırıyor”.

Yayıncıya “Aslında insanların cebine daha fazla para koyduk” dedi. “Temel faiz indirimini öne alıyoruz [of income tax] ve devamı gelecek.”

Başbakana rağmen Liz Truss’un ülkeyi kurtarma sözü Bir durgunluktan kurtulmak, büyümeyi hızlandırmak ve Britanyalıların kazandıklarından daha fazlasını elinde tutmasına izin vermek için, Resolution Foundation mutlak yoksulluk içinde yaşayan insanların oranının önümüzdeki iki yıl içinde %17’den %20’ye yükselmesini bekliyor.

Hükümet ayrıca Cuma günü, küresel bankaları ülkeye yatırım yapmaya teşvik etmek amacıyla bankacıların ikramiyelerini yıllık maaşlarını ikiye katlamalarını sınırlayan bir sınırı kaldıracağını duyurdu. Sınır, aşırı risk almayı caydırmak için küresel mali krizden sonra getirildi.

Kwarteng’in vergileri azaltma ve daha fazla borç alma planı değeri ile Cuma gününden bu yana piyasaları kargaşaya sürükledi. pound tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi Pazartesi günü erken saatlerde 1,03 doların biraz üzerinde dolar karşısında.

Bu, ithalata bağımlı ekonominin gıda, enerji ve diğer malları için daha fazla ödeme bekleyebileceği ve İngiltere Merkez Bankası’nın enflasyonu kontrol altına almaya çalıştığı bir zamanda tüketiciler için fiyatları artırabileceği anlamına geliyor.

Julia Horowitz raporlamaya katkıda bulundu.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir