İtalya aşırı sağa kayıyor: Giorgia Meloni’nin İtalya’nın Kardeşleri partisi İtalya seçimlerini kazanmaya hazırlanıyor

Giorgia Meloni’nin, kökenleri savaş sonrası faşizme dayanan İtalya’nın Kardeşleri partisinin liderliğindeki aşırı sağ partilerden oluşan bir ittifak, Pazar günkü genel seçimlerde oyların yüzde 41 ila 45’ini kazanma yolunda ilerliyordu. Rai çıkış anketçisi Piepoli.

Matteo Salvini liderliğindeki koalisyon ortakları Lig’in yüzde 8,5 ila yüzde 12,5 ve Silvio Berlusconi’nin Forza Italia’sı yüzde 6 ila 8 arasında oy alırken, aşırı muhafazakar İtalya’nın Kardeşler partisi oyların yüzde 22 ila 26’sını kazanacak gibi görünüyor. oy.

Aşırı sağ koalisyonun lideri olan 45 yaşındaki Avrupa şüphecisi Meloni, şimdi İtalya’nın ilk kadın başbakanı olmaya hazırlanıyor. Nihai sonuçların Pazartesi günü erken saatlerde açıklanması bekleniyor.

Meloni’nin partisi, 2018’deki son seçimlerde oyların sadece %4,5’ini alarak son yıllarda popülaritesinde astronomik bir artış gördü.

Giorgia Meloni ve aşırı sağ partisi İtalyan siyasetinde nasıl itici güç oldu?

Onların popülaritesi, İtalya’nın uzun süredir ana akım siyaseti reddetmesinin altını çiziyor, son zamanlarda ülkenin Beş Yıldız Hareketi ve Salvini’nin Ligi gibi düzen karşıtı partileri desteklediği görülüyor.

“Tanrı, ülke ve aile” sloganı altında kampanya yürüten 45 yaşındaki Romalı bir anne olan Meloni, gündemi Avrupa şüpheciliğine, göçmenlik karşıtı politikalara dayanan ve aynı zamanda LGBTQ ve kürtajın azaltılmasını öneren bir partiye liderlik ediyor. Haklar.

Pazar günkü erken ulusal seçim, Temmuz ayında Başbakan Mario Draghi’nin hükümetinin çöküşünü gören parti içi çatışmalar tarafından tetiklendi.

Seçmenler, bir dizi yeni düzenlemeyle sandık başına gitti ve oy verme saatleri de iki yerine bir gün olarak belirlendi.

Diğer değişiklikler arasında Senato için daha genç bir oylama yaşı ve seçilecek sandalye sayısının Senato’da 685 sandalyeden 400’e ve Parlamentonun alt kanadında 315’ten 200’e düşürülmesi yer aldı. Parlamentonun 13 Ekim’de toplanması planlanıyor ve bu noktada devlet başkanı parti liderlerini yeni hükümetin şekline karar vermeye çağıracak.

Avrupa'da popülist bir diriliş için koşullar mükemmel

Seçimlerin artmasında, İtalya’nın yaşam pahalılığı krizi, Avrupa Covid-19 kurtarma fonundan 209 milyar euroluk bir paket ve ülkenin Ukrayna’ya desteği de dahil olmak üzere önemli meseleler hakim oldu.

Meloni, Ukrayna da dahil olmak üzere bir dizi konuda koalisyon ortağı liderleri Berlusconi ve Salvini’den farklı ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile hiçbir bağlantısı yok. İtalyan ekonomisi. Meloni bunun yerine Ukrayna’yı savunmak için verdiği destekte kararlı oldu.

Pazar günkü sonuçlar, diğer Avrupa ülkelerindeki diğer aşırı sağ partilerin, İsveç’in göç karşıtı partisi, neo-Nazi kökenli bir parti olan İsveç Demokratlarının yükselişi de dahil olmak üzere, son zamanlarda önemli bir rol oynaması beklenen kazanımlar elde etmesiyle geldi. yeni hükümet, bu ayın başlarında yapılan genel seçimlerde ikinci en büyük sandalye payını kazandıktan sonra.

Ve Fransa’da, aşırı sağ ideolog Marine Le Pen, Nisan ayında Fransa’da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini Emmanuel Macron’a kaptırırken, onun halk oylamasından aldığı pay, Fransa’nın siyasi merkezini çarpıcı biçimde sağa kaydırdı.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir