İtalya seçmenleri keskin bir şekilde değişiyor, Meloni’nin aşırı sağ partisini ödüllendiriyor

roma — İtalyan seçmenler, Giorgia Meloni’nin Avrupa’ya şüpheyle bakan partisini neo-faşist köklerle ödüllendirerek, Pazartesi günü yapılan kısmi sonuçlara dayanarak ülkeyi 2. seçim Parlamento için.

Aşırı sağcı İtalyan lider Giorgia Meloni, yaptığı zafer konuşmasında, sandık merkezlerinin yaklaşık üçte ikisinden sayılan oylara dayalı tahminlerin Kardeşlerine İtalya Pazar günkü oylamada diğer yarışmacıların önünde parti.

Meloni, partisinin Roma merkezinde yaptığı konuşmada, “Bu ulusu yönetmeye çağrıldıysak, bunu herkes için yapacağız, tüm İtalyanlar için yapacağız ve bunu (bu ülkenin halkını) birleştirmek amacıyla yapacağız” dedi. .

“İtalya bizi seçti” dedi. “Biz (ülkeye) asla sahip olmadığımız gibi ihanet etmeyeceğiz.”

Meloni’nin sağcı ve merkez sağ müttefiklerinin yardımıyla bir iktidar koalisyonunun kurulması haftalar alabilir. 45 yaşındaki Meloni başarılı olursa, ülkenin başbakanlığını elinde tutan ilk kadın olacak.

Hükümet kurma yetkisi, parti liderleriyle istişarelerde bulunduktan sonra İtalya cumhurbaşkanı tarafından veriliyor.

Bu arada, hükümeti iki ay önce çöken eski Avrupa Merkez Bankası başkanı Mario Draghi, bekçi rolünü sürdürüyor.

Meloni’nin potansiyel koalisyon ortakları arasındaki farklılıklar ortaya çıkabilir.

Tedarik edilmesini sağlam bir şekilde destekledi Ukrayna Rusya’nın işgaline karşı kendini savunmak için silahlarla. Buna karşılık, savaştan önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sıkı bir hayranı olan sağcı Lig lideri Matteo Salvini, Batı yaptırımlarının Rusya’yı cezalandırmaktan çok İtalya’nın ekonomik çıkarlarına zarar verebileceği konusundaki endişelerini dile getirdi.

Bir başka uzun süredir Putin hayranı olan eski Başbakan Silvio Berlusconi, merkez sağ bloğun koalisyonuna dahil edilmesinin İtalya’nın Avrupa Birliği’ne ve en güvenilir üyelerinden birine sıkıca bağlı kalmasını garanti edeceğini söyledi.

İtalya’nın evleri ve işletmeleri, kış yaklaşırken şaşırtıcı derecede yüksek enerji faturalarıyla mücadele ederken, Meloni, Salvini’nin zaten borç yüklü olan İtalya’yı enerji yardımı için on milyarlarca avro artırma yönündeki baskısından vazgeçti.

Meloni’nin “Brüksel bürokratlarını” eleştirmesi ve diğer sağcı liderlerle olan bağları göz önüne alındığında, Euro bölgesinin üçüncü en büyük ekonomisinin nasıl bir hükümete sahip olabileceği Avrupa’da yakından izleniyordu. Avrupa Komisyonu, demokratik gerileme ve AB parasının olası kötü yönetimi konusundaki endişeler nedeniyle Macaristan’a milyarlarca avroluk fonun askıya alınmasını tavsiye ettikten sonra, kısa süre önce Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ı savundu.

Oylamaya yaklaşırken yapılan kamuoyu yoklamaları zafere gideceğini belirttikten sonra Meloni, Avrupa Birliği ve diğer uluslararası ortaklara güvence vermek için açıkça “Tanrı, vatan ve aile” mesajını yumuşatmaya başladı. şüphecilik.

Meloni, televizyonda canlı yayına çıkarak, İtalya ve Avrupa Birliği için durumu “özellikle karmaşık” olarak nitelendirerek, “Bu, sorumlu olmanın zamanıdır” dedi.

Daha sonra Pazartesi günü daha ayrıntılı yorumlar sözü verdi. Kampanyasında, Avrupa Birliği yetkililerini aşırı bürokratik olmakla ve AB politikalarıyla çatışırlarsa İtalya’nın ulusal çıkarlarını koruma sözü vermekle eleştirdi.

Pazar günkü oylamada sandık merkezlerinin yaklaşık üçte ikisinden sayılan oylara dayalı tahminler, Meloni’nin İtalya’daki Kardeşler partisinin oyların yaklaşık %25,7’sini kazanacağını gösterdi.

Bu, en yakın rakibi olan eski Premier Enrico Letta’nın merkez sol Demokrat Partisi’nin yüzde 19,3’üne kıyasla. Salvini’nin Ligi’nin oyların %8,6’sını, yani son 2018 seçimlerinde kazandığının kabaca yarısını kazanması bekleniyordu. Berlusconi’nin Forza Italia partisi, %8’lik bir galibiyete yöneldi.

Meloni’nin Avrupa Birliği’nin üçüncü en büyük ekonomisindeki ani yükselişi kritik bir zamanda geliyor, kıtanın çoğu yükselen enerji faturaları, Ukrayna’daki savaşın yansımaları ve Batı’nın Rus saldırganlığına karşı birlik olma kararlılığı test ediliyor. 2018’deki son seçimde Meloni’nin partisi yüzde 4,4 oy almıştı.

Avrupa’ya şüpheyle bakan diğer politikacılar ilk kutlayanlar arasındaydı. Fransız politikacı Marine Le Pen’in partisi de sonucu AB’ye “alçakgönüllülük dersi” olarak selamladı.

İspanya’nın aşırı sağ muhalefet partisi Vox’un lideri Santiago Abascal, “milyonlarca Avrupalı ​​umutlarını İtalya’ya bağladı” diye tweet attı. Meloni “herkesin güvenliği ve refahı adına işbirliği yapabilen, egemen uluslardan oluşan gururlu ve özgür bir Avrupa’nın yolunu göstermiştir.”

İçişleri Bakanlığı’na göre katılım, uygun seçmenlerin sandık merkezlerini yığınlar halinde terk etmesiyle %64’tü. Bu, düşük katılım için önceki rekordan çok daha düşük, 2018’de %73.

Anketçiler, İtalya’da son seçimden bu yana üç koalisyon hükümetine sahip olduğunu ve bunların her birinin başkanlık için aday olmayan biri tarafından yönetildiğini ve bunun birçok seçmeni yabancılaştırdığını söyledi.

Meloni’nin partisi, savaştan kısa bir süre sonra Faşist diktatör Benito Mussolini’nin nostaljileri tarafından kurulan neo-faşist bir partinin mirasından dövüldü.

İtalya’nın karmaşık seçim yasası kampanya ittifakını ödüllendiriyor. Meloni, sefer güçlerini Salvini ve Berlusconi ile birleştirerek desteklendi.

Demokratlar, henüz sona eren yasama meclisindeki en büyük parti olan 5-Yıldız Hareketi’nin sol eğilimli popülistleriyle benzer şekilde geniş bir ittifak sağlayamadıklarından, oylamaya büyük bir dezavantajla girdiler.

Eski Başbakan Giuseppe Conte’nin başkanlığındaki 5 Yıldız, oyların yaklaşık %16’sını alarak üçüncü sırada yer aldı. Demokratlarla bir kampanya anlaşmasında güçlerini birleştirmiş olsalardı, koalisyonları Meloni’nin ittifakının kabaca aynı yüzdesini alacaktı.

Pazar günü yapılan seçim, Draghi’nin geniş vatandaş popülaritesine sahip olan pandemik birlik hükümetinin Temmuz ayı sonlarında Salvini, Berlusconi ve Conte partilerinin güven oylamasında desteğini kesmesinin ardından çökmesinden altı ay önce geldi.

Meloni, Draghi’nin birlik hükümetine veya Conte liderliğindeki önceki iki koalisyona katılmayı reddederek İtalya’nın Kardeşleri partisini muhalefette tuttu.

———

Associated Press muhabiri Nicole Winfield, Roma’dan katkıda bulundu.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir